Trečiadienį posėdžiavusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) nusprendė, jog penki parlamentarai, kaip akcininkai dalyvavę įmonių veikloje bei priiminėję atitinkamus sprendimus, Konstitucijai nenusižengė.
„Seimo nariai Robertas Kaunas, Gintautas Paluckas, Audrius Petrošius Jevgenijus Šuklinas, Ignas Vėgėlė, kaip įmonių akcininkai dalyvaudami šių įmonių akcininkų susirinkimuose ir priimdami išskirtinai akcininkų susirinkimų kompetencijai priklausančius sprendimus, įgyvendino akcininkų teises, naudojo savo nuosavybę, tvarkė nuosavybės teise priklausantį turtą, tokiu būdu nepažeidė Lietuvos Respublikos Konstitucijos 60 straipsnyje įtvirtintų reikalavimų“, – teigiama Seimo EPK priimtoje išvadoje.
Šią išvadą vienbalsiai palaikė visi posėdyje dalyvavę komisijos nariai.
Skunde, pareiškėjos pateiktame komisijai, nurodoma, kad kai kurie Seimo nariai, būdami ir įvairių įmonių
akcininkais, dalyvavo tų įmonių veikloje.
Skelbiama, jog Seimo narys J. Šuklinas, būdamas vienu iš UAB „Bear Boar“ akcininkų, 2025 m. dalyvavo akcininkų susirinkime ir sprendė dėl bendrovės įstatinio kapitalo mažinimo.
Parlamentaras A. Petrošius, būdamas vieninteliu UAB „Vežesta“ akcininku, 2025 m. priėmė sprendimą dėl įmonės finansinių ataskaitų tvirtinimo. O siekiant išmokėti A. Petrošiui lėšų, buvo sumažintas bendrovės kapitalas. Pažymėtina, kad, pasak A. Petrošiaus, UAB „Vežesta“ šiuo metu realios veiklos nevykdo.
Savo ruožtu socialdemokratas R. Kaunas yra vienintelis UAB „Inkodus“ akcininkas. Jau būdamas
Seimo nariu, R. Kaunas 2024 metų pabaigoje patvirtino sprendimą dėl bendrovės įstatų papildymo.
Seimo narys Ignas Vėgėlė yra vienas iš UAB „Internetinė prekyba“ akcininkų, kuris 2025
m. dalyvavo akcininkų susirinkime ir sprendė dėl bendrovės įstatinio kapitalo konvertavimo į eurus,
naujos bendrovės įstatų redakcijos ir bendrovės valdybos narių.
Tuo metu buvęs premjeras Gintautas Paluckas yra vienas iš UAB „Garnis“ akcininkų, kuris 2024 metų
pabaigoje, jau būdamas Seimo nariu, dalyvavo akcininkų susirinkime ir sprendė dėl bendrovės
įstatinio kapitalo didinimo ir bendrovės įstatų keitimo, o 2025 metais dalyvavo akcininkų susirinkime
ir sprendė dėl preliminarių 2024 metų įmonės rezultatų, įmonės direktoriaus atleidimo ir naujo
įmonės direktoriaus priėmimo į pareigas.
Skundo autorė Seimo EPK prašė įvertinti, ar šių parlamentarų elgesys, jiems dalyvaujant akcininkų susirinkimuose ir tvirtinant atitinkamus sprendimus, bei būnant vieninteliais akcininkais tvirtinant su įmonėmis susijusius sprendimus, dera su Konstitucijoje Seimo nariams keliamais reikalavimais.