Publikuota: 2023 birželio 16 11:27:42, Česlovas Kavarza, LKSK
×
nuotr. 3 nuotr.
LKSK (Augusto Četkausko) nuotr.

Antrasis turas skirtingai susiklostė Lietuvos komandoms, kovojančioms pasaulio kurčiųjų vyrų ir moterų krepšinio čempionatuose Graikijoje.

Krepšininkai kovingose, areną drebinusiose, rungtynėse sudaužė galingą Ispanijos rinktinę - 71:47 (23:18, 16:13, 16:6, 16:10). Lietuvos moterys, buvusios per plauką nuo pergalės, nusileido Europos čempionėms, deflimpinių žaidynių vicečempionėms italėms 60:61.

Ispanai nuo pirmųjų minučių pasiūlė akiplėšišką krepšinį. Lietuviams patiko toks žaidimo stilius ir jie atsakė tuo pačiu. Abi komandos presingavo nuo svetimų krepšių, dažnai krepšinis būdavo labiau panašus į rankinį, regbį.

Pirmajame kėlinyje Rolando Rakučio kariaunai pavyko nutolti 13:6, 16:9, tačiau ispanai buvo čia pat - 15:16. Paskutiniąsias kėlinio minutes geriau sužaidę lietuviai pirmosios pertraukėlės sulaukė pirmaudami 23:18.

Nors nuožmi kova vyko iki pačios finalinės sirenos, tačiau lemiamas buvo antrasis ketvirtis, per kurį Lietuvos penketukas įgijo 10 taškų persvarą - 32:22, 39:29.

Po didžiosios pertraukos ispanai vis labiau smigo į duobę, o lietuviai ėmė kaupti persvarą, kuri ketvirtajame kėlinyje buvo pasiekusi rekordinę 28 taškų ribą - 69:41.

Lietuvos ekipoje rezultatyviausiai žaidė Benas Šimanauskas, pelnęs 17 taškų, Paulius Orda - 10 ir Laurynas Sankauskas - 9.

„Labai džiaugiuosi pergale - įveikėme stiprią komandą. Ispanijos rinktinė - galinga, gerai sukomplektuota. Pagyriau savo vyrus, kovojusius fantastiškai, - gera nuotaika tryško R. Rakutis. - Visiškai palaužėme varžovus antroje rungtynių pusėje. Pergalės raktais buvo puikiai įgyvendinta agresyvi gynyba bei perniek paverstas ispanų spaudimas. Varžovus taip pat nugalėjome jų ginklu - greitu puolimu. Džiugina tai, kad pasiekėme pergalę solidžiu skirtumu, nes grupės varžybose dar gali tekti skaičiuoti pelnytų taškų skirtumus".

Iškovoję antrą pergalę, lietuviai tapo C grupės lyderiais. Po sykį laimėjo argentiniečiai ir ispanai. Abu susitikimus pralaimėjo čempionato debiutantai - Libano krepšininkai.

Lietuvos ir Italijos moterų komandų susitikimas vyko banguotai - į priekį iššokdavo tai viena, tai kita ekipa.

Didžiausia grėsmė, kad italės pabėgs nepavejamai, iškilo trečiajame ketvirtyje, kai varžovės nutolo 9 taškais - 41:32. Lietuvos penketuke vis atsirasdavo vedlių, nepabūgusių imtis iniciatyvos. Likus žaisti paskutinį kėlinį, švieslentėje vėl švytėjo lygybė - 45:45.

Prasidėjusios paskutiniame ketvirčiui Italijos žaidėjos negalėjo pelnyti taškų net keturias minutes. Per tą laikotarpį lietuvės išsiveržė į priekį 52:45. Tačiau Italijos krepšininkės atsigavo ir persvėrė rezultatą - 56:55.

Lemiama buvo paskutinė minutė. Po Justinos Burbaitės-Mačiulienės dvitaškio Lietuvos rinktinė vėl buvo priekyje 60:58. Varžovių lyderė Viola Strazzari į tai atsakė tritaškiu.

Mūsų krepšininkės dar turėjo 7,9 sek., tačiau paskutinė atakas įstrigo italių gynybos miške ir nesibaigė idealiu metimu.

Lietuvos komandoje rezultatyvumu išsiskyrę Justina Burbaitė-Mačiulienė, pelniusi 22 taškus ir Jurgita Šegždaitė - 11.

Treneris Andrius Vaicekauskas po rungtynių neturėjo priekaištų auklėtinėms, net gyrė už kovingumą, pasiaukojimą.

„Labai gerai kovėmės - mane džiugino komandos žaidimas. Suprantama, be klaidelių nebūna rungtynių. Gal dar daugiau norėčiau mūsų labiau patyrusių žaidėjų indėlio, o šiaip - viskas gerai", - tvirtino A. Vaicekauskas.

Du sykius laimėjusios italės tapo A grupės lyderėmis, lietuvės ir turkės, turinčios po vieną pergalę, dalijasi antrąja ir trečiąja vietomis. Nė karto nelaimėjo Kenijos atstovės.

Birželio 16 d. 14.30 val. (Lietuvos laiku) Lietuvos vyrai susirems su Argentinos ekipa.

Moterims penktadienis - poilsio diena. Birželio 17 d. (šeštadienį) lietuvės 17 val. susitiks su turkėmis.