Ir Prancūzija, paprašyta Danijos, siunčia savo karius pratybų į Grenlandiją.
Prezidentas Emmanuelis Macronas tinkle „X“ rašė, kad pirmieji kariai jau yra pakeliui. „Jų bus daugiau“, – pridūrė jis.
Vokietijos gynybos ministerija taip pat paskelbė, kad siųs karius ir kalbėjo apie „žvalgybą“, siekiant išsiaiškinti galimo karinio indėlio paremti Daniją, šiai užtikrinant saugumą regione, sąlygas.
E. Macronas kalbėjo apie „bendras pratybas“, kurias organizuoja Danija ir kurios vadinasi „Operation Arctic Endurance“. Dalyvauti jose pažadėjo ir Švedija bei Norvegija.
Autonomiškai valdoma Grenlandija priklauso Danijai, kuri yra NATO narė.
Tačiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas nori aneksuoti šią didžiulę Arkties salą.
E. Macronas, kalbėdamas apie D. Trumpo grasinimus, trečiadienį posėdyje pareiškė, jog laukia beprecedenčiai padariniai, jei bus pažeistas sąjungininkės Europoje suverenumas.
Prancūzija, anot jo, labai įdėmiai seka situaciją ir imsis priemonių, visiškai solidarizuodamasi su Danija ir jos suverenumu.