Praėjus keletui valandų po to, kai Vašingtonas ir Teheranas susitarė dėl paliaubų, JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos padės spręsti eismo spūsčių problemą Hormuzo sąsiauryje.
Dėl dvi savaites truksiančių paliaubų šalys susitarė likus vos valandai iki trečiadienį sueinant nustatytam D. Trumpo terminui, po kurio buvo numatyta sunaikinti Iraną.
Paskiau Teheranas pranešė, kad sutiko užtikrinti saugią laivybą Hormuzo sąsiauryje – svarbiame naftos transportavimo kelyje, kuriame dėl karo Artimuosiuose Rytuose jau keletą savaičių yra praktiškai paralyžiuotas eismas ir dėl to visame pasaulyje kyla žaliavinės naftos ir su ja susijusių produktų kainos.
„Jungtinės Valstijos padės spręsti eismo spūsčių problemą Hormuzo sąsiauryje“, – savo platformoje „Truth Social“ parašė D. Trumpas.
„Bus daug teigiamo veiksmo! Bus uždirbta daug pinigų. Iranas galės pradėti atsistatymo procesą.“
Prieš keletą valandų iki šio D. Trumpo pranešimo Irano užsienio reikalų ministras Abbasas Araghchis buvo pareiškęs, kad sąsiauriu saugiai praplaukti bus galima „veiksmus derinant su Irano ginkluotosiomis pajėgomis ir deramai atsižvelgiant į techninius apribojimus“.
Savo įraše platformoje „Truth Social“ D. Trumpas teigė, kad Jungtinės Valstijos „kraus įvairiausias atsargas ir tiesiog „lūkuriuos“, kad įsitikintų, jog viskas vyks sklandžiai. Esu įsitikinęs, kad taip ir bus.“
JAV prezidento tonas nuo praėjusios savaitės visiškai pasikeitė: dar per Velykas jis grasino taip subombarduoti Iraną, kad šis „vėl atsidurs akmens amžiuje“.
„Visai kaip tai, ką šiuo metu išgyvename JAV, tai gali būti Artimųjų Rytų aukso amžius!!!“ – trečiadienį rašė D. Trumpas.