Pasaulis susiduria su didžiausia nuo 1945-ųjų metų humanitarine krize, prašydamos pagalbos pranešė Jungtinės Tautos (JT), informuoja BBC.
JT skubios pagalbos koordinatorius Stivenas O'Brajenas (Stephen O'Brien) teigė, kad daugiau kaip 20 mln. žmonių iš Jemeno, Somalio, Pietų Sudano ir Nigerijos susiduria su bado grėsme. JT anksčiau buvo įspėjusios, kad šiais metais 1,4 mln. vaikų mirs nuo bado.
Norint išvengti katastrofos, anot S. O'Brajeno, būtina surinkti 4,4 mlrd. dolerių. Koordinatoriaus žodžiais, nesulaukus kolektyvinės ir koordinuotos pasaulinės pagalbos žmonės paprasčiausiai mirs iš bado, didžioji dalis kitų žmonių kentės ir mirs nuo ligų. Šiais metais JT kol kas gavo tik 90 mln. dolerių, atskleidė S. O'Brajenas.
Manoma, kad Jemene kas 10 minučių miršta po vaiką nuo tokių ligų, kurių šiais laikais galima visiškai išvengti. Pusė milijono vaikų, jaunesnių nei penkerių metų amžiaus, kenčia nuo sunkaus ūminio neprievalgio.
JT duomenimis, 4,9 mln. žmonių (40 proc. Pietų Sudano populiacijos) reikia skubios maisto pagalbos.