respublika.lt

Rusiškai kalbėję sukčiai Mažeikiuose, sostinėje ir Vilniaus rajone iš žmonių išviliojo 71,3 tūkst. eurų

(12)
Publikuota: 2026 vasario 20 08:14:00, Gytis Pankūnas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Eltos nuotr.

Mažeikiuose, sostinėje ir Vilniaus rajone sukčiai iš žmonių apgaule išviliojo 71,3 tūkst. eurų, pranešė policija.

 

 

Anot Policijos departamento, ketvirtadienį moteris (gim. 1949 m.) pareigūnams pranešė, kad tą pačią dieną apie 13 val. Vilniaus rajone, būnant namuose, jai paskambino nepažįstami asmenys, kurie kalbėjo rusų kalba. Jie, prisistatę elektros tinklų darbuotojais ir policijos pareigūnais, apgaulės būdu išviliojo 44,5 tūkst. eurų.

Moteris pinigus atidavė į namus atėjusiam vyrui. 

Pradėtas ikiteisminsi tyrimas dėl sukčiavimo.

Policijos departamento duomenimis, ketvirtadienį gautas moters (gim. 1933 m.) pareiškimas apie tai, kad tą pačią dieną apie 15.30 val. Vilniuje, būnant namuose, jai paskambino nepažįstami asmenys (kalbėjo rusų kalba). 

Anot moters, jie prisistatė telekomunikacijų įmonės ir banko darbuotojais bei apgaulės būdu išviliojo 12 tūkst. eurų, kuriuos atidavė į namus atėjusiai merginai. 

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

Taip pat, kaip nurodė policija, ketvirtadienį į pareigūnus kreipėsi dar viena galimai nuo sukčių nukentėjusi moteris (gim. 1950 m.).

Ji pareiškė, kad vasario 18 d. apie 14 val. Mažeikiuose jai paskambino nepažįstami asmenys, kurie kalbėjo rusų kalba. Moteris nurodė, kad jie, prisistatę telekomunikacijų įmonės, banko darbuotojais ir policijos pareigūnu, apgaulės būdu išviliojo 14,8 tūkst. eurų.

Moteris pinigus atidavė į namus atėjusiam asmeniui. 

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo, netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimo, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimo ar neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo, neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (12)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar G.Paluckui reikėtų stabdyti narystę socialdemokratų partijoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritariate draudimui jaunesniems nei 15 m. asmenims naudotis socialiniais tinklais?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-14 -7 C

-12 -3 C

-5 +2 C

-7 -1 C

-7 -3 C

+1 C

0-5 m/s

0-7 m/s

0-7 m/s