Valstybės dieną pažymės tradiciniu „Žaliųjų ežerų bėgimu“nuotraukos

2021 liepos 02 13:40:55

Šventinę Liepos 6-ąją vietą vyks tradicinis - jau 32-asis - „Žaliųjų ežerų bėgimas". Vienas populiariausių ir gražiausių bėgimų, skirtas Valstybės dienai paminėti, vėl kviečia visus bėgimo entuziastus įveikti 11,7 km trasą nuostabios gamtos apsuptyje.

 

Šis bėgimas taip pat skirtas siekiant skatinti gyventojus reguliariai mankštintis, stiprinti sveikatą, o taip pat - populiarinti bėgimą vilniečių ir visos Lietuvos gyventojų tarpe.

Trečius metus iš eilės šis bėgimas bus ir Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.

„Labai džiaugiamės bendradarbiavimu su „Active Vilnius" ir Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjunga „Žalgiris". Labai atsakingai dirbame ruošdami ir žymėdami trasą. Norime išlaikyti tradiciją ir džiaugtis šiuo bėgimu.

Stengiamės, kad bėgimas kuo mažiau keistųsi ir išsaugotų savo patrauklumą bėgimo dalyviams", - sakė vienas iš organizatorių, LBT kuratorius Audrius Jaraminas.

Organizatoriai džiaugiasi, kad sostinė prižiūri tokias gražias vietas ir miestui rūpi aktyvus žmonių gyvenimo būdas. Bėgikų trasoje laukia sutvarkyti ir prižiūrėti miško takeliai, nuostabi aplinka. Dalis trasos driekiasi aplink pačius miškus.

Dalis atkarpos driekiasi ir keliu, kur vyksta automobilių eismas. Srautą kontroliuoti ir saugumą prižiūrėti padės policijos ir apsaugos darbuotojai, bet bėgimo organizatoriai prašo žmonių supratingumo. Žalieji ežerai su savo paplūdimiu vasarą yra viena populiariausių vietų Vilniuje, todėl poilsiautojų kiekis turėtų būti nemažas.

„Tai kiekvienais metais būna šioks toks iššūkis. Labai norime paprašyti vietinių gyventojų ir į paplūdimį vyksiančių žmonių pakantumo ir ramumo bėgimo metu, nes bus ribojamas eismas. Jeigu pamatysime bėgikus, tai pamojuokite jiems, o ne trukdykite. Norime, kad bėgimas visiems dovanotų geriausias emocijas", - teigė A. Jaraminas.

Tradicinė 11,7 km trasa nėra sudėtinga ir yra įveikiama praktiškai visiems aktyviai gyvenantiems žmonėms. Kovoti su galimu karščiu padės ne tik medžiai, bet ir kas 2,5 km išdėstyti vandens punktai.

Šiomis dienomis sparčiai pagausėjo užsiregistravusių dalyvių gretos. Dar likus keletai dienų iki bėgimo, sąraše matome jau beveik 500 dalyvių. Jau aišku, kad nugalėtojo titulą gins vienas geriausių Lietuvos maratonininkų Ignas Brasevičius. Vilniuje startuoti turėtų ir daugiau žinomų sportininkų.

Žinoma, kaip visada dideles pajėgas į renginį atsiųs bėgimo klubai, laukiama intriguojančios kovos ir tarp Lietuvos bėgimo taurės sezono lyderių. A. Jaraminas prisipažįsta, kad kai kuriuose bėgimuose prisijungiantys žinomi Lietuvos bėgikai gali „sumaišyti kortas" visuose arba daugelyje etapų dalyvaujantiems ir dėl pergalės bendroje įskaitoje kovojantiems sportininkams.

„Pajėgūs bėgikai smarkiai pakoreguoja kortas etatiniams LBT dalyviams. Taip atsiranda daugiau intrigos, nes ne visiems pavyksta surinkti norimą taškų skaičių arba įgyti norimą pranašumą prieš kitus", - pastebėjo A. Jaraminas.
„Žaliųjų ežerų" bėgimas startas bus duotas liepos 6 dieną 11 val. Iki 10.30 val. starto vietoje vyks numerių ir lako fiksavimo daviklių išdavimas. Startas tradiciškai bus prie „Žaliųjų ežerų paplūdimio".

LBT taip pat tęsia ir šiais metais dėl suprantamų priežasčių prasidėjusį virtualių bėgimų sezoną. Kas nenori arba neturi galimybės dalyvauti gyvame bėgime, visą savaitę iki pat liepos 6 dienos gali savo norimoje trasoje įveikti 11, 7 km distanciją. Visi dalyviai bus apdovanoti medaliais, o taip pat vyks loterija, kurios metu laimingieji bus apdovanoti rėmėjų prizais.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net