Lietuviai dominavo Europos kiokušin karatė čempionate

(1)
Publikuota: 2024 gegužės 26 22:38:07
×
Brigita Svinkūnaitė. Edvino Ivanovo nuotr.

Valensijoje (Ispanija) įvykusiame Europos kiokušin karatė čempionate Lietuvos sportininkai susirinko gausų apdovanojimų derlių. Aukso medalius pelnė Brigita Svinkūnaitė, Brigita Gustaitytė ir Eventas Gužauskas.

Savo dominavimą moterų svorio kategorijoje iki 50 kg pratęsė B.Svinkūnaitė, tapusi Europos čempione trečią kartą iš eilės. Šiemet lemiamoje kovoje kaunietė greitai susitvarkė su Vokietijos atstovės Anastasijos Michailovos pasipriešinimu.

B.Gustaitytė, prieš porą metų tapusi pasaulio čempione, Europos pirmenybių svorio kategorijoje virš 65 kg triumfavo pirmą kartą. Finale vilnietė nugalėjo lenkę Agatą Viniarską (Agata Winiarska) ir taip revanšavosi varžovei už pralaimėjimą Vilniuje vykusio Europos čempionato finale.

Tarp vyrų sunkiasvorių (virš 90 kg) savo jėgą dar kartą įrodė E.Gužauskas. Prieš metus Europos čempionatą praleidęs atletas šį kartą finale nugalėjo kartvelą Goderzį Kapanadzę ir susigrąžino stipriausio Senojo žemyno kovotojo titulą. Iš viso Europos čempionatuose su svorio kategorijomis E.Gužauskas triumfavo jau 4 kartus (2018, 2021, 2022 ir 2024 m.).

59-64 kg svorio kategorijos finale kovojo Aneta Meškauskienė, tačiau ji neprilygo vienai geriausių Europos kovotojų bulgarei Ivankai Popovai. Lemiamų čempionato kovų etapą pasiekė, tačiau pusfinaliuose pralaimėjo ir trečiosiomis vietomis tenkinosi Justyna Vabalis, Meda Balionytė, Rima Lisinskaitė ir Paulius Žimantas.

Katos rungtyje D.Mačiūtė, Tomas Zienius ir Matas Sasnauskas pasipuošė bronzos medaliais, o komandinėje rungtyje „Okinavos“ atstovų ekipa (M.Sasnauskas, D.Mačiūtė ir R.Lisinskaitė) tapo čempione.

Suaugusiųjų varžybų išvakarėse vykusiame Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate lietuviai iškovojo 10 medalių, o įspūdingiausiai pasirodė klaipėdietis Nikas Kvasys, nugalėjęs tiek asmeninėse kumitė ir katos varžybose, tiek komandinės katos rungtyje.

Aukso medaliais taip pat pasipuošė Miglė Sabaliauskaitė, Timofejus Fiodorovas ir komandinės katos rungtyje kartu su N.Kvasiu nugalėję „Okinavos“ atstovai Kajus Malinenas, Arsenijus Djakovas ir Paulius Zibalis.