respublika.lt

Justina GAFUROVA: Kodėl Lietuva sutinka prarasti 260 mln. eurų?

2022 lapkričio 23 06:00:00
Justina GAFUROVA

Šių metų valstybės biudžete niekaip neatsiranda PVM lengvata maistui ar būtiniausioms prekėms, kurios Lietuvoje gyventojams jau tampa sunkiai įperkamos. Valdžiai atsisakant pažaboti kainas, tautiečiai ieško alternatyvų ir vis dažniau apsipirkti vyksta į kaimynines šalis.

×
nuotr. 2 nuotr.
Kodėl Lietuva sutinka prarasti 260 mln. eurų? EPA-Eltos nuotr.

 

Skaičiuojama, kad vien per pirmąjį šių metų pusmetį, Lenkijoje lietuviai išleido 130 mln. eurų. įvertinus, kad artėja šventinis sezonas, o kainos dar kyla, susidomėjimas Lenkijos parduotuvėmis tik išaugo, greičiausiai antrą pusmetį suma bus dar didesnė. Tad per metus Lenkijoje lietuviai išleidžia mažiausiai 260 mln. eurų. Kodėl mūsų biudžetui nereikalingos tokios sumos pinigų?

Kiek Seime kartų buvo registruoti įstatymo projektai, siūlantys nulinį ar žemesnį nei 21 proc. dabartinį PVM tarifą maistui ar būtiniausioms prekėms, mūsų valdžia niekaip nenori tokių pokyčių priimti. Neseniai socialinėje erdvėje netgi buvo pasklidęs vaizdo įrašas, kaip konservatoriai, išgirdę, jog vyksta balsavimas dėl PVM lengvatos, bėgte atbėgo iki savo balsavimo vietų, kad tik siūlymas būtų atmestas.

Tuo metu kaimyninės šalys noriai naudojasi mūsų valdžios bei verslo gobšumu ir išskėstomis rankomis laukia apsipirkti vykstančių lietuvių. Štai Lenkijoje šiemet buvo pratęstas nulinis PVM mokestis maistui, taip pat sumažinti kuro akcizai. Net Baltarusija prieš kurį laiką atidarė sienas lietuviams, tad ir ten nemažai tautiečių keliauja apsipirkti. Maitiname visus, tik ne savo biudžetą. Vietoj to, kad konkuruotume su kaimynais ir viliotume jų pinigus čia, skurdiname savo pačių žmones. O tuo metu „Eurostat" skelbia tokios politikos rezultatus - maistui lietuviai išleidžia bene daugiausiai Europoje. Kur tas orus europiečio gyvenimas, kuris buvo žadėtas stojant į ES?

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
195
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s