(0)
Publikuota: 2021 gruodžio 16 11:43:23, Arūnas ABROMAITIS, VŽ Žurnalistas
×
Maikas Džeimsas. Eurolygos nuotr.

Kauno „Žalgiris" Eurolygos 15-ajame ture namie 98:107 pralaimėjo „Monaco" krepšininkams, patyrė 12-ąją nesėkmę ir išliko lentelės dugne. Pralaimėjo dramatiškai, po pratęsimo ir priekaištų teisėjams. Tačiau nuaidėjus švilpukui teko pripažinti, kad pralaimėjimo priežastis buvo ne teisėjai, o skylėta gynyba. Žalgiriečiai per paskutines 15 min. sugebėjo praleisti 46 taškus.

Kauniečiai kovėsi su komanda, į Lietuvą atvykusią po penkių nesėkmių serijos ir kelionės išvakarėse pakeitusia trenerį. Ką gi, Kaunas pasirodė tinkama vieta nutraukti seriją ir „apšilti" naujajam „Monaco" strategui Sašai Obradovičiui.

Rungtynės buvo permainingos, po trijų kėlinių „Žalgiris" turėjo 9 taškų persvarą, bet ketvirtojo pradžioje svečių spurtas 14:3 atėmė visą pranašumą. Paskutinę minutę kauniečiams teko gelbėtis ir čia neapsieita be emocijų. Likus žaisti 12 sek., teisėjai įžvelgė Tailerio Kavanau (Tyler Cavanaugh) pražangą kovoje dėl kamuolio. Reaguodamas į šį epizodą, „Žalgirio" treneris Jurė Zdovcas užsidirbo techninę pražangą, o du iš trijų baudų metimų pataikę varžovai padidino skirtumą iki 3 taškų.

Po rungtynių J.Zdovcas atsisakė kalbėti apie teisėjų darbą. Gynėjas Artūras Milaknis neslėpė, kad nebuvo juo patenkintas: „Norėtūsi bent šiek tiek pagarbos, nes kartais atrodo, kad kai kurie epizodai netraktuojami vienodai".

Tačiau faktas, kad ne teisėjai nulėmė rungtynių baigtį. Juo labiau, kad po galimos jų klaidos žalgiriečiai dar spėjo išplėšti pratęsimą. Lukas Lekavičius pataikė du baudų metimus, o Robas Grėjus (Rob Gray) - tik vieną iš dviejų. „Žalgiriui" liko 8 sek., L.Lekavičius nepataikė dvitaškio, tačiau Edgaras Ulanovas pataisė jo metimą. Deja, prasidėjus pratęsimui, svečiai iškart pabėgo nuo šeimininkų.

„Žaidėme blogai. Nežinau, kiek nusipelnėme pratęsimo, o apie pergalę dar sunkiau kalbėti. Šansas lyg ir buvo, bet rungtynėse, ypač pirmoje pusėje, atrodė, kad susirinkome į laidotuves. Nebuvo energijos, kurios nori treneris ir mes patys. Eurolygoje esame paskutiniai, daug pastarųjų rungtynių sekėsi prastai. Tiesiog negalima taip prastai sužaisti pirmąją pusę", - mačą komentavo gelbėtoju vos netapęs E.Ulanovas.

Per ketvirtą kėlinį ir pratęsimą, taigi per 15 min., „Monaco" surinko 46 taškus. „Buvo pratęsimas, kažkas su teisėjais, bet rungtynės praloštos ne čia, iki tol buvo labai daug klaidų, ypač ginantis. Puolime gal buvo ir gerų momentų, „Monaco" gynyboje taip pat neblizgėjo, bet reikia žiūrėti į save. Namie praleidome 107 taškus, per ketvirtą kėlinį - 34. Blogai", - reziumavo E.Ulanovas.

„Žinojome, kad žaisime su gerai puolančia komanda, bet vis tiek nesitikėjau, kad jie surinks tiek taškų. Kartais varžovams sekėsi, tačiau mums patiems trūko kietumo, agresijos. Daug taškų leidome pelnyti be pasipriešinimo, fizinio kontakto. Ne pirmas kartas, kai mes turime šią problemą", - sakė J.Zdovcas.

Ši Eurolygos savaitė yra dviguba. 16-ojo turo rungtynes žalgiriečiai žais penktadienį 18 val., jie išvykoje susitiks su Kazanės klubu „Unics". Pastarasis dabar yra „ant bangos". 15-ajame ture „Unics" išvykoje 88:67 sudorojo kitą Rusijos klubą - Maskvos CASK - ir pasiekė šeštą pergalę per pastaruosius septynis mačus. CASK gynėjas Marius Grigonis pasirodė kukliai, jis per 14 min. pelnė 3 taškus ir surinko 4 naudingumo balus.

Trečias Rusijos klubas - Sankt Peterburgo „Zenit" - išvykoje 71:61 įveikė Vilerbano „Asvel" krepšininkus. Iš dviejų „Zenit" lietuvių aikštelėje pasirodė vienas - Artūras Gudaitis, kuris per 13 min. pelnė 4 taškus ir surinko tik 1 naudingumo balą. Mindaugas Kuzminskas net nebuvo registruotas rungtynėms, klubas nenurodė priežasties, kodėl taip atsitiko. Dar viename trečiadienio mače Pirėjo „Olympiakos" savo aikštelėje 83:60 sutriuškino Miuncheno klubą „Bayern".

Statistika

Kauno „Žalgiris" - „Monaco" 98:107, po pratęsimo (21:22, 22:26, 27:13, 25:34; 3:12)

„Žalgiris": Janis Strelniekas 22 (5/7 tritaškių), Artūras Milaknis 19 (5/7 tritaškių), Džošas Nibas 14 (9 atk. kam.), Lukas Lekavičius 13 (6 rez. perd.), Taileris Kavanau 8 (9 atk. kam.), Mantas Kalnietis 6, Marekas Blaževičius 6, Edgaras Ulanovas 5, Tajus Vebsteris 3, Nilsas Gifajus 2 (Zoranas Dragičius, Regimantas Miniotas).

„Monaco": Maikas Džeimsas 20 (14 rez. perd.), Dveinas Beikonas 19, Alfa Dialas 13, Vilas Tomas 12, Robas Grėjus 12, Jakuba Uatara 11, Donatas Motiejūnas 7, Donta Holas 7...