respublika.lt

Jurgita ŽEMAITYTĖ: Vienos Živilės istorija: kodėl niekšai pareigūnai narkomanus gaudo

2022 lapkričio 24 09:30:02
Jurgita ŽEMAITYTĖ

Oho, kokią audrą tarp šiuolaikiškais save laikančių personų sukėlė vienos moters sulaikymas. Pavadinkime ją Živile. Taigi, vilnietė Živilė naktį sostinės gatvės vidiniame kieme elgėsi įtartinai, todėl policijos pareigūnai nusprendė ją patikrinti. To patikrinimo metu policininkai rado, įtariama, augalinės kilmės narkotinės medžiagos likučių bei polietileninį maišelį su haliucinogeniniais grybais. Todėl nakčiai Živilę patupdė į areštinę.

×
nuotr. 2 nuotr.
Redakcijos nuotr.

 

Išaušo rytas, Živilę išleido, o po kelių dienų internete pasileido tirados: „Kaip galima laikyti areštinėje dviejų vaikų mamą! Kodėl sulaikoma dėl kažkokios suktinės? Laikykis, Živile, mes su tavimi!" Jei nežinotum, atrodytų, jog Motiną Teresę už grotų patupdė.

Gal po kurio laiko „Farai" parodys, koks moters elgesys sukėlė policijai įtarimų, bet pripažinkime: policija paprastai prie žmonių nesikabinėja. Kiek apsiuosčiusių, neaišku ko susileidusių piliečių bastosi gatvėse, bet niekam į akis nekliūna. Čia jau reikia kažkaip „pasireikšti", kad papultum. Vadinasi, moteris pasistengė.

Narkotinių medžiagų vartojimas, turėjimas, platinimas ir t.t. Lietuvoje baudžiamas. Tad esi tu Živilė, Agnė ar Marytė - niekam nesvarbu. Ir neturi būti svarbu. O štai, kad turi vaikų - turi būti svarbu. Tik ne ta prasme, į kurią apeliuoja verkšlenantys žvaigždūnai. Atvirkščiai - svarbu tai turėtų būti vaikų teisių specialistams.

Juk apsvaigusi garsi vilnietė Živilė gali būti pavojinga savo vaikui lygiai taip pat, kaip niekam nežinomas apsvaigęs kaimietis Petras saviškiams. Todėl, kol feisbuke Živilės draugai dejuoja, sveiko proto žmonės tikisi, kad vaikais pasirūpinta. Jie sveiki ir saugūs.

Besipiktinančiųjų Lietuvos įstatymais ir policijos pareigūnų elgesiu šioje situacijoje norisi paklausti: o kaip reikėtų elgtis? Gal neadekvačiai besielgiančias Živiles pareigūnai turėtų palydėti iki namų, pas vaikus? Gal pavežti iki artimiausio „pritono" ar į populiarų naktinį klubą?

O gal tos verkiančios žvaigždės visai nieko prieš apsvaigusią personą priimti į savo namus? Paglostyti vargšę kvailą galvelę. O gal visgi situacija pasikeistų, jei, pavyzdžiui, Živilė būtų kokios nors garsios Erikos vaikų aukle. Ir apsvaigusi skubėtų į darbą. Su pilna rankine haliucinogeninių grybukų. Gal ir vaikučius pavaišintų...

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
457
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s