respublika.lt

Ukrainos pareigūnai patikrino pusšimtį Hrozos kaimo gyventojų – tiriama versija, kad rusams buvo pranešta, kur nutaikyti raketą

Publikuota: 2023 spalio 10 14:35:00, Stasys Gimbutis, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Spalio 5 d. Rusijos kariuomenė raketa smogė parduotuvei-kavinei Charkovo srities Hrozos kaime. EPA-ELTA nuotr.

Ukrainos pareigūnai patikrino daugiau kaip pusšimtį Hrozos kaimo gyventojų, tirdami versija, kad rusams buvo pranešta, kur nutaikyti raketą. Jau pirmąją teroro akto dieną buvo imtasi skubių operatyvinių priemonių, atliktos kratos.

 

Tai antradienį per spaudos konferenciją pareiškė Tyrimų valdybos viršininkas – Nacionalinės policijos vyriausiosios valdybos Charkovo srityje viršininko pavaduotojas Serhijus Bolvinovas, praneša „Ukrinform“.

„Kol kas negaliu oficialiai patvirtinti informacijos, kad kažkas konkrečiai padėjo rusams nutaikyti raketą į šią vietą. Darbas dar tęsiamas“, – sakė S. Bolvinovas.

Anot jo, policija patikrino daugiau kaip pusšimtį žmonių.

„Dar tragedijos dieną buvo imtasi skubių tyrimo veiksmų, atliktos kratos. Jos rezultatų nedavė, bet tyrimas tęsiamas“, – pridūrė S. Bolvinovas.

Pirmiausia teisėsaugos pareigūnų akiratyje atsidūrė raketos sunaikintos kavinės savininkas, kuris anksčiau buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn pagal straipsnį „kolaboracinė veikla“.

„Viena iš skubių kratų, kurias atlikome jau tą pačią dieną, buvo surengta jo namuose. Informacijos, kuri patvirtintų, kad jis prisidėjo prie raketos nutaikymo, negavome. Todėl teigti, kad jis su tuo susijęs, kol kas nėra pagrindo. Jei bus papildomos informacijos apie jo ar kieno nors kito dalyvavimą, tai, žinoma, mes ją patikrinsime įstatymų nustatyta tvarka. Tačiau taip pat reikia pridurti, kad būtent per šią tragediją žuvo kavinės savininko sesuo ir dukterėčia“, - pažymėjo S. Bolvinovas.

Jis pranešė, kad gyvenvietėje dirbo ir Ukrainos saugumo tarnybos (UST) pareigūnai.

„Ukrinform“ primena, kad spalio 5 d. Rusijos kariuomenė raketa smogė parduotuvei-kavinei Charkovo srities Hrozos kaime, kai ten vyko gimtajame kaime perlaidoto ukrainiečių kario atminimo ceremonija. Iškart žuvo mažiausiai 51 žmogus, tarp jų - žuvusio kario sūnus, marti ir žmona, vienas nukentėjusysis tą pačią dieną mirė ligoninėje. Dar šeši žmonės buvo sunkiai sužeisti.

Pasak Ukrainos pareigūnų, rusai į kavinę paleido raketą „Iskander-M“, jos nuolaužos buvo išvežtos iš tragedijos vietos.

Nuo šeštadienio, spalio 7-osios, kaime vyksta žuvusiųjų laidotuvės.

Spalio 10-osios rytą policija pranešė, kad Hrozoje iš viso žuvo 53 žmonės.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
9
F

Dienos klausimas

Ar vengiate vairuoti, kai keliuose prisnigta?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-8 -1 C

-10 -3 C

-8 -2 C

-6 -1 C

-8 -4 C

-4 0 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-6 m/s