respublika.lt

T. Danilevičius: „Dabar gyvename su klaidomis, kurios buvo padarytos prieš dešimt metų“

2021 lapkričio 16 13:25:22
Lietuvos futbolo federacija

Lapkričio 15 d. rungtynėmis namuose pasibaigė 2021-ųjų metų nacionalinės vyrų futbolo rinktinės ciklas. Su svečiais iš Kuveito savo sirgalių akivaizdoje buvo sužaista lygiosiomis 1:1.

×
nuotr. 1 nuotr.
Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius. Lietuvos futbolo federacijos nuotr.

 

Atrankoje į kitų metų pasaulio futbolo čempionatą Lietuvos rinktinė surinko 3 taškus ir atrankos C grupėje finišavo penktoje vietoje.

Lietuvos futbolo federacijos prezidentą, buvusį garsų futbolininką Tomas Danilevičių toks rinktinės pasirodymas nuvylė.

„Žinoma, rezultatai netenkina, visada norime, kad Lietuvos rinktinė pasirodytų kuo geriau ir dabartinė situacija labai liūdina. Iš savo ilgametės žaidėjo ir rinktinės nario patirties žinau, kad šiems rezultatams pagrindas buvo padėtas ne dabar. Dabar gyvename su klaidomis, kurios Lietuvos futbole buvo padarytos prieš gerus dešimt metų. Tiek žaidėjų ugdyme, tiek trenerių rengime, tiek kitose svarbiose srityse. Ilgai dirbę prie šių klaidų identifikavimo ir sprendimo būdų suradimo, parengėme ketverių metų strategiją, kurioje numatyti veiksmai galėtų padėti pradėti spręsti esmines Lietuvos futbolo problemas," - kalbėjo T. Danilevičius.

Atrankos varžybas lietuviai pradėjo dviem pralaimėjimais, kuomet Šveicarijoje nusileido vietos vienuolikei 0:1 bei namuose pripažino italų pranašumą 0:2. Birželio mėnesį buvo neįgyvendintas dar vienas rinktinei keltas tikslas - iškovoti Baltijos taurę.

„Po užimtos paskutinės vietos Baltijos taurėje turėjome imtis permainų trenerių štabe ir atsisveikinti su tuometiniu rinktinės treneriu Valdu Urbonu. Nenorėjome skubėti su nežinomo specialisto paieška, todėl pasirinkome jau federacijos sistemoje dirbusį trenerį, kuris buvo susipažinęs su situacija dirbdamas vaikinų iki 19 metų rinktinėje," - komentavo LFF prezidentas.

V. Ivanausko debiutas apkarto, kai prieš pat rugsėjo mėnesio lango rungtynes treneriui buvo nustatytas COVID-19 virusas. Strategas komandai vadovavo nuotolinio ryšio priemonėmis, o tąsyk namuose buvo patirtas pralaimėjimas prieš Šiaurės Airiją 1:4, išvykoje nusileista Bulgarijai 0:1 bei išvykoje neturėta šansų prieš neseniai Europos čempionais tapusius italus 0:5.

„Suprantama, kad tik atėjus naujam treneriui yra labai sunku greitai kažką pakeisti. Aš kaip buvęs žaidėjas žinau, kiek daug laiko ir darbo reikia įdėti, kad rinktinė susižaistų ir pradėtų demonstruoti tam tikrus rezultatus. Rinktinė susirenka kelios dienos iki rungtynių, tad treneris turi labai operatyviai sustyguoti komandos žaidimą," - pasakojo T. Danilevičius.

Pirmosios spalio mėnesio rungtynės pradžiugino gausiai stadione susirinkusius sirgalius, kuomet buvo iškovota pergalė prieš Bulgarijos vienuolikę 3:1, tačiau po kelių dienų vykusiose rungtynėse su Šveicarija buvo patirtas pralaimėjimas 0:4.

„Spalio mėnesio rungtynėse norėjome sukurti šventę sirgaliams, jiems atsidėkodami už nuolatinį jų palaikymą, pakvietėme juos stebėti rungtynes nemokamai. Labai džiugu, kad sirgaliai šį mūsų kvietimą išgirdo ir gausiai susirinko į stadioną. Tai padėjo ir žaidėjams, suteikė papildomų jėgų ir buvo iškovota labai graži pergalė. Bet, kaip matėme po kelių dienų, Šveicarijos ekipa, kuri vasarą vykusiame Europos čempionate pateko tarp 8 stipriausių ekipų, parodė visai kito lygio futbolą," - sakė buvęs futbolininkas.

Lapkričio mėnesį rinktinės laukė paskutinės atrankos į pasaulio čempionatą rungtynės, kuriose lietuviai minimaliu skirtumu 0:1 nusileido Šiaurės Airijos rinktinei. Metus užbaigė kontrolinės rungtynės su Kuveito ekipa.

Pasak LFF prezidento, sprendimas dėl nacionalinės rinktinės trenerio dar nėra priimtas ir bus sprendžiamas artimiausio LFF Vykdomojo Komiteto posėdžio metu.

„Kaip jau minėjau, rezultatai netenkina. Sutartis su treneriu V. Ivanausku buvo pasirašyta iki šio ciklo pabaigos, tad jo vertinimas ir sprendimai dėl tolimesnio likimo bus priimti artimiausio Vykdomojo komiteto posėdžio metu, kuris vyks gruodžio 7 dieną. Posėdžio metu išklausysime trenerio ataskaitą bei priimsime atitinkamus sprendimus dėl nacionalinės rinktinės trenerio," - apie ateitį kalbėjo T. Danilevičius.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • GINKLAI: Valstybės sienos apsaugos tarnyba iš kariuomenės perima 500 automatinių šautuvų G-36.
  • PAŠTAS: Lietuvos pašto administracija persikels į Vilniuje esantį „Technopolio“ biurų kompleksą – paštas su komplekso valdytoju pasirašė dešimties metų trukmės nuomos sutartį.
  • SULAIKYMAS: Teisėsaugos pareigūnai sulaikė šnipinėjimu Baltarusijai įtariamą Lietuvos pilietį Mantą Danielių, vėliau jis suimtas dviem mėnesiams.
  • ORAI: Šildymo sezoną gyventojams Panevėžys pradės nuo spalio 10 dienos, šiuo pavyzdžiu svarsto pasekti ir Šiauliai, kiti šalies didieji miestai dar lauks vėsesnių orų.
  • SITUACIJA: Prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys akcentuoja, kad Rusijos karinis pajėgumas Kaliningrado srityje nėra tiek sumažėjęs, kad Lietuvos saugumo situacija sustiprėtų ir šalis galėtų mažesnį dėmesį skirti savo gynybai.
  • PAREIGŪNAI: Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene aptarė statutinių pareigūnų profesinio rengimo problemą - ministrės nutarė, kad turi būti suburta tarpinstitucinė darbo grupė, parengsianti tinkamiausią pareigūnų rengimo modelį.
  • PINIGAI: Su prezidentu Gitanu Nausėda susitikęs valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas teigia, kad svarstoma persiderėti, kaip ir kam Lietuvoje panaudoti pagal Europos Sąjungos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę numatytas dotacijas ir galbūt padidinti skirtų pinigų dydį.
  • PARTIJOS: Per pastarąjį pusmetį Lietuvos partijos išlaikė panašų narių skaičių, tik opozicinė Regionų partija gerokai pasipildė naujais nariais, rodo Teisingumo ministerijos duomenys.
  • APŠVIETIMAS: Konkursą laimėjusi įmonė „Indikacija“ pirmadienį Klaipėdos rajone pradėjo beveik metus truksiančius darbus, kurių metu bus atnaujinta visa rajono apšvietimo sistema.
  • SAUGA: Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija antradienį apžvelgs civilinės saugos sistemos būklę.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar jūsų aplinkoje šiuo metu daug sergančiųjų peršalimu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+5 +14 C

+6 +15 C

 

+8 +14 C

+12 +15 C

+13 +16 C

 

+12 +14 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s