respublika.lt

Princas Andrew atsisako karinių ir labdaros pareigų

2022 sausio 13 20:36:00
Viljama Sudikienė, Elta

Antrasis karalienės Elžbietos II sūnus princas Andrew, kuriam JAV iškelta civilinė byla dėl seksualinės prievartos, atsisakė savo garbingų karinių ir labdaros vaidmenų, ketvirtadienį pranešė Bakingamo rūmai.

×
nuotr. 1 nuotr.
Princas Andrew. Eltos nuotr.

 

„Karalienei pritarus ir sutikus, Jorko kunigaikštis ir toliau nesiims jokių viešųjų pareigų ir ginsis šioje byloje kaip privatus pilietis“, – sakoma pareiškime.

Pranešimas paskelbtas teisėjui Niujorke trečiadienį priėmus nepalankų sprendimą 61 metų princui, siekusiam, kad byla prieš jį būtų nutraukta.

Andrew, buvęs Karališkojo karinio jūrų laivyno sraigtasparnio pilotas, dalyvavęs 1982 m. Folklandų kare, kaltinamas seksualiai priekabiavęs prie Virginios Giuffre, kai jai buvo 17 metų. V. Giuffre tvirtina, kad velionis nešlovę užsitraukęs finansininkas Jeffrey Epsteinas skolino ją seksui savo turtingiems ir galingiems bendražygiams.

Devintas eilėje į sostą Andrew buvo priverstas atsisakyti karališkųjų pareigų 2019 metų pabaigoje po katastrofiško interviu televizijai, per kurį mėgino ginti savo ryšius su J. Epsteinu. Tuo metu kilęs visuomenės pasipiktinimas paskatino kelias labdaros organizacijas ir asociacijas nuo jo atsiriboti. Nuo tada jis ne kartą neigė V. Giuffre kaltinimus. Po šio interviu televizijai princas retai kada rodėsi viešai. Ketvirtadienį jis buvo pastebėtas išvažiuojantis iš savo namų netoli Vindzoro pilies, į vakarus nuo Londono, sakė naujienų agentūros AFP fotografas.

Šis pranešimas paskelbtas po to, kai daugiau nei 150 Karališkojo laivyno, Karališkųjų oro pajėgų ir Didžiosios Britanijos armijos veteranų parašė laišką karalienei, ragindami atimti iš Andrew jo laipsnius ir titulus ginkluotosiose pajėgose.

95 metų valstybės vadovė yra kariuomenės, karinio jūrų laivyno ir oro pajėgų vyriausioji vadė. „Jei tai būtų koks nors kitas aukšto rango karininkas, neįsivaizduojama, kad jis vis dar eitų pareigas“, – rašė veteranai bendrame laiške, kurį paviešino antimonarchinė grupė „Respublika“.

„Didžiosios Britanijos ginkluotųjų pajėgų pareigūnai turi laikytis pačių aukščiausių sąžiningumo ir garbingo elgesio standartų. Tai standartai, kurių princas Andrew nesilaikė“, – rašė jie ir pridūrė, kad jis „sugadino tarnybų, su kuriomis yra susijęs, reputaciją“.

Vyresnieji Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos nariai paprastai, karalienei pritarus, skiriami karinių dalinių garbės vadais. Andrew buvo Grenadierių gvardijos, kurios kariai saugo Bakingamo rūmus ir išsiskiria meškos kailio kepurėmis bei raudonomis tunikomis, garbės pulkininkas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • KRITIKA: Kinijos leidinys „Global Times“ pirmadienį išleistame straipsnyje sukritikavo Lietuvos išsakytą paramą JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitui Taivane ir pasiūlė taikyti šaliai sankcijas.
  • VIRUSAS: Lietuvoje vėl didėjant sergamumui COVID-19, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija rugsėjį planuoja atnaujinti sekoskaitos tyrimus.
  • STALINAS: Šri Lankos teismas pirmadienį paleido už užstatą įtakingą kairuolį profsąjungos lyderį Josephą Staliną, kurio areštą, išprovokavusį plataus masto protestus, pasmerkė tarptautinė bendruomenė.
  • KLIENTAI: Nepriklausomai elektros tiekėjai „Perlas energija“ praėjusį penktadienį paskelbus apie didžiosios dalies sutarčių su klientais nutraukimą, per savaitgalį sutartis su bendrove nutraukė bent 700 gyventojų, sako įmonės vadovas Vilius Juraitis.
  • KAINOS: Grūdų supirkimo kainos Lietuvoje liepos pabaigoje sumažėjo, skelbia žemės ūkio leidinys „Agrorinka“: Lietuvos grūdų supirkimo įmonėse liepos 25–31 dienomis kviečiai buvo superkami vidutiniškai po 316,8 euro už toną – 16,2% pigiau nei prieš savaitę, bet 77% brangiau nei pernai tuo pačiu metu.
  • ADVOKATAI: Nėra nustatyta faktų, jog Lietuvos advokatai prisidėtų apeinant Rusijai taikomas sankcijas, sako juos vienijanti organizacija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai teigiant, kad tam pasitelkiamos kai kurios teisines paslaugas teikiančios bendrovės Lietuvoje.
  • TAIVANAS: Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė su Lietuvos verslo delegacija šią savaitę lankosi Taivane, kur aptars bendradarbiavimo susisiekimo srityje galimybes, pranešė Susisiekimo ministerija.
  • VEIKLA: Po beveik keturių mėnesių Kėdainių fosforo trąšų gamyklai „Lifosa“ atnaujinant veiklą laikinoji jos direktorė Regvita Ivanovienė teigia, jog įmonė susiduria su įvairiais iššūkiais, tačiau tikisi, kad juos pavyks įveikti.
  • REIDAS: Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad rugpjūčio 8-14 dienomis bus vykdoma transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolė.
  • BYLA: Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alytaus miesto savivaldybės tarybos narės Lauros Radzevičiūtės baudžiamąją bylą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti elektros rinkos liberalizavimu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s