respublika.lt

Izraelio gynybos ministras: kaina bus didelė, bet mes laimėsime

Publikuota: 2023 spalio 16 20:10:00, Viljama Sudikienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Izraelio gynybos ministras Yoavas Gallanas. Socialinio tinklo nuotr.

Izraelio gynybos ministras pirmadienį viešėjusiam JAV valstybės sekretoriui Antony Blinkenui sakė, kad tikisi ilgos, bet sėkmingos kampanijos prieš „Hamas“ teroristus.

 

„Leiskite jums pasakyti, pone sekretoriau, jog tai bus ilgas karas, kaina bus didelė, bet mes laimėsime – dėl Izraelio, žydų tautos ir vertybių, kuriomis tiki abi šalys“, – A. Blinkenui gynybos ministerijoje Tel Avive sakė Izraelio gynybos ministras Yoavas Gallanas.

Izraelis taip pat paviešino ir parodė JAV valstybės sekretoriui „barbariškų“ „Hamas“ atakų vaizdus.

Tarp šimtų valandų filmuotos medžiagos, kurią Izraelis teigia surinkęs nuo tada, kai „Hamas“ išpuoliai išprovokavo karą, yra vaizdai, kaip užpuolikas nukerta galvą nuo kūno, kitos aukos automobiliuose suvarpomos kulkų.

Prieš numatomą sausumos invaziją į blokuojamą Gazos Ruožą Izraelio kariuomenė pirmadienį parodė tarptautinei žiniasklaidai maždaug 40 minučių trukmės spalio 7 d. užpuolimo filmuotą medžiagą ir teigė, kad vaizdų autentiškumas patikrintas.

Vienoje scenoje, kuri, kaip teigiama, buvo nufilmuota užpuoliko mobiliuoju telefonu, matomas ginkluotas banditas, sodo įrankiu daužantis negyvos aukos galvą Beroi mieste, kibuco bendruomenėje netoli Gazos sienos, kur žuvo daugiau nei 100 žmonių. Kiti matomi stovintys netoliese ir šaukiantys padrąsinimus. Tada į kūną paleidžiami šūviai.

„Hamas“ paskelbė kai kuriuos išpuolių vaizdus savo socialinėje žiniasklaidoje, bet nepripažįsta vykdžiusi žiaurumus.

Izraelis parodė kai kurią filmuotą medžiagą A. Blinkenui ir kitiems atvykusiems ministrams, ​​vadino „Hamas“ veiksmus „barbariškais“ ir sakė, kad buvo žudomi kūdikiai, o moterys prieš jas nužudant prievartaujamos ir kankinamos.

AFP negalėjo nepriklausomai patikrinti teiginių apie žaginimus ir kankinimus.

Dalis parodytos filmuotos medžiagos buvo paimta iš šimtų žuvusių ar į nelaisvę paimtų „Hamas“ kovotojų kamerų ir mobiliųjų telefonų, „Hamas“ socialinių tinklų, taip pat aukų ir greitosios pagalbos tarnybų telefonų, pranešė kariuomenės pareigūnai.

Vaizduose matyti, kaip ginkluoti vyrai įžengia į karinę bazę, ieško aukų Beryje, kur buvo paimta dešimtys įkaitų, ir išguldo jaunas moteris ir vyrus, bėgančius iš muzikos festivalio, kuriame žuvo daugiau nei 250 žmonių. Beris buvo viena labiausiai nukentėjusių iš maždaug 20-ies užpultų bendruomenių ir karinių bazių prie Gazos Ruožo sienos.

Viename epizode matyti, kaip automobilis mėgina išvažiuoti pro bendruomenės vartus, tačiau užpuolikai ima šaudyti į vairuotoją ir keleivį. Automobilis važiuoja toliau, keleiviai atrodo negyvi.

Keliuose epizoduose užpuolikai matomi šaudantys į aukų kūnus. Matyti, kaip viena moteris krauju permirkusiais drabužiais tempiama už plaukų iš keturračio sunkvežimio galo ir nusviedžiama į priekinę sėdynę. Dabar manoma, kad ji yra viena iš mažiausiai 199 įkaitų, Izraelio teigimu, laikomų Gazoje.

Kariniai pareigūnai teigė, kad vaizdai buvo patikrinti remiantis pareigūnų ir šeimos narių pasakojimais ir nustačius aukų tapatybes.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Dienos klausimas

Ar vengiate vairuoti, kai keliuose prisnigta?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-8 -1 C

-10 -3 C

-8 -2 C

-6 -1 C

-8 -4 C

-4 0 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-6 m/s