respublika.lt

Valstybės dieną pažymės tradiciniu „Žaliųjų ežerų bėgimu“

2021 liepos 02 13:40:55
Bėgimo organizatorius Audrius Jaraminas

Šventinę Liepos 6-ąją vietą vyks tradicinis - jau 32-asis - „Žaliųjų ežerų bėgimas". Vienas populiariausių ir gražiausių bėgimų, skirtas Valstybės dienai paminėti, vėl kviečia visus bėgimo entuziastus įveikti 11,7 km trasą nuostabios gamtos apsuptyje.

×
nuotr. 3 nuotr.
„Žaliųjų ežerų bėgimas“. Roko Lukoševičiaus nuotr.

 

Šis bėgimas taip pat skirtas siekiant skatinti gyventojus reguliariai mankštintis, stiprinti sveikatą, o taip pat - populiarinti bėgimą vilniečių ir visos Lietuvos gyventojų tarpe.

Trečius metus iš eilės šis bėgimas bus ir Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.

„Labai džiaugiamės bendradarbiavimu su „Active Vilnius" ir Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjunga „Žalgiris". Labai atsakingai dirbame ruošdami ir žymėdami trasą. Norime išlaikyti tradiciją ir džiaugtis šiuo bėgimu.

Stengiamės, kad bėgimas kuo mažiau keistųsi ir išsaugotų savo patrauklumą bėgimo dalyviams", - sakė vienas iš organizatorių, LBT kuratorius Audrius Jaraminas.

Organizatoriai džiaugiasi, kad sostinė prižiūri tokias gražias vietas ir miestui rūpi aktyvus žmonių gyvenimo būdas. Bėgikų trasoje laukia sutvarkyti ir prižiūrėti miško takeliai, nuostabi aplinka. Dalis trasos driekiasi aplink pačius miškus.

Dalis atkarpos driekiasi ir keliu, kur vyksta automobilių eismas. Srautą kontroliuoti ir saugumą prižiūrėti padės policijos ir apsaugos darbuotojai, bet bėgimo organizatoriai prašo žmonių supratingumo. Žalieji ežerai su savo paplūdimiu vasarą yra viena populiariausių vietų Vilniuje, todėl poilsiautojų kiekis turėtų būti nemažas.

„Tai kiekvienais metais būna šioks toks iššūkis. Labai norime paprašyti vietinių gyventojų ir į paplūdimį vyksiančių žmonių pakantumo ir ramumo bėgimo metu, nes bus ribojamas eismas. Jeigu pamatysime bėgikus, tai pamojuokite jiems, o ne trukdykite. Norime, kad bėgimas visiems dovanotų geriausias emocijas", - teigė A. Jaraminas.

Tradicinė 11,7 km trasa nėra sudėtinga ir yra įveikiama praktiškai visiems aktyviai gyvenantiems žmonėms. Kovoti su galimu karščiu padės ne tik medžiai, bet ir kas 2,5 km išdėstyti vandens punktai.

Šiomis dienomis sparčiai pagausėjo užsiregistravusių dalyvių gretos. Dar likus keletai dienų iki bėgimo, sąraše matome jau beveik 500 dalyvių. Jau aišku, kad nugalėtojo titulą gins vienas geriausių Lietuvos maratonininkų Ignas Brasevičius. Vilniuje startuoti turėtų ir daugiau žinomų sportininkų.

Žinoma, kaip visada dideles pajėgas į renginį atsiųs bėgimo klubai, laukiama intriguojančios kovos ir tarp Lietuvos bėgimo taurės sezono lyderių. A. Jaraminas prisipažįsta, kad kai kuriuose bėgimuose prisijungiantys žinomi Lietuvos bėgikai gali „sumaišyti kortas" visuose arba daugelyje etapų dalyvaujantiems ir dėl pergalės bendroje įskaitoje kovojantiems sportininkams.

„Pajėgūs bėgikai smarkiai pakoreguoja kortas etatiniams LBT dalyviams. Taip atsiranda daugiau intrigos, nes ne visiems pavyksta surinkti norimą taškų skaičių arba įgyti norimą pranašumą prieš kitus", - pastebėjo A. Jaraminas.
„Žaliųjų ežerų" bėgimas startas bus duotas liepos 6 dieną 11 val. Iki 10.30 val. starto vietoje vyks numerių ir lako fiksavimo daviklių išdavimas. Startas tradiciškai bus prie „Žaliųjų ežerų paplūdimio".

LBT taip pat tęsia ir šiais metais dėl suprantamų priežasčių prasidėjusį virtualių bėgimų sezoną. Kas nenori arba neturi galimybės dalyvauti gyvame bėgime, visą savaitę iki pat liepos 6 dienos gali savo norimoje trasoje įveikti 11, 7 km distanciją. Visi dalyviai bus apdovanoti medaliais, o taip pat vyks loterija, kurios metu laimingieji bus apdovanoti rėmėjų prizais.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ŽALA: Rusijoje dirbusi ukrainiečių kilmės popdainininkė Svitlana Loboda teigia patyrusi didelę reputacinę žalą dėl to, kad Lietuva svarstė ją įtraukti į nepageidaujamų asmenų sąrašą - ji taip pat žada bylinėtis su koncertų sale „Compensa“ dėl atsisakymo suteikti jai sceną.
  • EGLUTĖS: Valstybinių miškų urėdija pradėjo prekybą kalėdiniais medeliais: paprastoji eglutė iš miško kainuoja nuo 3 iki 40 eurų, užauginta plantacijoje – 6–45 eurų, o vazonuose – 6–50 eurų; kaip ir kasmet, brangesnės yra medelyne užaugintos pušys (juodoji ar kalninė) – 9–88 eurų, baltoji, dygioji, sidabrinė eglė ar kėnis – 13–120 eurų.
  • BASEINAS: Konkurencijos tarybai rekomendavus Palangos valdžiai per vienerius metus paskelbti jos valdomo miesto baseino koncesininko konkursą, miesto meras Šarūnas Vaitkus sako, jog to neketina vykdyti.
  • KRIZĖ: Seime kelią skinasi Trišalės tarybos iniciatyva nustatyti atlygį ir kitas sąlygas pareigūnams ir tarnautojams, kurie būtų pasitelkiami valdyti krizes bei šalinti jų padarinius.
  • KROVINIAI: „Lietuvos geležinkelių“ grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ spalio mėnesį, preliminariais duomenimis, pervežė apie 2,5 mln. tonų krovinių.
  • VIZITAS: Prezidentas Gitanas Nausėda gruodžio 6 dieną vyks darbo vizito į Albaniją, kur vyks Europos Sąjungos ir Vakarų Balkanų valstybių viršūnių susitikimas.
  • REIDAS: Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad gruodžio 5–11 dienomis vykdys transporto priemonių, įskaitant dviračių (elektrinių paspirtukų), vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolę.
  • PAPILDYMAS: Seimo įsteigto apdovanojimo – Aleksandro Stulginskio žvaigždės – komisija siūlo atskirais atvejais leisti Seimo valdybos teikimu skirti papildomą apdovanojimą.
  • KLASTOTĖ: Lietuvos muitinė šiemet sulaikė 4 mln. suklastotų prekių, kurių didžiausią dalį sudaro tušti cigarečių pakeliai, skirti kontrabandos gamybai.
  • REZERVACIJA: Viešbučių ir kaimo turizmo sodybų atstovai pastebi, kad norintieji atšvęsti žiemos šventes šiemet sprendimus linkę priimti paskutinėmis dienomis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar taupote maistui?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-3 0 C

-2 +1 C

 

-2 +1 C

-1 +2 C

0 +3 C

 

-3 0 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-7 m/s