respublika.lt

Kaip žinoti, kas tiktų geriausiai – klasikinis ar modernus žiedas su deimantais?

2022 sausio 19 19:46:36
Greta Žilevičiūtė

Žiedai su deimantais - tai kaip ir maža juoda suknelė - amžinai išliekanti ir niekuomet nesenstanti klasika. Tokie papuošalai neretai keliauja per kelias kartas, o karališkose šeimose - ir ištisus dešimtmečius ir dar ilgiau.

×
nuotr. 1 nuotr.
Kaip žinoti, kas tiktų geriausiai – klasikinis ar modernus žiedas su deimantais? Pranešimo aut. nuotr.

 

Šiandien papuošalai išsiskiria ne tik tauriųjų metalų įvairove, spalva ar dizainu, bet ir skirtingų tipų įvairove. Jie apima klasikinio, modernaus, vintažinio bei kitų tipų žiedus. Žiedų tipo pasirinkimą paprastai lemia individualūs pomėgiai, todėl kiekvienu atveju pasirinkimas gali būti labai įvairus ir skirtingas.

Klasikiniai žiedai su deimantu - kokie jie?

Klasika visame kame - kaip interjere, aprangoje, taip ir papuošaluose yra amžinai nesenstanti.

Paprastai tai geltono, rausvo, balto ar skirtingų spalvų aukso žiedas su vienu tam tikro dydžio deimantu žiedo centre. Pasirinkę klasikinį žiedą niekuomet neprašausite pro šalį ir tai yra vienas populiariausių dovanų pasirinkimų.

Tokio tipo žiedai yra dažniausiai pasirenkami sužadėtuvių ar vestuvių proga, kadangi jie yra patrauklūs, labai lengvai derinami prie bet kokios aprangos. Be to, labai puikiai dera prie kitų papuošalų.

Modernus žiedas su deimantu

Šio tipo žiedai pasižymi išskirtinumu ir prabanga, juos paprastai puošia daug smulkių deimantų ir vienas didelis viduryje. Kai kuriais atvejais deimantai žiedą puošia net keliomis eilėmis. Modernūs žiedai labiausiai vertinami tų, kurie mėgsta būti pastebėti ir išsiskirti iš kitų.

Kokio stiliaus žiedą su deimantu pasirinkti?

Renkantis žiedą viskas priklauso tik nuo žmogaus asmenybės, jo pomėgių ir, žinoma, biudžeto. Klasikiniai žiedai pasižymi šiek tiek kuklesne išvaizda, todėl gali būti pigesnis variantas nei modernaus stiliaus.

Tačiau kiekvienu atveju kaina priklauso nuo žiedo svorio, aukso prabos ir deimanto. Deimanto kaina taip pat gali skirtis priklausomai nuo jo dydžio ir kokybės. Pagrindiniai kriterijai, pagal kuriuos yra vertinami deimantai yra briaunavimas, skaidrumas, spalva ir karatai (svoris). Verta žinoti, kad 1 ct yra 0,2 g.

Briaunavimas yra labai svarbus ir nuo briaunavimo kokybės priklauso, kaip deimantas sugeria ir atspindi šviesą. Tuo tarpu ne visuomet didesnis deimantas bus brangesnis už mažesnį, gali būti atvirkščiai, viskas priklauso nuo kokybės.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • KELIAI: Vyriausybė paskirstė 16,1 mln. eurų iš šiemet numatytų lėšų valstybei svarbiems vietinės reikšmės keliams Klaipėdoje, Alytuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Jonavos rajone.
  • ATLIEKOS: Stambiagabaritės atliekos Vilniuje iš gyventojų galės būti paimamos kartą per metus – iki šiol tokia galimybė suteikta kartą per dvejus metus.
  • DIPLOMATIJA: Vyriausybė pritarė Lietuvos generalinio konsulato Sankt Peterburge likvidavimui ir iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų nuo birželio pirmos dienos oficialiai atšaukti Eitvydą Bajarūną.
  • MAITINIMAS: Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė maitinimo normų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose didinimui - paskutinį kartą vaikų maitinimo įkainiai sostinės darželiuose keitėsi 2019-aisiais.
  • PASLAUGOS: Advokatai negali teikti paslaugų sankcionuotiems asmenims, o taip pat paslaugų, kuriomis būtų bandoma apeiti Vakarų įvestas sankcijas Rusijai, sako Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė.
  • VADOVAS: Lietuvos vadovo Gitano Nausėdos vyriausiuoju patarėju ir Teisės grupės vadovu taps Andrius Kabišaitis, pranešė Prezidentūra.
  • DUOMENYS: Lietuva yra tarp prasčiausiai viešajam interesui svarbius duomenis atveriančių ir panaudojančių Europos Sąjungos šalių, rodo pasaulinis duomenų barometras.
  • KROVINIAI: Beveik prieš tris savaites į Ukrainą išvykęs bandomasis „Lietuvos geležinkelių“ traukinys su kroviniais netrukus turėtų pajudėti atgal.
  • APSAUGA: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė nori atsisakyti visą parą trunkančios apsaugos.
  • ATSARGUS: Europos Sąjungai planuojant šiais metais dviem trečdaliais sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų, Lietuvos energetikos agentūros vadovas Virgilijus Poderys tokias galimybes vertina atsargiai.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar naujai siūlomas Civilinės sąjungos įstatymas yra Partnerystės įstatymas, tik kitais žodžiais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +13 C

+12 +17 C

 

+8 +13 C

+15 +23 C

+11 +24 C

 

+10 +13 C

0-6 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s