respublika.lt

Prasidėjo antrasis Švietimo ministerijos ir streikuojančių mokytojų derybų raundas: G.Jakštas atvyko į Riešės gimnaziją

Publikuota: 2023 spalio 04 18:16:00, Irtautė Gutauskaitė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Eltos nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas atvyko į Riešės gimnaziją tęsti derybų su streikuojančios mokytojų profesinės sąjungos atstovais. Ministrą ir jo komandą pasitiko profsąjungos lyderis Andrius Navickas. Jis, kartu su streikuojančiais mokytojais, trečiadienį į Riešę atvyko pėsčiomis.

 

Profesinės sąjungos ir ministerijos derybinės grupės susėdo Riešės gimnazijos laboratorijoje. Pokalbis prasidėjo intensyvia diskusija.

Sulaukęs švietimo ministro G. Jakšto kvietimo trečiadienį tęsti derybas ministerijoje, streikuojančios mokytojų profsąjungos lyderis A. Navickas pateikė savo pasiūlymus – arba tartis žygiuojant kartu su pedagogais, arba vakare susitikti Riešės gimnazijoje. Ministras pastarąjį pasiūlymą priėmė.

ELTA primena, kad antradienį buvo pratęstos derybos tarp ministerijos ir streikuojančios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos. Vis dėlto, pirmasis derybų raundas nebuvo sėkmingas. Ministro G. Jakšto teigimu, profsąjungos atstovai pateikė tik du kompromisinius reikalavimus dėl atlyginimų mokytojams didinimo ir kontaktinių valandų mažinimo. Ministerija teigė nesulaukusi kompromisinio siūlymo dėl mokinių klasėse mažinimo.

Pats mokytojų profsąjungos vadovas A. Navickas teigė nesulaukęs Švietimo ministerijos atsakymų į jo pateiktus kompromisinius siūlymus. Anot jo, ministerija norėjo pradėti derybas nuo reikalavimų, susijusių su profesinės sąjungos narių socialinėmis garantijomis, o ne mokinių skaičiaus klasėse mažinimo, etatinio apmokėjimo sistemos tobulinimo ir darbo užmokesčio mokytojams didinimo.

Trečiadienį toliau tęsiasi mokytojų streikas, truksiantis mėnesį. Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) duomenimis, trečiadienį streikavo 2,2 tūkst. ugdymo įstaigų darbuotojų, iš jų – 2 tūkst. mokytojų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
2
F

Dienos klausimas

Koks Jūsų namuose šildymo būdas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -1 C

-10 -4 C

-9 -3 C

-6 -1 C

-7 -2 C

-9 -4 C

0-3 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s