respublika.lt

Rima Baškienė: Kai kas iš Vilniaus nemato regionų

2022 rugsėjo 14 13:01:12
Irena BABKAUSKIENĖ

Rubrikoje „Mini interviu" kalbamės su Seimo nare Rima Baškiene.

×
nuotr. 1 nuotr.
Seimo narė Rima Baškienė. Eltos nuotr.

 

- Jums svarbu problemas išgirsti iš pirmų lūpų, tad prieš mokslo metų pradžią dalyvavote Šiaulių rajono mokyklų vadovų pasitarime. Kas šiandien mokytojams aktualiausia, skaudžiausia?

- Skaudžiausias dalykas, žinoma, yra kaimo mokyklų uždarymas. Ir tie reikalavimai, kad klasėje būtų ne mažiau kaip 8 vaikai, kad negali būti jungtinių klasių. Arba pačios savivaldybės tada priima sprendimus dėl tokių klasių ir finansuoja jas savo lėšomis. Mokytojai, ypač tie, kurie dirba regionuose, supranta, kad vaikučių vežimas į atokiau esančią mokyklą, ypač jaunesniųjų klasių, tikrai yra problema, nes toks vaikas pripratęs prie savo aplinkos, kurioje buvo ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Tai iššūkis visiems. Ir šeimoms problemos.

Mokytojai supranta, kad reikia siekti mokymo kokybės, bet jie taip pat sako, kad negalima sumenkinti ir sakyti, jog regionuose kokybės nėra, ir tik miestuose dirba profesionalūs mokytojai. Šiame pasitarime buvo kalbama apie tai, kad nuolatinės švietimo reformos juos vargina, nes kasmet vis kažkas reformuojama. Tačiau galiu pasidžiaugti, kad Šiaulių rajono savivaldybės vadovai, švietimo skyriaus darbuotojai ypač jautriai žiūri į kiekvienos mokyklos situaciją, todėl vyksta nuolatinis kalbėjimas su moksleiviais, tėvais, aiškinama situacija. Akivaizdu, kad pedagogų tarpe yra daug susirūpinimo, nesakyčiau pesimizmo, tiesiog - susirūpinimo, ir daug tokio gražaus susitelkimo, nusiteikimo darbui, todėl belieka tik tikėtis, kad Vyriausybė, Seimas nepadarys dar kokių naujų posūkių, kurie sudrebintų švietimo bendruomenę.

- Sudrebinimų neišvengta - prieš rugsėjį lygių galimybių kontrolierė prakalbo apie lyčiai neutralias uniformas ir paragino skųsti mokyklas dėl reikalavimo mergaitėms dėvėti sijonus. Ką manote apie tai, kad visuomenę kiršina tos pačios visuomenės pinigais išlaikoma tarnyba?

- Neturėtų būti vykdomas toks kiršinimas, ypač jaučiant ir žinant visuomenės nusiteikimą šiais klausimais. Gal iš Vilniaus kai kurių bokštų kai kam atrodo kitaip, tad tokiems siūlyčiau nuvažiuoti į regionus ir pakalbėti su žmonėmis - jie patys pajaustų, kad berniukai su sijonais kaimuose tikrai nebus suprasti. Ir galbūt net kalbėjimas apie tai nėra reikalingas. Jau pakankamai yra programų, kurių pagrindu sakoma, jog gali būti ir kitokios orientacijos žmonės, bet tikrai nereikia daryti tokio spaudimo, nereikia kišti tos politikos ir galbūt savo asmeninių pažiūrų bei nuostatų į bendrą visuomenės požiūrį. Reikia pajausti, kaip kvėpuoja žmonės, nes juk dauguma pasisako prieš tokius dalykus, ir apklausos tą rodo. Tad tokį lygių galimybių kontrolierės veiksmą vertinčiau kaip neapgalvotą - tokie neatsakingi pareiškimai sukelia audras, o jų visiškai mums dabar nereikia.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
67
F
  • PASLAUGA: Kėdainių rajono taryba pritarė siūlymui nuo kitų metų sausio 1 dienos pensijos sulaukusius asmenis ir neįgalius keleivius vežioti nemokamai.
  • MOKYKLA: Patvirtintos atnaujintos bendrosios programos, kurios mokyklose bus pradėtos diegti nuo 2023 mokslo metų, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
  • APSKUNDĖ: Už piktnaudžiavimą nuteistas Seimo narys Petras Gražulis ir jo advokatas Rolandas Tilindis Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė nuosprendį.
  • DUOMENIS: Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo - centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.
  • PAJAMOS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Europos Sąjungos energetikos ministrų tarybos posėdis Lietuvai buvo sėkmingas, kadangi jame buvo pritarta išlygai, pagal kurią pigiai elektrą gaminančios šalys turės pasidalinti viršplaninėmis pajamomis su ją perkančiomis valstybėmis.
  • BAUDA: Kauno apygardos teismas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną nuteisė Latvijos pilietį ir skyrė jam 7 tūkst. eurų baudą, pranešė prokuratūra.
  • PILIETYBĖ: Seime svarstomas siūlymas, kad siekiant įteisinti dvigubą pilietybę iš Konstitucijos būtų išbraukti jos ribojimai ir perkelti į atskirą konstitucinį įstatymą.
  • ELEKTRA: Seimas atmetė parlamentaro Petro Gražulio pateiktas Elektros energetikos įstatymo pataisas, siūlančias numatyti kompensacijas įmonėms dėl padidėjusių elektros kainų.
  • LAISVĖ: Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus piliečius iki 2022m. spalio 31d. teikti prašymus su siūlomais pretendentais 2022 metų Laisvės premijai gauti.
  • PIENAS: Lietuvoje energijos kainoms pasiekus vienas didžiausių Europoje, pieno pramonei konkuruoti eksporto rinkose tampa labai sudėtinga, teigia sektoriaus atstovai: šių metų pirmąjį pusmetį lietuviškų pieno produktų į ne Europos Sąjungos šalis eksportuota jau 27,7 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu – 34 tūkst. tonų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuvai reikalinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+7 +13 C

 

+5 +12 C

+8 +14 C

+4 +12 C

 

+8 +13 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s