respublika.lt

Oro uostas - pavojingi finansiniai spąstai

(11)
Publikuota: 2025 liepos 04 11:39:41, Parengė Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Brangumas oro uostuose - „nusistovėjusi praktika“. Eltos nuotr.

Nedarykite 5 būdingų keliautojų klaidų, kurios atsieina pernelyg brangiai.

 

Atrodo paprasta: reikia tik nuvažiuoti iki oro uosto, sulaukti įlaipinimo į reisą ir nuskristi į kelionės tikslą. Bet praktiškai viskas pavyksta ne taip lengvai ir paprastai kaip atrodo teoriškai, o piniginė ima sparčiai plonėti net nepradėjus kelionės.

Kaip išvengti brangių (tiesiogine žodžio prasme) klaidų oro uostuose ir kuo efektyviau tvarkyti savo biudžetą iki kelionės pradžios?

Automobilio parkavimas

Viena labiausiai paplitusių klaidų - neteisingas parkavimo pasirinkimas. Viskas priklauso nuo kelionės trukmės. Jei ji bus ilga, palikti automobilį oro uoste gali atsieiti apvalią sumą. Rekomenduojama mašinos nepalikti oro uosto teritorijoje, o netoliese paieškoti pigesnių alternatyvų. O šiaip visada galima pasinaudoti taksi paslaugomis.

Išlaidos bagažui

Bagažo svėrimas prieš kelionę - dar vienas svarbus punktas, kurio negalima neįvertinti. Galite būti įsitikinę, kad viską idealiai paskaičiavote ir susidėjote, bet atvykus į oro uostą pamatysite, kad atsirado pora trejetas perteklinių kilogramų. O už juos, kaip žinome, reikia mokėti, ir ne tiek jau mažai.

Prieš išvykdami iš namų nepamirškite pasverti lagamino ir patikrinti jo ir rankinio bagažo gabaritų. Būtina iš anksto susipažinti su skrydžių bendrovės, kurios lėktuvu keliausite, bagažo gabenimo taisyklėmis.

Beje, jeigu prie bilieto kainos reikia pridėti bagažą - pavyzdžiui, kai jūsų bilietas be bagažo arba ketinate vežti daugiau daiktų negu nurodyta biliete - bus pigiau paslaugą iš anksto nusipirkti internetu negu paskutinę akimirką už ją mokėti prie registracijos stalo.

Išlaidos užkandžiams ir vandeniui

Oro uoste pusės litro vandens buteliukas atsieis 2-3 kartus brangiau negu paprastoje maisto produktų parduotuvėje. Žinoma, dėl kelių eurų nenuskursite, bet juk euras prie euro... O ir kas žino, kiek vandens jums prireiks? Reisas gali būti atidėliojamas, ir tada be vandens tikrai neapsieisite.

Visiems žinoma gudrybė: į laukimo salę atsinešti tuščią butelį. Ir ten į tą butelį galima prisipilti vandens iš geriamojo vandens fontanėlių (tiesa, jie yra ne kiekviename oro uoste). Arba kavinukėje arba bare šalia įlaipinimo vartų paprašyti pripilti butelį vandens.

Pravers ir termopuodelis: daugelyje pasaulio oro uostų (pvz. Singapūre, Tokijuje arba Dubajuje) yra įrengti karšto vandens pilstymo aparatai, taigi galėsite užsiplikyti kavos, arbatos ir net sriubos. Tiesiog pasiimkite į kelionę mažų paketėlių su šiais produktais.

Tas pats ir dėl maisto - niekada nepamaišys apsidrausti ir pasiimti ko nors užkąsti. Pavyzdžiui, lengvų salotų arba baltyminį batonėlį - sutaupysite ir laiko, ir pinigų.

O atsidūrę lėktuve, kuriame keleiviai nemaitinami, galite praalkti ir užsimanyti užsisakyti kokių nors traškučių iš mokamo valgiaraščio. Ir čia teks išleisti kelis kartus daugiau, negu būtumėte nusipirkę tą patį užkandį oro uoste, nekalbant apie miestą. Taigi kokią nors nedidelę „priemonę nuo išbadėjimo" geriau visada turėti su savimi.

Apsipirkimas „Duty Free"

Daugelis keliautojų patenka į spąstus, tikėdamiesi apsipirkti neapmuitinamų prekių parduotuvėje, kurioje prekės, kaip būtų galima manyti, pardavinėjamos daugmaž normaliomis kainomis.

Tačiau taip yra ne visada. Vienos ir tos pačios prekės kaina tokiose parduotuvėse gali smarkiai skirtis, ir suma, kurią sumokėsite oro uoste, toli gražu ne visada bus gerokai mažesnė. Ekspertai rekomenduoja palyginti trokštamos prekės kainas „Duty Free" parduotuvėje ir internetinėse parduotuvėse - tik taip suprasite, ar verta ją pirkti.

Nepasiduokite impulsyviam pirkimui: susirašykite, ko jums išties reikia.

Neapgalvotas rankinis bagažas

Dar viena klaida, kurią oro uoste daro žmonės, ir kuri jiems atsieina brangiai - nekreipti dėmesio į ribojimus rankiniam bagažui.

Pavyzdžiui, užtenka į rankinę įsimesti mėgstamo losjono buteliuką arba didesnį parfumuoto vandens flakoną, ir viskas - tikrinant bagažą jų nebus leista pasiimti, teks atiduoti į bagažą, o jeigu laiko iki įlaipinimo pradžios liko nedaug, su jais gali tekti atsisveikinti. Beje, bendras skysčių rankiniame bagaže tūris neturi viršyti 1 litro.

Kai ruošdamiesi į kelionę kraunatės rankinį bagažą, mąstykite strategiškai. Taip, yra maloniau po oro uostą vaikštinėti neapsikrovus daiktais, bet juk reisas gali vėluoti, arba pasimesti bagažas, o jūs su savim turėsite būtiniausią „išgyvenimo minimumą" ir neteks skubiai pirktis dantų pastos, šilto bliuzono ir įkroviklio.

Beje, nepamirškite iš namų pasiimti pripučiamos pagalvėlės, nes oro uoste šis naudingas daiktas taip pat kainuoja, kaip sakoma, kaip lėktuvo sparnas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
16
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (11)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate JAV sprendimą laikinai sustabdyti ginklų tiekimą Ukrainai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +18 C

+10 +17 C

+14 +21 C

+17 +23 C

+15 +22 C

+20 +26 C

0-5 m/s

0-7 m/s

0-5 m/s