respublika.lt

Prie Libijos krantų nuskendo tanklaivis: Rusija apkaltino Ukrainą

(73)
Publikuota: 2026 kovo 04 14:16:00, Jūras Barauskas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Rusijos tanklaivis „Arctic Metagaz“. Socialinio tinklo nuotr.

Rusija apkaltino Ukrainą, kad ši antradienį prie Libijos krantų dronais atakavo suskystintų gamtinių dujų (SGD) tanklaivį, kuris po to nuskendo.

 

 

Libijos uosto administracija pranešė, kad Rusijos tanklaivis „Arctic Metagaz“ nuskendo po „staigių sprogimų“ į šiaurę nuo Sirto uosto.

„(Antradienio naktį tanklaivyje – ELTA) staiga nugriaudėjo sprogimai, po kurių kilo didžiulis gaisras, galiausiai nulėmęs jo visišką nuskendimą“, – teigiama uosto administracijos pranešime.

Maskva teigė, kad tanklaivį atakavo Ukrainos dronai, o tai esą yra „tarptautinio terorizmo ir piratavimo jūrose aktas“.

„Ataka buvo surengta iš Libijos pakrantės Ukrainos karinių jūrų dronų“, – teigė Rusijos transporto ministerija.

Tanklaiviui JAV ir Europos Sąjunga (ES) buvo įvedusi sankcijas.

Nuo antradienio nakties socialiniuose tinkluose plinta nepatvirtinti vaizdo įrašai ir nuotraukos, kuriuose matyti didžiulis sprogimas jūroje.

Libijos uosto administracija teigė, kad laivas gabeno apie 62 tūkst. tonų SGD ir plaukė į Port Saido uostamiestį Egipte.

Rusijos ministerijos teigimu, laivas išplaukė iš šiaurės Rusijos uosto Murmansko.

Maskva pranešė, kad visiems 30 įgulos narių pavyko išsigelbėti.

Pasak Libijos uosto administracijos, avarija įvyko tarp Libijos ir Maltos, „Libijos paieškos ir gelbėjimo zonoje... maždaug 130 jūrmylių (240 kilometrų) į šiaurę nuo Sirto uosto“.

Ji įspėjo visus laivus nepriartėti prie avarijos vietos, nurodydama susidūrimo riziką ir pavojų saugumui.

Libijos nacionalinė naftos korporacija savo pareiškime nurodė, kad tanklaivis tik plaukė tranzitu per Viduržemio jūros centrinę dalį, o ji pati „nieko bendro“ su šiuo incidentu neturinti.

„Eismas Libijos uostuose vyksta įprastai ir reguliariai“, – teigiama pareiškime, kuriame taip pat nurodoma, kad incidentas „neturėjo jokio poveikio naftos ir dujų tiekimui ar kuro tiekimui vietos rinkai“.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
6
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (73)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar pildote įvairias apklausas telefonu, internetu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Daug sniego - tai

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-3 +3 C

-4 +1 C

-6 -1 C

+1 +6 C

+2 +7 C

+2 +6 C

0-6 m/s

0-5 m/s

0-3 m/s