respublika.lt

T.V.Raskevičius rinks parašus P.Gražulio apkaltai

Publikuota: 2023 kovo 14 17:25:52, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 2 nuotr.
Tomas Vytautas Raskevičius. Eltos nuotr.

Profesionaliu gėjumi save tituluojantis Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius registravo nutarimo projektą dėl apkaltos parlamentarui Petrui Gražuliui pradėjimo. Ir kartu jau parengė tai numatantį raštą bei rinks bendraminčių parašus.

 

„Seimas, vadovaudamasis Seimo statuto 231 ir 232 straipsniais, ir konstatuodamas, kad Seimo narys Petras Gražulis 2022 m. rugsėjo 15 d. Seimo plenarinio vakarinio posėdžio metu, balsuodamas už kitą Seimo narį, savo sąmoningais veiksmais galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir (ar) sulaužė Seimo nario priesaiką, nutaria Sudaryti specialiąją tyrimo komisiją dėl pateiktų siūlymų pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Petrui Gražuliui pagrįstumui ištirti ir išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti iš 11 Seimo narių", - dėstoma nutarimo projekte. T.V.Raskevičius siūlo pavesti komisijai iki 2023 m. gegužės 1 d. atlikti tyrimą bei pateikti išvadą kartu su Seimo nutarimo projektu ir kitais dokumentais Seimo pirmininkei.

Prie projekto pridėtas ir raštas, po kuriuo iniciatorius rinks iniciatyvą palaikančių kolegų parašus. Rašte dėstoma, kad jį pasirašę Seimo nariai siūlo pradėti apkaltą dėl kelių priežasčių.

Visų pirma remiamasi T.V.Raskevičiaus teiginiais, jog kelių Seimo narių liudijimu, P.Gražulis minėto balsavimo metu galimai balsavo už Seimo narį Liną Jonauską jam nematant. T.V.Raskevičius tokią informaciją jam pateikusių Seimo narių pavardžių nenurodė.

Etikos ir procedūrų komisija 2022 m. gruodžio 21 d. priėmė išvadą, kurioje konstatavo, kad balsavimo metu P.Gražulis ištiesė ranką per stalą ir palietė arba paspaudė objektą, esantį ant stalo ties Seimo nario L.Jonausko darbo vietoje esančiu informaciniu ekranu, arba atliko kitą veiksmą minėtoje vietoje. P.Gražulis nurodė, kad galėjo netyčia klaidingai paspausti L.Jonausko darbo vietoje esantį balsavimo mygtuką, dėl savo veiksmų apgailestauja bei atsiprašo L.Jonausko.

Etikos ir procedūrų komisija konstatavo, jog P.Gražulis, balsuodamas už L.Jonauską, pažeidė Seimo statuto 111 straipsnio 4 dalies nuostatą ir Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintą sąžiningumo principą.

„Remiantis aukščiau nurodytais faktais ir argumentais, yra pagrindas manyti, kad Seimo narys P.Gražulis 2022 m. rugsėjo 15 d. Seimo plenarinio vakarinio posėdžio metu, balsuodamas už kitą Seimo narį L. Jonauską, savo sąmoningais veiksmais šiurkščiai pažeidė Konstituciją“.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
5
F

Dienos klausimas

Ar dalyvaujate savo miesto Kalėdinės eglės įžiebimo šventėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -4 C

-8 0 C

-10 -2 C

-7 -2 C

-6 -1 C

-5 -2 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s