respublika.lt

Meilės ir politikos sąjunga: amžiaus vestuvės Jordanijoje

Publikuota: 2023 liepos 29 13:38:23, Parengė Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 3 nuotr.
Vos pažvelgus į bendras nuotraukas, nesunku suprasti, kad jų santykiai yra labai šilti. rhc.jo nuotr.

Pasaulyje liko vienu viengungiu princu mažiau: vedė Jordanijos karaliaus Abdulos (Abdullah) ir karalienės Ranijos (Rania) vyresnysis sūnus princas Huseinas. Jo išrinktąja tapo žavi mergina vardu Radžva (Rajwa). Ji yra vadinama antrąja Keite Midlton ir lyginama su anyta, karaliene Ranija. Kas ši aukšta liekna tamsiaplaukė, kuri užsidės vienos įdomiausių Rytų monarchijų karūną?

 

 

Dviejų žmonių ir dviejų valstybių sąjunga

Pirmoji 2023 metų vasaros diena Jordanijos karališkajai šeimai tapo išskirtinė - vyriausiasis Abdulos ir Ranijos sūnus Huseinas atsisveikino su viengungio gyvenimu ir vedė gražuolę iš Saudo Arabijos, Radžvą al Saif.

Sosto įpėdinio princo Huseino tuoktuvės buvo ne tik metų, bet viso dešimtmečio įvykis, pagal mastą prilygstantis princo Viljamo ir Keitės Midlton vestuvėms. Jordanijos karališkoji šeima turi turtingą istoriją ir senas tradicijas. Ji yra nepaprastai svarbi kaip Jordanijos visuomenės struktūros dalis ir turi didelę įtaką pasaulinėje arenoje.

Nuotaka yra kilusi iš turtingos Saudo Arabijos verslininko šeimos: iš motinos pusės mergina giminiuojasi su Saudo Arabijos karališkąja šeima. O kadangi Saudo Arabijos ir Jordanijos santykiuose buvo šiokių tokių problemų, Huseino ir Radžvos sąjunga turi ir politinę reikšmę, nes tampa dviejų valstybių ir monarchijų jungiamąja grandimi.

Iš vestuvių prabangos ir iškilmingumo buvo galima iškart suprasti - veda būsimasis šalies valdovas. Visa šalis džiūgavo ir šventė kartu su monarchais, princo vestuvių diena buvo paskelbta nacionaline švente. Pati ceremonija vyko ne mečetėje, nors jaunieji ir yra musulmonai, o Zachrano rūmuose sostinėje Amane.

Į vestuves buvo pakviesti per 1700 svečių, tarp jų karališkųjų šeimų nariai iš viso pasaulio - būsimasis Dž.Britanijos karalius Viljamas su žmona Ketrina, princesė Beatrisė su vyru Edoardu, Nyderlandų karališkoji pora Vilhelmas Aleksandras ir Maksima, buvęs Ispanijos karalius Chuanas Karlosas su žmona Sofija, Švedijos karūnos princesė Viktorija ir princas Danielis, Belgijos karalius Pilypas su dukra Elizabeta, į iškilmę atvyko ir pirmoji JAV ponia Džil Baiden (Jill Biden) su dukra Ešle ir buvusio JAV prezidento D.Trampo (D.Trump) dukra Ivanka su vyru. Ir tai toli gražu ne visas aristokratiškųjų svečių sąrašas.

Bet visos, net gražiausios dabartinės aristokratės nublanko pasirodžius nuotakai. Pakako vieno žvilgsnio, kad suprastum - tai būsimoji karalienė. Princas nenuleido akių nuo išrinktosios ir tapo aišku - net jeigu tai ir išskaičiavimas, be meilės čia neapsieita.

Aišku, pagrindine aptarinėjimų tema tapo Radžvos vestuvinė suknelė. Daugelis tikėjosi ko nors tradicinio, atspindinčio musulmonišką kultūrą. Bet Radžva pasirinko vakarietišką stilių, kartu sumaniai derindama šiuolaikinius ir islamiškuosius elementus.

Jos dramblio kaulo spalvos suknelę kūrė visame pasaulyje garsus Libano dizaineris Elis Sabas (Elie Saab), kurį labai mėgsta aristokratai ir garsenybės. Pas jaunikį žaviąją nuotaką lydėjo jaunesnysis brolis princas Hašemas, tiesiog sužavėjęs žiūrovus. O vakaro pokylyje Radžva pasirodė vilkėdama gausiai siuvinėtą „Dolce & Gabbana" suknelę.

Kas ji - princesė Radžva?

Po Huseino ir Radžvos vestuvių viso pasaulio žiniasklaidoje mirgėjo antraštės „Princas vedė architektę". Pernelyg nesigilinant galima būtų pagalvoti, kad tai dar vieną istorija apie Pelenę. Bet Radžva - visai ne eilinė mergina.

Radžva al Saif gimė 1994 m. balandžio 28-ąją Saudo Arabijos sostinėje. Šeimoje augo keturi vaikai, o Radžva - jauniausia. Jos šeima yra labai turtinga: tėvas vadovauja didžiulei korporacijai, tarp kurios veiklos sričių - medicina ir statybos. Radžvos tėvas yra kilmingas, kilęs iš Al Ataro šeichų šeimos. Būsimosios karalienės mama taip pat aristokratė, dabartinio Saudo Arabijos karalius Salmano ibn Abdulazizo Al Saudo giminaitė.

Kaip priimta turtingose šeimose, vaikų išsilavinimui būsimosios karalienės šeimoje buvo skiriamas didelis dėmesys. Todėl Radžva mokėsi labai gerose aukštosiose mokyklose: iš pradžių Niujorko Sirakūzų universitete tapo architektūros bakalaure, vėliau baigė Los Andželo Mados dizaino ir prekybosinstitutą, vizualinių komunikacijų specialybę. Baigusi studijas Radžva liko JAV ir dirbo architektų bendrovėje „PATTERN". Vėliau mergina nusprendė grįžti į Saudo Arabiją, kur įsidarbino dizaino studijoje.

Išsiskirianti mergina

Musulmoniškose šalyse santūrumas merginoms diegiamas nuo vaikystės, ir ne tik ortodoksų, bet ir europietiškesnėse šeimose. Radžva niekada nedalyvavo kokiuose nors abejotinuose renginiuose, internete nėra nė vienos jos provokuojančios nuotraukos, jos vardas nefigūravo nė viename skandale.

Bet tai nereiškia, kad ji buvo pilka ir nepastebima. Jos grupės draugai prisimena, kad ji visada mokėjo išsiskirti. Pavyzdžiui, per diplomų įteikimo ceremoniją ji avėjo sidabro spalvos blizgančius sportbačius, kurie kartu su mantija atrodė itin originaliai. Ir nuotraukose Radžva išsiskirdavo iš kitų.

Taigi Radžva - mergina protinga ir išsilavinusi. Be gimtosios arabų kalbos Radžva laisvai šneka prancūziškai ir angliškai.

Apie tai, kuo domisi būsimoji princesė Radžva, publikai papasakojo jos tuomet dar tik būsimi giminaičiai. Karalienę Raniją, Radžvos anytą, sūnaus pasirinkimas tiesiog sužavėjo, ji merginą iškart priėmė kaip savo trečiąją dukrą. Vos pažvelgus į bendras nuotraukas, nesunku suprasti, kad jų santykiai yra labai šilti. Karalienė būsimai marčiai surengė prašmatnų mergvakarį. Kaip tik tada karališkieji rūmai paskelbė Radžvos nuotrauką su žirgu. Taip pavaldiniai sužinojo, kad jų būsimoji karalienė domisi žirgų sportu, taip pat mėgsta piešti ir rankdarbius.

Meilė ne iš pirmo žvilgsnio

Žurnalistai įdėjo daug pastangų, kad išsiaiškintų, kaip jie susipažino, nes anksčiau, prieš žiniasklaidai pradėjus rašyti apie jų santykius, princo ir princesės keliai niekaip negalėjo susikirsti. Iš pradžių buvo kalbama apie galimą pažintį studijuojant JAV. Bet Huseinas mokėsi ne Kalifornijoje, o studijavo ir dirbo Vašingtone. Kadangi nuo jaunystės buvo ruošiamas sostui, jis aktyviai dalyvavo valstybės reikaluose. 2015 m. jis tapo jauniausiu žmogumi, kada nors pirmininkavusiu JT Saugumo Tarybos posėdžiui. Po dvejų metų jis jau sakė kalbą JT Generalinėje Asamblėjoje. Bet visai neįtikėtina, kad jie galėjo susitikti Jungtinėse Tautose.

Daugelis manė, kad juos tikriausiai supažindino tėvai, bet ir ši versija yra klaidinga. Leidinys „Vogue Arabia" pranešė, kad „Sosto įpėdinio fondo" organizuotame forume Huseinas papasakojo, kad su Radžva juos supažindino jo klasės draugas.

Jordanijos žurnalistai rašo, kad per pirmąjį susitikimą tarp Huseino ir Radžvos meilės kibirkštis neįsižiebė: jie susipažino, pabendravo ir išsiskyrė. Bet Huseinas vis dėlto prisiminė elegantišką merginą iš turtingos šeimos, kuri sugebėjo išsiskirti iš kitų, ir jai paskambino. Tai ir buvo jų istorijos pradžia.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
34
F

Dienos klausimas

Ar vengiate vairuoti, kai keliuose prisnigta?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-8 -1 C

-10 -3 C

-8 -2 C

-6 -1 C

-8 -4 C

-4 0 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-6 m/s