respublika.lt

Barzda: kartą užsiauginęs negali sustot?

(0)
Publikuota: 2017 rugpjūčio 16 17:42:45, Agnė VAITASIŪTĖ-KEIZIKIENĖ
×
nuotr. 13 nuotr.
Barzda: kartą užsiauginęs negali sustot? EPA-Eltos nuotr.

Pasakyk, kas tavo draugai, pasakysiu, kas esi - tokį posakį galima pritaikyti ne tik kalbant apie draugus, bet ir apie barzdas - parodyk, kokią barzdą nešioji, pasakysiu, kas esi. Anot psichologų, barzda yra kiek daugiau nei fizinis vyro brandos rodiklis. Visais laikais tai buvo ir statusą apibrėžiantis simbolis, o šiandien - ir tam tikras mados klyksmas. "Laisvalaikis" domėjosi naujausiomis barzdų tendencijomis, kaip jas prižiūri žinomi vyrai ir ką apie barzdočius mano žinomos moterys.

 

Dizaineris Giedrius Paulauskas (38): Kad tvarkingai atrodytum, reikia skirti laiko

Nors kelių dienų barzdą visada mėgau, rimčiau pradėjau ją auginti nuo 2010-2011 m. Pamenu, dalyvavome Vokietijoje mados konkurse. Jį laimėjome, buvome labai geros nuotaikos ir pasakiau, kad gal atėjo metas ką nors keisti, kažką daryti kitaip. Tuo metu mados pasaulyje vis dažniau pasirodydavo barzdoti modeliai. Be to, Afganistane vyko karas, spaudoje išplito nuotraukos su specialiųjų pajėgų barzdotais kariais. Barzdočiai ėmė asocijuotis su kova su blogiu, patriotizmu, stiprybe. Man militarizmas visada buvo artima tema, taigi užsiauginau barzdą ir  tas naujas aksesuaras man patiko. Nuo to laiko nė karto nebuvau nusiskutęs. Kartą patrumpinęs - iki vieno mėnesio barzdos - bet niekada net minties neturėjau skustis dar trumpiau.

Galiu pasakyti, kad barzda reikalauja labai daug priežiūros, ir jei kam nors iš šalies ji siejasi su tinginyste, nevalyvumu, šį mitą galiu sugriauti. Ją reikia ir plauti, ir prižiūrėti - yra specialūs aliejai, kremai, jau nekalbu apie kirpimus, tinkamos formos paieškas. Pats kas mėnesį einu pas barzdų stilistus, pasakau jiems ko noriu ir jie padaro. Kad tvarkingai atrodytum, reikia skirti laiko.

O dėl nepatogumų - nepasakyčiau, kad jų yra. Nebent kai valgai visada reikia pažiūrėti ar kas nors nenukrito ant barzdos, bet ilgainiui pripranti. O kitų nepatogumų nejaučiu. Vasarą dėl barzdos nekaršta, o štai žiemą - nešalta.


VMG akademijos vienas iš įkūrėjų Linas Ginaitis (33): Be barzdos jaučiu didesnį diskomfortą nei su barzda

Niekada nesiskundžiau plaukuotumu, todėl visada turėdavau 2-3 dienų barzdą. Kartą pasivėlinau nusiskusti ir ji užaugo. Pamačiau, kad man tinka ir patinka. O nusiskutęs barzdą net ėmiau jausti tam tikrą kompleksą, lyg būčiau grįžęs į 11 klasės vinjetės nuotrauką. Dabar galvoju, kad palauksiu, kol jau tikrai pasensiu, tada ir nusiskusiu.

Prižiūriu ją skirtingai. Jei matau, kad jau labai apsileidau ir pats nesusitvarkysiu, einu pas barzdaskučius. Šiaip ar taip barzdą reikia prižiūrėti kiekvieną dieną. O mano gyvenimo tempas toks, kad ne visada tam randu laiko. Vieną kartą bandžiau pats kirptis, tai taip nukreivinau, kad paskui reikėjo gerokai patrumpinti. Todėl dažniau barzdą patikiu profesionalams. Man patinka pas juos tvyranti atmosfera - rankšluosčiai, specialūs peiliukai, įrankiai ir pan. Kaip tik neseniai kirpausi barzdą Ukrainoje. Važiavau ten į desertų šou, ir buvau jau gerokai apšepęs, susiradau barzdaskučių saloną ir likau patenkintas.

O šiaip nelabai domiuosi barzdų tendencijomis, nes kuo įmantresnė barzda, tuo daugiau priežiūros jai reikia. Turiu vieną savo stilių ir jo laikausi. Tiesa, norėjau užsiauginti didelę barzdą, bet neturiu tam katrybės.


Futbolininkas Mantas Kuklys (30): Barzda suteikia brandos jausmą


Jau antri metai, kaip nešioju barzdą. Esu tuo patenkintas. Kol kas turiu savo mėgiamą vietą, kur ją tvarkausi, nors kartais tenka ir namie. Barzda auga labai greitai, savaitė-dvi ir vėl atauga. Matau, kaip ją tvarko specialistai, bandau ir pats kažką tokio daryti, bet  profesionalai tai daro geriau. Žmona juokauja, kad jei nusiskusiu barzdą, atrodysiu 5-6 metais jaunesnis, tai gal todėl barzda ir suteikia brandos jausmą. Išbandžiau įvairius variantus - ir visai nusiskusti, ir užsiauginti ilgesnę, ir vidutinio ilgumo. Ilgesnė nelabai patiko, nes pradeda po truputį niežtėti ir nėra taip patogu, ūsai trukdo. O vidutinė labai patiko. Barzdų stilių neseku, kai ateinu kirptis, gaunu patarimų, kaip geriau. Aš pasakau savo nuomonę, jie savo, ir išsirenkame geriausią variantą.


Apie barzdas vyrų kirpyklos "Beardland" kirpėjas Husams Sy:

- Kiek populiari barzdų kirpėjo profesija šiandien yra Lietuvoje?

- Atvirai pasakius, labai daug vyrų šiuo metu eina į salonus tam, kad nusiskustų ar pasikirptų barzdas. Turime daug darbo. Pats pradėjau čia dirbti prieš aštuonis mėnesius, jau tada buvo darbo, o dabar jo tik padaugėjo.

- Kokie yra populiariausi barzdų stiliai?

- Dabar populiarios yra ilgos barzdos su ilgais ūsais.

- Kai vyrai ateina pas jus, jie jau žino, ko nori, ar klausia jūsų patarimų?

- Jie tiesiog užsiaugina barzdas, o mes jas taisome, padarome taip, kad atrodytų gražiau. Turime sprendimą net ir tiems, kuriems neželia barzda, jiems ypatingais kremais padidiname apimtis.

- Pagal jūsų tradicijas Sirijoje, ką barzdos simbolizuoja?

- Mūsų šalyje vyrai pradeda auginti barzdas, sulaukę 20-21 metų. Tai lyg skirtumas tarp moterų ir vyrų. Barzda visada padaro vyrą vyresnį. Net kai klausiu merginų, ar joms patinka vyrai su barzdomis, daugelis atsako teigiamai.

- Ar vyrai gali patys pasikirpti barzdas namuose, ar geriau kreiptis į specialistą?

- Geriau eiti pas profesionalus, mes tai darome su specialiais įrankiais, kremais.

- Kokio amžiaus vyrai dažniausiai ateina pas jus?

- Nuo 22 metų. Yra ir vyresnių, bet nelabai daug. Dažniausi klientai - 22-40 metų. Yra keletas virš 40-ies. 


Ką apie vyrus byloja jų barzdos, pasakojo veidotyrininkė, psichologė Eglė Pelienė:

Vyrai augina barzdas dėl dviejų priežasčių - arba jie nori nesąmoningai ką nors pabrėžti, arba paslėpti. Jei kalbame apie pabrėžimą, tai gali būti priklausomybė kokiai nors subkultūrai ar grupei. Jei vyras formuoja savo barzdą pats ir pasirenka labai pretenzingą stilių, tai rodo tam tikrą troškimą atkreipti į save dėmesį. Visada merginoms sakau - atkreipkite dėmesį į vyro barzdą - kuo ji pretenzingesnė, tuo pretenzingesnė vyro asmenybė, tuo didesnių kompleksų jis turi.

Kita vertus, barzda yra vyriškumo simbolis. Juk ji želia tik vyrams, kurie turi daug testosterono. Apskritai vyro plaukuotumas - tai jėga, seksualumas, aukštas libido. Ypač kelių dienų barzda asocijuojasi su seksualine energija. Jei vyras neaugina barzdos, tai gali būti susiję su tam tikru statusu, nes anksčiau vyras, apžėlęs barzda, buvo laikomas netvarkingu, apsileidusiu. Dabar į tai žiūrima laisviau.

Apie tuos, kuriems neželia barzda, galima spėti, kad jie iš tiesų testosterono turi mažiau, todėl yra jausmingesni, jautresni. Kita vertus, tai gali būti vyrai, kurie yra visiškai patenkinti savo veidu, jo struktūra. Juk dažnai vyrai barzdomis nori paslėpti tam tikrus veido trūkumus. Apskritai, kai vyras užsiaugina ilgus plaukus, užsideda didelius akinius, užsiaugina pretenzingą barzdą ir ūsus, man kyla klausimas, kodėl jis tiek daug investuoja laiko į tokius antraeilius dalykus? Gal turi kompleksų, gal nepasitiki savimi, gal nori demonstruoti savo ambicingumą. Kodėl jis savęs nepriima tokio koks jis yra? Iš savo patirties galiu pasakyti, kuo daugiau priedų yra ant žmogaus veido, tuo daugiau pretenzijų jis turi sau ir savo gyvenimui.


Ką apie barzdotus vyrus mano žinomos Lietuvos moterys?


Buvusi grupės „Pinup girls“ narė Ieva Mackevičienė:

- Jei tai žmogaus individualus stilius, jei jam taip yra gražu, kodėl gi ne. Jeigu žmogui tai patinka, jei barzda yra jo stiliaus dalis, nematau priežasčių, dėl kurių aš turėčiau tam prieštarauti, ar kodėl man tai turėtų nepatikti.

TV laidų vedėja Živilė Kropaitė:

- Barzdoti vyrai man labiau nepatinka nei patinka. Įdomu tai, kad turiu du pusbrolius, kurie yra labai gražių bruožų, bet ilgą laiką nešiojo barzdas. Kartą per Kalėdas vienas iš jų atvyko nusiskutęs, nes močiutei labai nepatinka barzdos, ji net siūlė 500 litų už tai, kad nusiskustų,. Kai jis įėjo, visi net aiktelėjome, kokio grožio jis yra. Man atrodo, kad barzda dažnai paslepia gražius vyro bruožus, ypač jaunystėje. Vyresniems gal barzda ir labiau tinka, ypač, kai ji nėra per ilga ir stilingai sutvarkyta.

Atlikėja Dileta Meškaitė:

- Priklauso nuo to, kokia tai barzda. Man visada atrodo, kad kas per daug, tas nesveika. Man labai gražu yra minimali, kelių dienų barzdelė. Tai yra labai vyriška ir netgi gražiau nei visai be barzdos. O tos ilgos barzdos man jau nelabai patinka. Mano vyras nenešioja barzdos ir man gerai. Štai vienas kolega užsiaugino barzdą, o aš vis galvoju, kada gi jis ją pasitrumpins.


Įdomūs faktai


Ilgiausios barzdos savininkas buvo norvegas Hansas Langsetas (Hans Langseth), gyvenęs XX a. pradžioje. Jo barzda siekė 5,33 metrus.

Vidutiniškai per metus vyro barzda paauga 140 cm.

Vyras skusdamasis per visą savo gyvenimą prie veidrodžio praleidžia apie 3,350 valandų, tai yra apie 140 parų.

Daugelis tiki, kad barzda yra išminties simbolis. Daugelis filosofų turėjo ilgas barzdas. Gal dėl to atsirado ir posakis - pamesi barzdą, pamesi ir savo sielą.

Barzda prideda tris dalykus: amžių, socialinį statusą ir agresiją. Anot tyrimų, moterys apie vyrus su barzdomis mano, kad jie yra vyresni nei iš tiesų ir turi aukštesnį socialinį statusą. Be to, vyrai su barzdomis supykę atrodo labiau agresyvūs nei tie, kurie barzdos neturi.

Barzda greičiau auga dienomis nei naktimis.

98 proc. "Forbes" turtingiausių vyrų šimtuke buvo vyrai be barzdų.

Barzdos baimė yra vadinama pogonofobija.

Mums gerai žinoma "cukraus vata" Prancūzijoje vadinama "Barbe a papa", kas reiškia "tėčio barzda".

Barzda ir ūsai apsaugo nuo bakterijų ir infekcijų. Vyrams be barzdų tikimybė nešioti ant veido bakterijas išauga tris kartus.

55 proc. vyrų visame pasaulyje turi barzdą ar ūsus.


Istorija


Barzda per visą žmonijos istoriją turėjo daugybę paskirčių - nuo šilumos palaikymo iki įbauginimo. Šiais laikais barzda dažniausiai yra vyriškumo, statuso visuomenėje arba mados simbolis. Priešistoriniais laikais vyrai augino barzdas, kad būtų šilčiau. Be to, barzda apsaugodavo ne tik nuo šalčio, bet ir nuo smėlio, purvo, kad šis nepatektų į burną. Nuo 3000 iki 1580 p.m.e. Egiptiečiai darydavosi netikras barzdas iš metalo. Ši barzdos imitacija būdavo pritvirtinama su virve, kuri buvo aprišta aplink galvą. Taip darydavo kilmingieji ne tik vyrai, bet ir moterys. Mesopotamijos civilizacijoje vyrai labai rūpinosi savo barzda. Jie naudojo aliejų barzdoms, kad ši atrodytų sveikai. Be to, sukdavo barzdas senovinėmis karštomis žnyplėmis. Asirai savo barzdas dažydavo juodai, persai - oranžine-raudona spalva. Turkijoje ir Indijoje tie, kurie turėjo ilgas barzdas, buvo priimami kaip išminčiai. Tuo tarpu senovės Graikijoje turėti barzdą buvo garbės reikalas. Jos nukerpamos buvo tik kaip bausmė. 345 metais p.m.e. Aleksandras Didysis uždraudė kariams turėti barzdas, kad priešai mūšyje jų nesugriebtų už barzdos. Skusti barzdas tapo populiaru senovės Romoje, nors filosofai ir toliau jas augino nepaisydami mados.

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar G.Palucko žvejyba su T.Barščiu ir R.Malinausku verta skandalo?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės dirbtiniu intelektu?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +13 C

+7 +18 C

+8 +13 C

+12 +23 C

+11 +19 C

+10 +15 C

0-4 m/s

0-6 m/s

0-4 m/s