respublika.lt

Idealių atostogų formulė

2022 liepos 31 15:23:00
Parengė Milda KUNSKAITĖ

Nepamiršti paso, nusipirkti kremo nuo saulės, skubiai rasti idealų maudymuką, prieš išvažiuojant darbe atsakyti į visus laiškus... Tikriausiai ne vieni atpažįstate save, nervingai besiruošiančius į ilgai lauktą atostogų kelionę. Būtų galima manyti, kad vos įsėdus į lėktuvą ar automobilį, visi nuogąstavimai lieka namuose. Bet ne! Tai ar vis dėlto egzistuoja idealių atostogų formulė?

×
nuotr. 1 nuotr.
Atsipalaiduokite - juk jums atostogos! EPA-Eltos nuotr.

 

Dažniausiai stresas tampa mūsų palydovu: išsikeliame tikslą aplankyti visas įžymybes, paragauti visų švediško stalo patiekalų, prisiverčiame gulėti paplūdimyje, kad kūnas idealiai įrustų. Dėl viso to ne tik fiziškai pavargstame, bet ir jaučiame emocinį nuovargį ir nepasitenkinimą.

1 patarimas. Informacinė detoksikacija

Užbaikite visus darbo ir asmeninius reikalus iki atostogų pradžios ir ramia sąžine išjunkite visus savo elektroninius įrenginius. Geriau atsijungti ne tik nuo nesibaigiančių žinučių iš darbo, bet ir nuo bendrojo naujienų srauto. Sutikite, ten retai sužinosi ką nors gero. Taip protą atlaisvinsite nuo visų kasdieninių rūpesčių ir liksite vienas su savimi ir savo vidiniu „aš". Tai yra puikus šansas pagerinti ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą.

Bet jeigu priklausote tam žmonių tipui, kurie išvykoje derina darbus ir poilsį, ir informacinė detoksikacija jums yra neįvykdomas uždavinys, ir tai nėra neišsprendžiama problema! Tokiu atveju pradėkite dieną, kaip esate pratę: papusryčiaukite, atsakykite į svarbius skambučius, parašykite dalykinius laiškus. Vienintelis svarbus dalykas - neištempkite šio „malonumo" per visą dieną, skirkite tam ribotą valandų skaičių, pavyzdžiui, 4 valandas. Daugelio tyrimų duomenimis, būtent tokį laiką žmogus gali išlikti maksimaliai darbingas. Po pietų atidėkite telefoną į šalį, apsilankykite vietos restoranėliuose, vakare pasivaikščiokite pajūriu, užsirašykite į SPA procedūras. Tada išvyka bus idealus darbo ir poilsio derinys.

2 patarimas. Susipažinkite su naujais žmonėmis

Kelionėje atsisakę interneto įgysite daug daugiau laiko bendrauti gyvai. Mūsų gyvenime dažnai būna pernelyg daug rutinos, o pažintys su naujais žmonėmis į jį visada įneša netikėtumo. Nebijokite pasirodyti įkyrūs ir pirmi ką nors užkalbinti. Pasidomėkite naujųjų pažįstamų įspūdžiais, nuomone apie viešbutį, kuriame apsistojote, paprašykite patarti, ką verta apžiūrėti šioje išvykoje. Tokie neįpareigojantys pokalbiai gali jums padovanoti ne tik ryškių emocijų ir prisiminimų, bet ir naujų ryšių, draugų iš kitų miestų ir šalių.

3 patarimas. Rašykite dienoraštį

Būtinai bent trumpai užsirašykite, kuo buvo ypatinga diena naujoje vietoje. Užsirašinėkite absoliučiai viską: faktus, įspūdžius, posakius, kurie jus privertė susimąstyti, arba mintis, kurios tądien atėjo į galvą. Taip galėsite užfiksuoti malonius prisiminimus ir ilgai išsaugoti juos atmintyje. Ir dar: skaitinėdami savo užrašus, geriau suprasite save ir tai, kas jūsų gyvenimui suteikia ryškiausių ir maloniausių emocijų.

4 patarimas. Sveikatinimo turizmas

Šiandien itin populiarios tampa vadinamosios wellness - kelionės. Patį terminą, tiesiogine prasme reiškiantį „gerą sveikatą", 1959 m. pasiūlė amerikietis gydytojas Helbertas Danas (Halbert Dunn), kai formulavo sveikatingumo didinimo ne vien fiziniais pratimais koncepciją. Išties wellness turizmas neturi nieko bendra su gydomąja mankšta. Veikiau tai yra galimybė atsikratyti triukšmingo didmiesčio įtampos bei stiprinti fizinę ir psichinę sveikatą. Tokios kelionės išsiskiria dėmesiu mitybai, į jas įtraukiamos meditacijos praktikos, kūno priežiūros procedūros - vonios, druskos kambariai ir pan. Po tokio poilsio tikrai neparsivešite papildomų svorio kilogramų arba padidėjusio nervingumo.

Ekologinis ir sveikatinimo turizmas atokiuose kampeliuose, privatumas ir veiklos pobūdžio pasikeitimas dažnai padeda didinti kūrybingumą, į uždavinių sprendimus pažiūrėti kitokiu žvilgsniu. Gamta ne tik gydo, bet ir įkvepia, padeda įprastus dalykus įvertinti kitaip.

5 patarimas. Iš anksto planuokite, kaip grįšite

Kiekvienam yra tekę bent kartą patirti pasyvumą po atostogų: nuotaika prasta, po jūros ir saulės dirbti visai nesinori. Būtent todėl yra svarbu prie darbo grįžti palaipsniui. Likus porai dienų iki atostogų pabaigos pasiruoškite komplektą drabužių, su kuriais eisite į darbą, susidėliokite darbų planą, kad išvengtumėte staigaus pasinėrimo į darbą. Juk jūsų organizmas gali tiesiog nespėti prisitaikyti prie pasikeitimų! Grįžę į darbą, pasistenkite iki vėlumos biure neužsisėdėti, nedirbti viršvalandžių, nesinešti darbo namo - leiskite sau palengva prisitaikyti prie darbo kasdienybės. O dar pradėkite planuoti kitą atostogų kelionę! Tai yra, ko gera, veiksmingiausia priemonė nuo poatostoginės depresijos.

Rūpintis savimi - tai naujasis žmonių, kurie galvoja apie ateitį, gyvenimo stilius. Kad ir kaip paradoksaliai skambėtų, kad atostogos būtų idealios, reikia gerokai padirbėti su savimi ir savo įpročiais. Labai svarbu siekti darbo ir poilsio harmonijos, nes nuolatos jaučiant stresą poilsis bus tik trumpas atokvėpis, po kurio vėl tuojau pat grįšite į ankstesnę būseną. Rūpinkitės savimi ir mokykitės iš tiesų ilsėtis!

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F
  • VALDYMAS: Parlamente registruotas siūlymas laikinai įvesti tiesioginį valdymą Lietuvos futbolo federacijoje prieštarautų Konstitucijai, teigia Seimo teisininkai.
  • VILKAI: Naujam medžioklės sezonui Aplinkos ministerija siūlo nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais.
  • REKORDAS: Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos gydytojai dar pavasarį pasiekė Lietuvos rekordą – vos per 7 valandas daugiau nei 700 žmonių išmokė atlikti pradinio gaivinimo veiksmus.
  • BOMBOS: Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų išminuotojai penktadienį Radviliškio rajone neutralizavo durpyne rastas aviacines bombas.
  • SIUNTOS: Tarptautinių skubių siuntų bendrovės „DHL Express“ paslaugos kitąmet Lietuvoje vidutiniškai brangs 13,9 proc., pranešė įmonė.
  • KOMPENSACIJA: Kaip pranešė Lietuvos energetikos agentūra, jos paskelbtas kvietimas teikti paraiškas kompensuoti dalį įsirengiamų privačių elektromobilių įkrovimo prieigų išlaidų pirmosiomis savaitėmis pritraukė 461 susidomėjusių gyventojų.
  • ORKESTRAS: Rugsėjo 24 d., 19 val. koncertu Nacionalinėje filharmonijoje 62-ąjį sezoną pradės Lietuvos kamerinis orkestras - sezono pradžios proga orkestras koncertuos su vienu žymiausių dabarties lietuvių pianistų Andriumi Žlabiu.
  • IDĖJOS: Vilniaus savivaldybė kviečia architektus dalyvauti architektūros idėjų konkursuose keturioms naujoms ugdymo įstaigoms: vaikų darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose bei planuojamoms statyti progimnazijoms Pavilnyje ir Perkūnkiemyje.
  • ELEKTRA: Estijos valstybinės perdavimo tinklų operatorės „Elering“ generalinis direktorius Taavi Veskimagis pareiškė, jog jei Baltijos šalių elektros sistema būtų staigiai atjungta nuo Rusijos sistemos, prireiktų 8,5 teravatvalandžių dujų elektrinėms kūrenti, o dabartinėmis rinkos kainomis toks dujų kiekis atsieitų 1–1,5 mlrd. eurų.
  • PANDEMIJA: Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys penktadienį pareiškė, kad „iš medicininio požiūrio“ koronaviruso pandemija yra įveikta.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar reikalinga autobusams stoti tuščiose stotelėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+3 +9 C

 

+7 +10 C

+12 +15 C

+12 +16 C

 

+13 +15 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-4 m/s