Vienintelė Lietuvoje agentūra „Baltic Actors", ieškanti galimybių mūsų aktoriams filmuotis užsienio kino juostose, jau gali pasidžiaugti, jog pradinis įdirbis tarptautinėje rinkoje padarytas - dvejus metus veikianti agentūra surado darbo užsienyje ne vienam Lietuvos aktoriui.
Nusifilmavo garsiuose filmuose
Mintis įsteigti agentūrą kilo aktoriui Andriui Paulavičiui, supratusiam, kad mūsų aktoriams gauti vaidmenis svetur statomuose filmuose yra sudėtinga, nes jiems niekas neatstovauja. ,,Pasaulyje yra nusistovėję standartai, kad aktorius turi būti atstovaujamas agentūros. Tai liudija tam tikrą kūrėjo profesinį statusą. Jeigu jis dirba be agento, aišku, kad juo niekas nesirūpina, - sakė A.Paulavičius. - O jei juo niekas nesirūpina, greičiausiai jis nelabai kam įdomus."
Tad atstovauti Lietuvos aktoriams ėmėsi „Baltic Actors". Ir gana sėkmingai. Populiarumo sulaukusiame „Netflix" veiksmo trileryje „Slaptasis šešetukas" („6 Underground"), kurį režisavo Maiklas Bei (Michael Bay), galime pamatyti lietuvių aktorius Algirdą Dainavičių ir Taurą Čižą.
Donatas Šimukauskas nusifilmavo švedų kūrėjų seriale „Kalifatas" („Caliphate") - šis 8 serijų serialas sulaužė visus švedų televizijos „SVT Play" žiūrimumo rekordus. Trileris apie planuojamą teroristų išpuolį ir bandymą jį sustabdyti bei radikalų bandymus įtraukti į „Kalifatą" naujus žmones sulaukė didžiulio susidomėjimo ir krūvos teigiamų įvertinimų.
Aktorius Vytautas Kaniušonis suvaidino TV seriale „Plonas ledas" („Thin Ice"), kuris rodomas Skandinavijoje, UK ir kitose šalyse.
Amerikiečių kabelinės ir palydovinės televizijos „History Channel" dokumentiniame TV seriale „Šnipų karai" („Spy Wars" ), kurį režisavo Damjanas Luisas (Damian Lewis), Andrius Paulavičius įkūnijo legendinį šnipą Olegą Gordijevskį, o Mindaugas Papinigis nusifilmavo britų televizijos kanalo ITV2 seriale „Ghost Bus Tours", kurį režisavo Benas Vilsonas (Ben Wilson). Dar vieną projektą - meninį filmą „Phea", kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Gabija Siurbytė, žiūrovai išvys 2021 metais.
Griežtos sutartys
„Kai į agentūrą kreipiasi atrankos režisieriai, turime būti pasiruošę tinkamai aktorius pristatyti. Tam reikalinga parodomoji videomedžiaga (showreel), pagal tam tikrus kriterijus padarytos fotografijos, aktorių aprašymai, ištraukos iš filmų su jau atliktais vaidmenimis", - sako A.Paulavičius.
Daugiausiai šansų pakliūti į užsienyje kuriamus filmus lietuvių aktoriai turi tada, kai yra ieškoma rytų europiečių arba šiauriečių personažų. „Kad ir kaip gerai mokėtumėme užsienio kalbas, šnekant jomis vis tiek jaučiasi akcentas, - sako „Baltic Actors" agentė Julija Šatkauskaitė. - Gavusi vaidmens aprašymą stengiuosi pajausti, kuriam agentūros aktoriui personažas artimiausias savo vidine sandara, labiausiai atitinka išvaizdos archetipą. Vaidmenų paieškai taip pat naudojame ir tarptautines platformas, kuriose yra skelbiami įvairūs projektai. Tiesa, platformų yra tiek daug, kad kartais šis darbas primena aukso ieškojimą upėje."
Dirbant su kino pramonės gigantais, tenka susidurti su itin griežtomis konfidencialumo sutartimis, kuriose numatytos baudos už duomenų atskleidimą gali viršyti honorarus.