respublika.lt

Lietuvos paraatletams – sporto mokslininkų tyrimai ir patarimai

2022 sausio 31 13:13:26
Donatas Gribauskas

Lietuvos paralimpinis komitetas, bendradarbiaudamas su Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija, suteikia šalies paraatletams galimybę testuotis Sporto mokslo tyrimų laboratorijoje. Mokslininkų patarimai padės sportininkams siekti dar aukštesnių rezultatų tarptautinėje arenoje.

×
nuotr. 1 nuotr.
Paraatletai. Parateam.lt nuotr.Vilniuje įsikūrusioje VDU Švietimo akademijos sporto mokslo tyrimų laboratorijoje pirmadienį apsilankė Tokijo paralimpinių žaidynių prizininkas kaunietis Egaras Matakas. Ramūno Leono treniruojamam plaukikui laboratorijoje atlikti reikalingi tyrimai: fizinio išsivystymo, raumenų galingumo, kraujotakos sistemos funkcinio pajėgumo, aerobinio pajėgumo, kraujo biochemijos.

„Dalį šių tyrimų teko atlikti anksčiau, bet kai kurie man buvo naujiena. Gavome išties daug naudingos informacijos. Žiūrėsime su treneriu, kokioje stadijoje esame - kaip kūnas reaguoja į krūvius ir panašiai. Dabar esame sunkių treniruočių fazėje, o kovą vėl testuosimės ir žiūrėsime, kaip atsistatome. Žinau, kad mums ši informacija bus labai naudinga", - įspūdžiais dalijosi E. Matakas.

„Šie tyrimai parodė Edgaro fizinę ir funkcinę būklę, parengtumo lygį šiame pasirengimo etape ir parodo kryptis, kuriomis reikia kai kuriuos dalykus pagerinti, atleisti, padidinti. Situacija yra pakankamai gera. Daviau tam tikrų patarimų, ką galima būtų pastiprinti. Bendrausime toliau, sutarėme kitą kartą susitikti kovo mėnesį. Tyrimai parodys, kaip jiems sekasi prisitaikyti prie fizinių krūvių", - sakė šalies paralimpinės rinktinės plaukiką E. Mataką testavęs profesorius Kazys Milašius.

VDU Švietimo akademijos Sporto mokslo tyrimų laboratorijoje dar praėjusių metų pabaigoje lankėsi ir testus atliko ir kitas Tokijo paralimpinių žaidynių prizininkas, dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis.

„Jau yra tekę dirbti su kitu paralimpiečiu Osvaldu Bareikiu, Aušra Garunkšnyte, kitais. Kas yra svarbiausia, kad šie žmonės, turintys negalią, kitaip nei kai kurie sveikieji sportininkai, jie viską daro iš visos dūšios, iš visų jėgų ir su visu atsakingumu. Mane žavi jų atsidavimas, požiūris", - sakė profesorius K. Milašius.

Pasak Lietuvos paralimpinio komiteto prezidento Mindaugo Biliaus, mokslo ir mokslininkų įtraukimas į sportininkų rengimo procesą Lietuvoje vis dar nepakankamas, situaciją būtina gerinti.

„Džiaugiamės ir labai vertiname partnerystę su VDU Švietimo akademija ir sporto tyrimų laboratorija. Aš noriu padėkoti už suteiktą galimybę testuotis paralimpiečiams, už ypatingai vertingus mokslininkų patarimus sportininkams. Sportas ir mokslas pasaulyje žengia koja kojon, tai yra aukščiausias standartas, kurio turime siekti ir savo šalyje. Tikiu, kad tai padės mums dar daugiau medalių Lietuvai", - sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s