respublika.lt

STT pradėjo tyrimą dėl S.Strelcovo galimų korupcinių veikų siekiant pasisavinti lėšas, skirtas Ukrainos karo pabėgėliams

Publikuota: 2023 rugsėjo 29 11:45:00, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Simonas Strelcovas. skrastas.lt nuotr.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) penktadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Šiaulių tarybos nario Simono Strelcovo galimo piktnaudžiavimo, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu ir turto pasisavinimo teikiant paramą Ukrainos pabėgėliams Lietuvoje.

 

Pasak STT, ikiteisminis tyrimas pradėtas išnagrinėjus Šiaulių rajono savivaldybės mero pranešimą, kad galimai buvo pasisavinti Chiunes Sugiharos fondo pinigai, skirti padėti Ukrainos karo pabėgėliams integruotis Lietuvoje.

Išplatintame tarnybos pranešime rašoma, kad fondo valdytojai buvo pasirinkę bendradarbiauti su Šiaulių miesto savivaldybe, taip pat buvo išsirinkę viešąją įstaigą, kuri rūpinsis paramos suteikimo organizavimu. Sutartimi tarp savivaldybės ir viešosios įstaigos, buvo susitarta bendradarbiauti teikiant pabėgėliams iš Ukrainos integracijos mokymų paslaugų paketą praėjusių metų birželio–gruodžio mėnesiais.

Tyrimo duomenimis, teikiant ataskaitas dėl Japonijoje įkurto fondo lėšų panaudojimo, minėtos viešosios įstaigos atstovas galimai pateikė suklastotą dokumentą su neva savivaldybės administracijos darbuotojo parašu. Organizuodamas mokymų paslaugų teikimą galimai sutartis sudarė su susijusiais asmenimis, siekdamas pasisavinti pinigines fondo lėšas.

Tiriamos aplinkybės dėl 35 tūkst. eurų iš Chiunes Sugiharos fondo, skirtų ukrainiečių mokymams, panaudojimo. Įtarimai šiuo metu nėra pareikšti niekam, praneša STT.

ELTA primena, kad S. Strelcovas ir jo viešoji įstaiga „Tekančios saulės tiltai“ praėjusių metų gegužę pradėjo dvišalį bendradarbiavimą su Japonijos Nagojos miesto Meijo universiteto prof. Inaba Chiharu. Profesorius, siekdamas padėti Lietuvoje esantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos, į Šiaulių rajono savivaldybės sąskaitą ukrainiečių švietimui pervedė 35 tūkst. eurų.

S. Strelcovas ir jo vadovaujama viešoji įstaiga pati mokymų nerengė, o paslaugas pirko iš sutuoktinės Živilės Strelcovienės, Nacionalinės regionų plėtros agentūros, bendrovės „MES 360“ ir iš kolegos taryboje konservatoriaus Vaclovo Motiejūno žmonos Renatos Motiejūnės.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius pareiškė abejones dėl galimai supainiotų interesų, nes mokymų paslaugos S. Strelcovo buvo perkamos iš žmonos ir bendrapartiečio sutuoktinės. Jis portalui delfi.lt teigė abejojantis, ar S. Strelcovas ir jo vadovaujama įstaiga ukrainiečiams suorganizavo tiek paskaitų, kiek įsipareigojo.

S. Strelcovas, turėjęs už panaudotą paramą atsiskaityti tiek savivaldybei, tiek Japonijos prof. I. Chiharu, abejoms šalims pateikė raštus, pasirašytus skirtingų asmenų.

Raštą savivaldybei pasirašė tarybos narys, įstaigos „Tekančios Saulės tiltai“ direktorius S. Strelcovas, o raštą I. Chiharu – Šiaulių rajono savivaldybės Apskaitos skyriaus vadovė Violeta Murkienė. Vis dėlto, tokios darbuotojos savivaldybėje nėra.

Abejones dėl įvykdytų mokymų ukrainiečiams pareiškė ir pats profesorius I. Chiharu. Šiaulių rajono savivaldybei pateiktame rašte jis teigė, kad, paprašęs S. Strelcovo išsamiai pateikti, kaip buvo panaudotos lėšos, konservatorius vengė tai daryti.

Pats S. Strelcovas portalui tvirtino, kad jam profesorius jokių abejonių dėl surengtų mokymų neišreiškė ir išsamios informacijos apie tai neprašė.

Kultūros ministerija nusprendė kreiptis į VTEK, kadangi S. Strelcovas šiuo metu vadovauja Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejui, kuris yra pavaldus ministerijai.

Rugpjūčio 25 dieną TS-LKD Šiaulių rajono skyriaus taryba nusprendė pašalinti Simoną Strelcovą ir Vaclovą Motiejūną iš partijos.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Č. Greičius praėjusią savaitę kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl dviejų tarybos narių S. Strelcovo ir V. Motiejūno veiksmų.

Č. Greičius praėjusią savaite sakė, kad Generalinė prokuratūra dėl atvejo ėmėsi veiksmų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
17
F

Dienos klausimas

Ar vengiate vairuoti, kai keliuose prisnigta?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-8 -1 C

-10 -3 C

-8 -2 C

-6 -1 C

-8 -4 C

-4 0 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-6 m/s