respublika.lt

Kalėjimo bėglys teisme kalbėjo apie mamą

Publikuota: 2023 spalio 27 18:42:53, Vytas VARUNGIS
×
nuotr. 1 nuotr.
Lietuvos kalėjimų tarnybos nuotr.

Pravieniškių kalinį rengtasi paleisti į laisvę lygtinai, bet šis ėmė ir paspruko. Anksčiau jau trylika kartų teistas vyras tikino, kad taip pasielgė, nes reikėjo padėti savo motinai. Tačiau jis pabėgo ir antrą kartą, o savo „odisėjos" metu, kaip įtariama, ėmėsi seno amato.

 

Ilgiau nematys laisvės

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose dėl dviejų pabėgimų iš įkalinimo įstaigos paskelbtas nuosprendis 36 metų Jonui Rylovui. Jam paskirta 1 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, o ją subendrinus su šiuo metu dar neatlikta - 4 metų ir 29 dienų laisvės atėmimo bausmė. Nuosprendis dar neįsiteisėjęs.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad vyras anksčiau teistas trylika kartų, nusikalto atlikdamas bausmę kalėjime, šešis kartus baustas drausmine tvarka, tris kartus paskatintas, pataisos įstaigos charakterizuojamas neigiamai.

Kaip rašė „Vakaro žinios", kilęs iš Prienų vyras už dokumentų klastojimą ir vagystes, plėšimą paskirtą 5 metų 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmę atlikinėjo Pravieniškių 1-ajame kalėjime. Už gerą elgesį jis buvo perkeltas į atviro tipo bausmės atlikimo vietą - galėjo laisviau judėti, vykti dirbti į kitus miestus.

Tuomet Lietuvos kalėjimų tarnyba informavo, kad J.Rylovas galėjo išeiti į laisvę po šių metų rugpjūčio 27 dienos lygtinai (tam ir buvo intensyviai ruošiamas) arba pagal bausmės pabaigą 2026 m. liepą. Tačiau birželio 11 d. jis pabėgo, o po dviejų dienų buvo sulaikytas Kauno Ramybės parke.

Išėjo pėsčiomis

Kaip nurodė teismas, J.Rylovas kaltę pripažino ir gailėjosi. Vyras aiškino, jog būnant kalėjime jam paskambino mama, kuriai norėdamas padėti, tačiau negavęs leidimo trumpalaikei išvykai, išėjo iš kalėjimo pėsčiomis, įsėdo į traukinį ir atvyko į Kauną.

J.Rylovas teigė, kad autobusu nuvyko į Prienus ir aplankė mamą, o birželio 13 d. vėl grįžo į Kauną, nes planavo grįžti į kalėjimą, tačiau jį sulaikė policijos pareigūnai.

Įkliuvo sanatorijoje

Byloje taip pat įrodyta, kad birželio 15 d. J.Rylovas, atvežtas į bausmės atlikimo vietą, prie kontrolės bei praleidimo punkto išlipo iš kalėjimo pareigūnų automobilio ir vėl pabėgo.

Vyras teisme pasakojo, kad staigiai bėgo pelkės link, o ją perbridęs ėjo geležinkelio bėgiais, kol priėjo sodybą. Čia, anot J.Rylovo, moters paprašė batų, nes savo sportinius batelius buvo pametęs pelkėje, o tuomet nuėjo į Pravieniškių geležinkelio stotį, įlipo į krovininio traukinio vagoną ir nuvažiavo iki Palemono.

Kaltinamasis aiškino, kad Kaune prabuvo dvi dienas, o tuomet iš draugo pasiskolino dviratį ir juo nuvažiavo į Prienus, kur gyveno savo deklaruotoje vietoje. J.Rylovas teigė, kad nuvyko į Birštoną, kur apvogė du gyvenamuosius namus - pavogė pistoletą su šoviniais, 3 tūkst. eurų.

Po to bėglys Druskininkuose išsinuomojo kambarį ir sanatorijoje gydėsi ranką. Liepos pradžioje jis įkliuvo policijos pareigūnams, kai džiaugėsi SPA malonumais.

Laukia naujos bylos

Spalio 5 d. teismą pasiekė dar viena J.Rylovo byla - dėl „žygių" Kaune pirmojo pabėgimo metu. Vyrui pateikti kaltinimai dėl to, jog birželio 11 ir 13 d. iš dviejų nukentėjusiųjų pagrobė pinigines su jose buvusiais pinigais bei nuolaidų kortelėmis. Jis taip pat kaltinamas dėl neteisėto disponavimo kvaišalais neturint tikslo jų platinti. Narkotinės medžiagos rastos bėglio šortų kišenėje sulaikymo parke metu.

Įdomiausia, kad J.Rylovas galimai įvykdė nusikaltimą dar prieš pabėgdamas iš kalėjimo. Kaip „Vakaro žinias" informavo Kauno apylinkės teismas, vyras kaltinamas, jog birželio 8 d. įsibrovė į vienos Kauno mieste veikiančios įmonės patalpas ir pagrobė svetimą turtą.

Dėl vagysčių Birštone dar vyksta ikiteisminis tyrimas. Bėglio sėdėjimo už grotų laiką ypač gali pratęsti ginklo ir šaudmenų pagrobimas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
5
F

Dienos klausimas

Ar vengiate vairuoti, kai keliuose prisnigta?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-8 -1 C

-10 -3 C

-8 -2 C

-6 -1 C

-8 -4 C

-4 0 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-6 m/s