Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pritarė pasiūlymui įtraukti kai kuriuos nuo Gruzijos atsiskyrusios Pietų Osetijos ginkluotųjų pajėgų dalinius į Rusijos armijos sudėtį, praneša BBC.
V. Putinas įpareigojo Rusijos gynybos ministeriją surengti derybas su Pietų Osetijos atstovais ir pasirašyti atitinkamą susitarimą.
2010 metų duomenimis, Pietų Osetijos armiją sudaro 1250 žmonių, dar apie 15 tūkstančių yra išėję į atsargą.
Pasirašydamas sutartį dėl tarnybos Rusijos armijoje, pilietis turi būti atleistas iš karinės tarnybos Pietų Osetijoje.
"Rusija pavargo dėtis nepastebinti, kaip išleidžiamos jos lėšos, skiriamos Pietų Osetijos karinei žinybai ir visai respublikai", - paaiškino portalui "Gazeta.ru" Kremliaus sprendimą Nacionalinės strategijos instituto prezidentas Michailas Remizovas.
Pietų Osetija paskelbė pasitraukianti iš Gruzijos sudėties praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžioje. 2008 metais Gruzija pamėgino susigrąžinti respublikos kontrolę. Tai sukėlė ginkluotą konfliktą, į kurį įsikišo Rusija. Po kelias dienas trukusių karo veiksmų konflikto šalys pasirašė susitarimą dėl ugnies nutraukimo.
Po to Rusija oficialiai pripažino Pietų Osetijos nepriklausomybę. Be jos, tai dar padarė Venesuela, Nikaragva ir dvi salų valstybės - Nauru ir Vanuatu.