Jurgita ŽEMAITYTĖ: Vienos Živilės istorija: kodėl niekšai pareigūnai narkomanus gaudonuotraukos (488)

2022 lapkričio 24 09:30:02

Oho, kokią audrą tarp šiuolaikiškais save laikančių personų sukėlė vienos moters sulaikymas. Pavadinkime ją Živile. Taigi, vilnietė Živilė naktį sostinės gatvės vidiniame kieme elgėsi įtartinai, todėl policijos pareigūnai nusprendė ją patikrinti. To patikrinimo metu policininkai rado, įtariama, augalinės kilmės narkotinės medžiagos likučių bei polietileninį maišelį su haliucinogeniniais grybais. Todėl nakčiai Živilę patupdė į areštinę.

 

Išaušo rytas, Živilę išleido, o po kelių dienų internete pasileido tirados: „Kaip galima laikyti areštinėje dviejų vaikų mamą! Kodėl sulaikoma dėl kažkokios suktinės? Laikykis, Živile, mes su tavimi!" Jei nežinotum, atrodytų, jog Motiną Teresę už grotų patupdė.

Gal po kurio laiko „Farai" parodys, koks moters elgesys sukėlė policijai įtarimų, bet pripažinkime: policija paprastai prie žmonių nesikabinėja. Kiek apsiuosčiusių, neaišku ko susileidusių piliečių bastosi gatvėse, bet niekam į akis nekliūna. Čia jau reikia kažkaip „pasireikšti", kad papultum. Vadinasi, moteris pasistengė.

Narkotinių medžiagų vartojimas, turėjimas, platinimas ir t.t. Lietuvoje baudžiamas. Tad esi tu Živilė, Agnė ar Marytė - niekam nesvarbu. Ir neturi būti svarbu. O štai, kad turi vaikų - turi būti svarbu. Tik ne ta prasme, į kurią apeliuoja verkšlenantys žvaigždūnai. Atvirkščiai - svarbu tai turėtų būti vaikų teisių specialistams.

Juk apsvaigusi garsi vilnietė Živilė gali būti pavojinga savo vaikui lygiai taip pat, kaip niekam nežinomas apsvaigęs kaimietis Petras saviškiams. Todėl, kol feisbuke Živilės draugai dejuoja, sveiko proto žmonės tikisi, kad vaikais pasirūpinta. Jie sveiki ir saugūs.

Besipiktinančiųjų Lietuvos įstatymais ir policijos pareigūnų elgesiu šioje situacijoje norisi paklausti: o kaip reikėtų elgtis? Gal neadekvačiai besielgiančias Živiles pareigūnai turėtų palydėti iki namų, pas vaikus? Gal pavežti iki artimiausio „pritono" ar į populiarų naktinį klubą?

O gal tos verkiančios žvaigždės visai nieko prieš apsvaigusią personą priimti į savo namus? Paglostyti vargšę kvailą galvelę. O gal visgi situacija pasikeistų, jei, pavyzdžiui, Živilė būtų kokios nors garsios Erikos vaikų aukle. Ir apsvaigusi skubėtų į darbą. Su pilna rankine haliucinogeninių grybukų. Gal ir vaikučius pavaišintų...

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net