Įvairiuose rinkimuose ir reitinguose Didžioji kinų siena užima prizines vietas tarp lankomiausių pasaulio vietų. Ypač daug turistų į Kiniją atvyksta, kai birželio pradžioje vyksta Drakono valčių festivalis, labiau žinomas kaip "Duanwu" festivalis, skirtas prieš pustrečio tūkstančio metų gyvenusio poeto Qu Yuan garbei.
Didžioji kinų siena - istoriniai gynybiniai įrengimai Kinijos šiaurėje ir šiaurės vakaruose, kurie turėjo saugoti Kinijos imperiją nuo klajoklių antpuolių iš šiaurės, yra įtraukta į septynių pasaulio stebuklų sąrašą.
Pagrindinė siena puikiai pritaikyta prie reljefo, vingiuoja palei upių vagas, slėnius ir kalnus. Siena buvo statoma iš akmenų, žemės ir molio, o sienos dalys rytuose buvo apmūrytos plytomis. Labiausiai lankoma Kinų sienos vieta- Badalingas, kuris yra maždaug 70 km už Pekino.
Ilgą laiką buvo paplitęs mitas, jog Kinų sieną galima pamatyti iš kosmoso plika akimi. Deja, mitas buvo paneigtas, kai pirmasis Kinijos astronautas Jang Livei (Yang Liwei) 2003 m. spalio mėnesį sugrįžęs iš kosmoso pasakė: "Vaizdas buvo nuostabus, bet aš negalėjau pamatyti Didžiosios sienos".
Skaičiai
Pagal naujausius kinų valstybinių įstaigų skaičiavimus sienos ilgis yra 8 851,8 km (restauruota tik apie pora kilometrų sienos). Į šį skaičių įtraukti ir 2233 km natūralių sienų (upių ir kalnų).
Sienų aukštis siekia iki vidutiniškai 7,6 m (neįskaitant dantytos gynybinės sienos). Maždaug kas 180 m buvo įrengti sargybos bokštai (apie 12 m aukščio).
1987 m. UNESCO paskelbė Kinijos sieną pasaulio kultūros paveldu.
Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“