respublika.lt

T. Danilevičius: „Dabar gyvename su klaidomis, kurios buvo padarytos prieš dešimt metų“

2021 lapkričio 16 13:25:22
Lietuvos futbolo federacija

Lapkričio 15 d. rungtynėmis namuose pasibaigė 2021-ųjų metų nacionalinės vyrų futbolo rinktinės ciklas. Su svečiais iš Kuveito savo sirgalių akivaizdoje buvo sužaista lygiosiomis 1:1.

×
nuotr. 1 nuotr.
Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius. Lietuvos futbolo federacijos nuotr.

 

Atrankoje į kitų metų pasaulio futbolo čempionatą Lietuvos rinktinė surinko 3 taškus ir atrankos C grupėje finišavo penktoje vietoje.

Lietuvos futbolo federacijos prezidentą, buvusį garsų futbolininką Tomas Danilevičių toks rinktinės pasirodymas nuvylė.

„Žinoma, rezultatai netenkina, visada norime, kad Lietuvos rinktinė pasirodytų kuo geriau ir dabartinė situacija labai liūdina. Iš savo ilgametės žaidėjo ir rinktinės nario patirties žinau, kad šiems rezultatams pagrindas buvo padėtas ne dabar. Dabar gyvename su klaidomis, kurios Lietuvos futbole buvo padarytos prieš gerus dešimt metų. Tiek žaidėjų ugdyme, tiek trenerių rengime, tiek kitose svarbiose srityse. Ilgai dirbę prie šių klaidų identifikavimo ir sprendimo būdų suradimo, parengėme ketverių metų strategiją, kurioje numatyti veiksmai galėtų padėti pradėti spręsti esmines Lietuvos futbolo problemas," - kalbėjo T. Danilevičius.

Atrankos varžybas lietuviai pradėjo dviem pralaimėjimais, kuomet Šveicarijoje nusileido vietos vienuolikei 0:1 bei namuose pripažino italų pranašumą 0:2. Birželio mėnesį buvo neįgyvendintas dar vienas rinktinei keltas tikslas - iškovoti Baltijos taurę.

„Po užimtos paskutinės vietos Baltijos taurėje turėjome imtis permainų trenerių štabe ir atsisveikinti su tuometiniu rinktinės treneriu Valdu Urbonu. Nenorėjome skubėti su nežinomo specialisto paieška, todėl pasirinkome jau federacijos sistemoje dirbusį trenerį, kuris buvo susipažinęs su situacija dirbdamas vaikinų iki 19 metų rinktinėje," - komentavo LFF prezidentas.

V. Ivanausko debiutas apkarto, kai prieš pat rugsėjo mėnesio lango rungtynes treneriui buvo nustatytas COVID-19 virusas. Strategas komandai vadovavo nuotolinio ryšio priemonėmis, o tąsyk namuose buvo patirtas pralaimėjimas prieš Šiaurės Airiją 1:4, išvykoje nusileista Bulgarijai 0:1 bei išvykoje neturėta šansų prieš neseniai Europos čempionais tapusius italus 0:5.

„Suprantama, kad tik atėjus naujam treneriui yra labai sunku greitai kažką pakeisti. Aš kaip buvęs žaidėjas žinau, kiek daug laiko ir darbo reikia įdėti, kad rinktinė susižaistų ir pradėtų demonstruoti tam tikrus rezultatus. Rinktinė susirenka kelios dienos iki rungtynių, tad treneris turi labai operatyviai sustyguoti komandos žaidimą," - pasakojo T. Danilevičius.

Pirmosios spalio mėnesio rungtynės pradžiugino gausiai stadione susirinkusius sirgalius, kuomet buvo iškovota pergalė prieš Bulgarijos vienuolikę 3:1, tačiau po kelių dienų vykusiose rungtynėse su Šveicarija buvo patirtas pralaimėjimas 0:4.

„Spalio mėnesio rungtynėse norėjome sukurti šventę sirgaliams, jiems atsidėkodami už nuolatinį jų palaikymą, pakvietėme juos stebėti rungtynes nemokamai. Labai džiugu, kad sirgaliai šį mūsų kvietimą išgirdo ir gausiai susirinko į stadioną. Tai padėjo ir žaidėjams, suteikė papildomų jėgų ir buvo iškovota labai graži pergalė. Bet, kaip matėme po kelių dienų, Šveicarijos ekipa, kuri vasarą vykusiame Europos čempionate pateko tarp 8 stipriausių ekipų, parodė visai kito lygio futbolą," - sakė buvęs futbolininkas.

Lapkričio mėnesį rinktinės laukė paskutinės atrankos į pasaulio čempionatą rungtynės, kuriose lietuviai minimaliu skirtumu 0:1 nusileido Šiaurės Airijos rinktinei. Metus užbaigė kontrolinės rungtynės su Kuveito ekipa.

Pasak LFF prezidento, sprendimas dėl nacionalinės rinktinės trenerio dar nėra priimtas ir bus sprendžiamas artimiausio LFF Vykdomojo Komiteto posėdžio metu.

„Kaip jau minėjau, rezultatai netenkina. Sutartis su treneriu V. Ivanausku buvo pasirašyta iki šio ciklo pabaigos, tad jo vertinimas ir sprendimai dėl tolimesnio likimo bus priimti artimiausio Vykdomojo komiteto posėdžio metu, kuris vyks gruodžio 7 dieną. Posėdžio metu išklausysime trenerio ataskaitą bei priimsime atitinkamus sprendimus dėl nacionalinės rinktinės trenerio," - apie ateitį kalbėjo T. Danilevičius.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • JĖGAINĖS: Privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas Šakių rajone, ties Žvirgždaičiais, pradeda 42 mln. eurų vertės šešių vėjo jėgainių parko statybą.
  • DONORAI: Lietuvos vyskupų konferencija pasisako prieš numanomo sutikimo organų donorystės modelį, kai visi žmonės laikomi potencialiais donorais, išskyrus raštiškai atsisakiusius jais būti.
  • DOTACIJA: Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį planuoja skirti biudžeto dotaciją jos iki šiol negavusiai Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ – apie 175 tūkst. eurų.
  • GINKLAS: Vokietijos policija trečiadienį sulaikė keletą asmenų, kai vienos mokyklos darbuotojas pranešė pastato rūsyje pastebėjęs jaunuolį, turėjusį šaunamąjį ginklą.
  • PASMERKIMAS: Popiežius Pranciškus trečiadienį sakė, kad jam „veria širdį“ šaudynės Teksaso mokykloje, ir pasmerkė prekybą ginklais.
  • PRIEMOKOS: Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuojami pakeitimai, skatinantys rinktis pigiausius vaistus, kompensuojamųjų vaistų priemokas padidins kiek daugiau nei euru, sako sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.
  • TESTAVIMAS: Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį pradeda bylą, ar karantino metu kaip COVID-19 pandemijos valdymo priemonė galiojęs privalomas darbuotojų testavimas neprieštaravo Konstitucijai.
  • EGZAMINAI: Brandos egzaminus šiemet laikys 27 731 bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinių mokyklų baigiamųjų klasių moksleiviai, populiariausias išlieka anglų kalbos egzaminas, trečiadienį pranešė Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA).
  • RENOVACIJA: Šiemet Vilniuje neįvyko 85 proc. daugiabučių atnaujinimo darbų konkursų, dėl to sustojo beveik trys dešimtys renovacijos projektų: procesą sustabdė koronaviruso pandemijos ir Rusijos karo Ukrainoje sukelta energetikos išteklių krizė ir statybų kainų šuolis.
  • ATLEIDIMAS: Ministrų kabinetas šalių susitarimu iš pareigų atleidžia Lietuvos vyriausiąją archyvarę Kristiną Ramonienę.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar manote, jog V.Landsbergis yra šešėlinis Lietuvos vadovas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+8 +13 C

+7 +11 C

 

+5 +11 C

+10 +14 C

+10 +15 C

 

+12 +14 C

0-9 m/s

0-7 m/s

 

0-5 m/s