Kaip žinoti, kas tiktų geriausiai – klasikinis ar modernus žiedas su deimantais?nuotraukos (2)

2022 sausio 19 19:46:36

Žiedai su deimantais - tai kaip ir maža juoda suknelė - amžinai išliekanti ir niekuomet nesenstanti klasika. Tokie papuošalai neretai keliauja per kelias kartas, o karališkose šeimose - ir ištisus dešimtmečius ir dar ilgiau.

 

Šiandien papuošalai išsiskiria ne tik tauriųjų metalų įvairove, spalva ar dizainu, bet ir skirtingų tipų įvairove. Jie apima klasikinio, modernaus, vintažinio bei kitų tipų žiedus. Žiedų tipo pasirinkimą paprastai lemia individualūs pomėgiai, todėl kiekvienu atveju pasirinkimas gali būti labai įvairus ir skirtingas.

Klasikiniai žiedai su deimantu - kokie jie?

Klasika visame kame - kaip interjere, aprangoje, taip ir papuošaluose yra amžinai nesenstanti.

Paprastai tai geltono, rausvo, balto ar skirtingų spalvų aukso žiedas su vienu tam tikro dydžio deimantu žiedo centre. Pasirinkę klasikinį žiedą niekuomet neprašausite pro šalį ir tai yra vienas populiariausių dovanų pasirinkimų.

Tokio tipo žiedai yra dažniausiai pasirenkami sužadėtuvių ar vestuvių proga, kadangi jie yra patrauklūs, labai lengvai derinami prie bet kokios aprangos. Be to, labai puikiai dera prie kitų papuošalų.

Modernus žiedas su deimantu

Šio tipo žiedai pasižymi išskirtinumu ir prabanga, juos paprastai puošia daug smulkių deimantų ir vienas didelis viduryje. Kai kuriais atvejais deimantai žiedą puošia net keliomis eilėmis. Modernūs žiedai labiausiai vertinami tų, kurie mėgsta būti pastebėti ir išsiskirti iš kitų.

Kokio stiliaus žiedą su deimantu pasirinkti?

Renkantis žiedą viskas priklauso tik nuo žmogaus asmenybės, jo pomėgių ir, žinoma, biudžeto. Klasikiniai žiedai pasižymi šiek tiek kuklesne išvaizda, todėl gali būti pigesnis variantas nei modernaus stiliaus.

Tačiau kiekvienu atveju kaina priklauso nuo žiedo svorio, aukso prabos ir deimanto. Deimanto kaina taip pat gali skirtis priklausomai nuo jo dydžio ir kokybės. Pagrindiniai kriterijai, pagal kuriuos yra vertinami deimantai yra briaunavimas, skaidrumas, spalva ir karatai (svoris). Verta žinoti, kad 1 ct yra 0,2 g.

Briaunavimas yra labai svarbus ir nuo briaunavimo kokybės priklauso, kaip deimantas sugeria ir atspindi šviesą. Tuo tarpu ne visuomet didesnis deimantas bus brangesnis už mažesnį, gali būti atvirkščiai, viskas priklauso nuo kokybės.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net