Didžiosios Britanijos vyriausybė, efektyvesnei kovai su nelegaliai į šalį atvykstančiais asmenimis, nusprendė griežtinti migracijos tvarką reglamentuojančius teisės aktus. Tai nurodoma sekmadienį šalies Vidaus reikalų ministerijos pateiktame įstatymo projekte.
Kalbant konkrečiau, pasiūlyme, kurį Didžiosios Britanijos parlamentas svarstys jau liepos 6-ąją, numatyta baudžiamoji atsakomybė tiems, kurie sąmoningai kirs valstybės sieną neturėdami tam būtinų leidimų, o įkalinimo bausmę nuo dabartinių šešių mėnesių siūloma padidinti iki ketverių metų.
Taip pat, įvertinus planuojamus pokyčius, VRM tikisi, kad jiems įsiteisėjus nelegaliu žmonių gabenimu užsiimančius asmenis už grotų būtų galima pasiųsti visam likusiam gyvenimui. Šiuo metu numatyta maksimali bausmė už minėtą nusikaltimą yra 14-a metų.
Institucijos pranešime pabrėžiama, kad siūloma imigraciją reglamentuojančių teisės aktų reforma turėtų „įvesti tvarką pasenusioje prieglobsčio suteikimo sistemoje".
Analizuodami pateiktą dokumentą agentūros PA ekspertai nurodė, kad tokie pakeitimai leistų patraukti atsakomybėn ir tuos asmenis, kurie į šalį bando patekti vandeniu, tarkim - perplaukdami Lamanšo sąsiaurį.
Agentūros duomenimis, vien per pirmą 2021-ųjų metų pusmetį maždaug 6 tūkst. nelegalų, pasinaudodami pripučiamomis valtimis ar plaustais, mėgino pasiekti Didžiosios Britanijos pakrantę būtent per Lamanšą.
Palyginimui, per visus praėjusius metus tokių buvo tik 8,4 tūkst.
Dokumento preambulėje nurodoma, kad šis įstatymo projektas „siunčia aiškų perspėjimą migrantams, kurie, prieš mokėdami pinigus kontrabandininkams ir leisdamiesi į pavojingą bei neteisėtą kelionę į Didžiąją Britaniją, turėtų gerai pagalvoti".
„Sveikiname visus, kurie [kelionei į šalį] naudojasi legaliais ir teisėtais maršrutais, tačiau kovojame su nelegalia migracija ir su ja susijusiu kriminalu", - patikslino šalies VRM vadovė Priti Patel.
Taip pat institucija atkreipė dėmesį į tai, kad labai dažnai pripučiamomis valtimis į šalį bandantys patekti nelegalai „tam pasiryžta jau būdami saugiose ES šalyse, kuriose jie taip pat sėkmingai galėtų prašytis prieglobsčio".
Imigracinės politikos griežtinimas buvo vienas iš priešrinkiminių dabartinės valdančiosios Konservatorių partijos pažadų. Kiek anksčiau šalies valdžia buvo paskelbusi, kad maždaug 62 proc. iš tų, kurie prašo prieglobsčio Didžiojoje Britanijoje, į šalį pateko nelegaliai. Be to, maždaug 40 tūkst. iš tų, kuriems prieglobstį buvo atsisakyta suteikti, šiuo metu vis dar nėra palikę šalies teritorijos.