respublika.lt

Trumpas: Tailando ir Kambodžos lyderiai susitarė nutraukti kovas

(0)
Publikuota: 2025 gruodžio 12 21:08:00, Lina Linkevičiūtė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Donaldas Trumpas. EPA-Eltos nuotr.

Tailando ir Kambodžos ministrai pirmininkai susitarė nutraukti kovas po kelias dienas trukusių mirtinų susirėmimų pasienyje, penktadienį po pokalbių su abiem lyderiais paskelbė JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

 

 

„Šįryt turėjau labai gerą pokalbį su Tailando ministru pirmininku Anutinu Charnvirakulu ir Kambodžos ministru pirmininku Hunu Manetu apie labai nelemtą ilgai trunkančio jų karo atsinaujinimą“, – savo socialiniame tinkle „Truth Social“ pareiškė D. Trumpas.

„Jis susitarė nuo šio vakaro nutraukti visus susišaudymus ir grįžti prie pradinio taikos susitarimo, sudaryto su manimi ir jais, padedant puikiam Malaizijos ministrui pirmininkui Anwarui Ibrahimui“, – nurodė jis, omenyje turėdamas liepos mėnesį sudarytą susitarimą.

„Abi šalys yra pasirengusios taikai ir tolesnei prekybai su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis“, – pažymėjo D. Trumpas ir padėkojo A. Ibrahimui už pagalbą.

Šią savaitę per abiejų Pietryčių Azijos kaimynių kautynes abiejose ginčijamos sienos pusėse žuvo mažiausiai 20 žmonių, o apie pusė milijono gyventojų buvo priversti palikti savo namus. Abi pusės kaltino viena kitą dėl konflikto, kuris susijęs su prieš šimtmetį prasidėjusiu ginču dėl 800 km ilgio sienos, nustatytos Prancūzijos kolonijinės valdžios laikotarpiu, pakartotinio įsiliepsnojimo. 

JAV, Kinija ir Malaizija liepos mėnesį padėjo sudaryti paliaubas po pradinio penkias dienas trukusio smurto protrūkio. Spalį D. Trumpas parėmė vėlesnę bendrą Tailando ir Kambodžos deklaraciją ir prakalbo apie naujus prekybos susitarimus su šiomis šalimis, kai jos sutiko pratęsti paliaubas. Tačiau jau kitą mėnesį Tailandas susitarimą sustabdė, kai sausumos minos pasienyje sužalojo Tailando karius.

Ketvirtadienį D. Trumpas Baltuosiuose rūmuose vėl gyrėsi išsprendęs kelis konfliktus, tačiau pareiškė, kad „Tailandas ir Kambodža – manau, kad turėsiu porą kartų paskambinti (…) bet mes tai išspręsime“.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate Seimo patvirtintą 2026 m. šalies biudžetą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar esate patenkintas savo gyvenimu?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-3 +1 C

-2 +7 C

+2 +7 C

-1 +1 C

+1 +7 C

+2 +6 C

0-5 m/s

0-7 m/s

0-7 m/s