Kinijoje sūnus surengė neįprastas ilgaamžiškumo apeigas savo pagyvenusiai motinai ir įsodino ją į karstą. Apie tai praneša „South China Morning Post".
Vyras nupirko karstą savo 70-metei motinai. Tada jis pasamdė 16 nešikų, kurie turėjo nešioti karste sėdinčią moterį kaimelio gatvėmis. Socialiniuose tinkluose paplito vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota pagyvenusi moteris, keliaujanti karste su skėčiu ir ventiliatoriumi rankose.
„Tai - sūnaus pagarbos tėvams ir senovinės kaimo tradicijos apraiška", - paaiškino vietos gyventojas Tangas. Ritualas su orkestru ir aukomis šeimai kainavo 20 tūkst. juanių (apie 2,5 tūkst. eurų).
Kinų kultūroje karstas („guancai") laikomas sėkmės simboliu, nes jis skamba panašiai kaip žodžiai „turtas" ir „ilgaamžiškumas". Tokios „bandomosios laidotuvės" gyviems pagyvenusiems žmonėms rengiamos siekiant pratęsti jų gyvenimą.
„Paprastai karstas paruošiamas iš anksto, kai žmogui sukanka 70 metų, tačiau tokios nuostabios ceremonijos dabar yra retos", - pripažino Tangas. 16 nešikų simbolizuoja „Aštuonias didžiąsias vadžras" - budistinės mitologijos simbolius.