respublika.lt

TOMKUS VS MALINAUSKAS (2) (241)

2021 kovo 23 22:14:00
Respublika info.

Nors, perbėgęs pas sorososus ir į valdžios kabinetus, S.Malinauskas kruopščiai trina iš savo biografijos faktą, kad iš darbo biržos jį išgriebė „Respublika", prieš kelias dienas savo feisbuke vis dėlto buvusią darbovietę „prisiminė". Matyt, ne iš gero gyvenimo: menki juokai bylinėtis su rimtais vyrais dėl šmeižto ir jaustis valdžios pastumdėliu, kurį bet kada bet kas gali panaudoti...

×
nuotr. 1 nuotr.
Redakcijos koliažas.

 

Skirmantas Malinauskas prisiminė „Respubliką"

Štai ką Skirmantas savo feisbuko paskyroje rašo (kalba netaisyta ir netrumpinta, priešingai nei jis pasielgė su „Respublikos" tekstu):

„Šiandien Siena - tiriamosios žurnalistikos centras paviešino savo video apie Egidijų Kurą, Švinių ir Joną Pinskų. Seimo narys pirmiausia pameluoja atsakydamas į klausimą, o paskui... na nesinori visko išduoti, tyrimas dar tik Patreon paskyroje, bet cituoju "Tuo metu, kai ieškai kažkokio verslo, tai kabinies už bet ko. O tuo metu aplinka tokia, kad be tokio plauko žmonių... jei darai verslą, vis tiek su jais susiduri. Bet kokiu atveju turi kažkaip išgyvent."

Kas nesutiko "tokio plauko" žmonėms nusilenkti, dabar po velėna, o va J.Pinskus parlamente, kai jo minimi žmonės toliau dusina aplinkinius ir jaučiasi nebaudžiami... nors ne, Švinius jau prakalbo apie emigraciją. Išversiu, jei teisme Malinausko neužtildysiu ir procesai nesustos, vėl sėsti neketinu - geriau jau tepsiu slides.

Na ir prie Sienos, Laisvės TV, mano blogo jungiasi... "Respublikos" leidėjas Vitas Tomkus. Šiandien jis pasidalino: "„Respublika" pirmoji prieš 15 metų aprašė apie banditizmą Tauragėje. Olava Strikulienė visą ciklą straipsnių išspausdino. Tuomet iš Tauragės pas mane atvyko kriminalinės policijos pareigūnas, ir perspėjo, kad pasisaugočiau, nes jų agentas gaujoje, pranešė, kad per „strielką" Pukelis Dagiliams pažadėjo „Tomkaus klausimą išspręsti". Pasiteiravau policininko, kodėl man tai sako, o patys nesiima priemonių? Pasakė, kad negali atskleisti savo agento ir išvažiavo. Kaip saugotis nepatarė. O po to prasidėjo: mane persekiojo mašinomis skustagalviai, kelis mano žurnalistus bandė taranuoti kelyje, finale - iki pamatų sudegino mano sodybą, kuomet stipriai apdegė mano dėdė ir vos nežuvo kartu su tėvuku. Po gaisro pas mane atlėkė tas pats pareigūnas iš Tauragės ir sako: „Matot, redaktoriau, kas atsitiko? Tai Šviniaus gaujos darbas. Džiaukitės, kad likote gyvas..."

Galima mus visus vertinti skirtingai, kas tiki Tomkumi, netiki Tapinu ir atvirkščiai, bet kai respublikinio laikraščio vyriausias redaktorius pasakoja, jog buvo policijos įspėtas dėl Šviniaus planų su juo susidoroti, paskui sudegė jo sodyba, kur vos nežuvo žmonės, policijos pareigūnas liepė pasidžiaugti, kad Švinius jį gyvą paliko, tai man tik vienas klausimas:

KAS DAR TURI PRABILTI IR KAS TURI ATSITIKTI, KAD MŪSŲ TEISĖSAUGA ATSITOKĖTŲ IR IMTŲ VEIKTI? Reikia dar vienos aukos? Dar vieno gaisro? Dar daugiau pavardžių, datų, skaičių, faktų, liudijimų nukentėjusių?

Apie tai jau kitą savaitę. Didžiausias iki šiol mūsų sukurtas epizodas, prie kurio dirbo visa komanda. Tam skyrėm daug jėgų, pakalbinta daug žmonių, nufilmuota daug lokacijų visoje Lietuvoje. Vienas jo sukurti nebūčiau sugebėjęs. Kad kažkas keistųsi išorėje, turi prasidėti pokyčiai mūsų galvose

Vitas Tomkus prisimena savo gimines

„Kai tavo mama, Skirmantai, graudžiai paprašė, kad duočiau tau bet kokio darbo, nes po aukštojo mokslo negali niekur įsidarbinti, aš tave priėmiau dirbti į „Vakaro žinių" redakciją ne tam, kad dabar jas šmeižtum ir juo labiau ne tam, kad šiandien mane prie savo sorososų prijungtum.

Nepyk, vaikeli, bet niekaip negaliu tavęs paremti kovoje su baisiuoju „Šviniumi", nes tu gini kur kas didesnį banditą Daktarą ir jo nužmogėjusį sūnelį, kuris prieš ištekėjusią moterį viešoje vietoje ir šeimos akivaizdoje ranką pakėlė. Arūnas Pukelis toje situacijoje viską padarė teisingai - nesutinku tik dėl vieno: per anksti banditą iš bagažinės paleido, nes, kaip supratau, ne tik nuskriaustų damų neatsiprašė, bet dar ir iki teismo nusivažiavo. Pagal banditų „poniatkes" - tai labai žemas lygis, kuris net jo tėvo Henytės autoritetui pakenkė.

Antra priežastis, dėl kurios negaliu tau padėti, yra ta, kad kovą su A.Pukeliu pradėjai tada, kai jis ryžosi daryti tvarką Lietuvos futbolo federacijoje, kuri jau seniai garsina Lietuvą ne sportiniais rezultatais, o istorijomis apie „majonezą", „prokuroro pavažinėjimais po čempionatus", „balsuotojų prirakinimais prie radiatorių", „parduotomis dėl lažybų rungtynėmis"... Neatsitiktinai ten buvo įsisukęs ir Vladimiras su Liutauru iš „Ūkio" banko. Manau, Pukelio pasirodymas federacijoje su trampišku šūkiu - „Padarysime Lietuvos futbolą vėl didį!" - nešvarių pinigų mėgėjams labai nepatiko. Ar jauti, kam tarnauji, Skirmantai?

Trečia priežastis, kodėl prie jūsų gaujos nesijungsiu, yra ta, kad Tamsta labai mėgsti pinigus. Kas antras žodis tavo pasirodymuose portale: pinigai, pinigai, pinigai... „Paremkit, perveskit į sąskaitą, palaikykit!" - tokiais raginimais tavo visos laidos prasideda ir baigiasi. Kaip suprantu, prašyti išmaldos Tamstai sekasi neblogai, jei giriesi, kad kas mėnesį susikrapštai po 20-30 tūkstančių. Tik man dėl tavo Dulskių giminės, kuri persipynusi su Tomkais, truputėlį gėda. Kiek galėjau, tiek tavo dėdėms padėjau, ir Egidijui, ir Virginijaus našlei, kurią jūs po vyro mirties finansiškai apiplėšėte... Jau tada supratau, kad pinigai jums yra aukščiau už moralę. Neatsitiktinai tavo senelis tarybiniais laikais priklausė nomenklatūrai ir juoda „Volga" po Lietuvą važinėjo. Visa mūsų Pužaičių ir Tomkų giminė Dulskiais didžiavomės ir net baisiausiame sapne negalėjome įsivaizduoti, kad LTSR AT deputato anūkas, buvęs premjero patarėjas, nusiris iki to, kad ištiesęs ranką maldaus išmaldos, dangstydamasis kova su mafija. Nors, mano manymu, esi tik supuvusios sistemos ir parsidavusios teisėtvarkos parankinis.

Antra vertus, mano pagalbos tau, matau, nelabai ir reikia: „mafijozis" A.Pukelis greitai ne tik turės už tave melstis, bet ir apsaugą turės tau nusamdyti, nes visas strėles susmeigei į jį, nors kiaulini ne tik jam vienam. Ims kuris ir pasinaudos tavo suteikta galimybe, nes juk iš anksto įvardijai, kas bus kaltas - „Švinius!" Net tavo ginamas Daktaras gali tuo pasinaudoti: pasiųs banditėlius tau šonus aplamdyti, o į cypę uždarys Arūną Pukelį. Beje, ar pačiam nejuokinga, kad gini nuo Pukelio Henytę, kuris buvo net iki gyvos galvos nuteistas kalėti? Jei manai, kad to nusipelnė ir Pukelis, kodėl nepuoli Temidės tarnų ar tranų, kurie „Šviniaus" baudžiamojon atsakomybėn nepatraukė? Gal ir šie jo paslaugomis naudojosi arba net jo vardu muitines bei namus degino? Panašiai kaip dabar tavimi naudojasi, kaip riebų aptingusį katiną, nepatikrinta informacija „šerdami", mainais leisdami, pasijusti visuomeniniu teisėju ir iš to „pinigų pasidaryti"?

„Respublika" rašė apie keistus gaisrus Tauragėje dar tada, kai pats Darbo biržoj ištiesęs ranką stovėjai. O tu pradėjai mafija domėtis, kai visi pinigai buvo legalizuoti ir banditai virto verslininkais bei politikais. Kalbu ne tik apie gatvės chuliganus, bet ir apie buvusius pareigūnus - policininkus, teisėjus, prokurorus, kurie anksčiau organizavo „kontrabandą", saugos tarnybas bei prostitučių tinklus, o šiandien advokatauja didžiausiems koncernams bei politikams ne tik kyšininkavimo bylose. Būtent tokie kaip jie, dirbę Generalinėje prokuratūroje ir Vyriausiuose komisariatuose, naudojosi „dekanidzėmis", „gaidjurgiais", „daktarais", kuriuos taip nuoširdžiai gini. Su malonumu parašyčiau ir „šviniais", bet, deja, negaliu, nes už banditizmą jis nėra nubaustas. O tai, kad po to buvo sudeginta mano sodyba, kurioje vos nežuvo mano tėvas ir tavo antros kartos senelis, dar nereiškia, kad tai padarė „Švinius", kurį man pirmas pasitaikęs policininkas be teismo įvardijo ir net kelis kartus primygtinai pirštu nurodė, užuot veikęs pagal galiojančius įstatymus.

Kadangi esu vėtytas ir mėtytas, turiu teisę manipuliacijomis nepasitikėti, nes ir mano vardu spec. tarnybos arba jiems pavaldūs banditai mano partnerius sprogdino, siekdami ne turto, o užtildyti kritinę spaudą. Manau, kad ir Arūnas Pukelis galėtų labai daug apie pareigūnus papasakoti, jei jūs su Tapinu sakote tiesą, kad pastarasis drąsiai koja komisarų kabinetus atidarinėja... Tik ar Tamstoms to reikia? Įtariu, kad tos pačios nešvarios rankos visus jus šeria.

Vietoj moralo

Skirmantai, jei būtum baigęs bent elementarius žurnalistikos kursus, žinotum, kad neetiška pačiam rašyti apie savo gimines bei darbdavius. (Dėl ko dabar ir aš esu priverstas nerašytas taisykles pažeisti.) Be to, negražu vogti neatsiklausus mano tekstus iš „Respublikos" portalo - tai ne viešas feisbukas. (Ypač - ištraukiant pastraipą iš konteksto.) Negražu ir savo darbinę biografiją klastoti, nutylint nelabai naudingus faktus. (Pats Pukeliui priekaištauji dėl jo sulaikymo Vokietijoje su svetimais pinigais.) Nedera ir operatyvininkų „pakišomis" naudotis. (Užuot jų paklausus, kas trukdė jiems nusikaltėlius nuteisti: prokurorai, teisėjai ar politikai?) Žinau, kad tarybinių laikų nomenklatūrinėms atžalėlėms nelengva kapitalizmo sąlygomis išgyventi. (Bet, vaikeli, nebedaryk gėdos visai giminei ir nebekaulyk viešai pinigų iš Lietuvos patiklių žmonių!) Jei labai gyvenimas prispaus, kreipkis vėl į mane - paremsiu arba paskolinsiu. (Ne pirmą kartą tai darau, nors, puikiai žinau, kad po to ir vėl būsiu apjuodintas ir aplotas.) Tokia, matyt, šunaujos dalia. (Kaip sako, jūsų kumyras patriarxas.)


SUSIJĘS STRAIPSNIS


TAPINAS VS PUKELIS (1)

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (241)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SALVĖS: patrankų salvėmis visoje Jungtinėje Karalystėje šeštadienį pagerbtas miręs karalienės Elžbietos II vyras princas Philipas.
  • MUITAI: Europos Sąjunga (ES) siekia sumažinti įtampą ginče dėl muitų tarp JAV ir Europos ir pasiūlė šešiems mėnesiams stabdyti visų abipusių muitų taikymą.
  • VAKARĖLIS: šeštadienio naktį Vilniuje policijai pranešta apie vykstantį triukšmingą vakarėlį. Jame linksminosi daugybė studentų.
  • GALIMA PATIEMS: nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, gali prisidėti prie viruso plitimo sustabdymo užpildydamas anketą, kurią galima rasti pagal šią nuorodą atvejis.nvsc.lt. - kuo greičiau žmogus pateiks epidemiologinę informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės.
  • VIRŠ BALTIJOS: Europos jūrų saugumo agentūra Lietuvoje pradeda nuotolinio pilotavimo orlaivių, stebinčių laivų taršą, misiją, kuri padės sustiprinti Baltijos jūros aplinkos apsaugos kontrolę ir taršos prevenciją.
  • ATRADIMAS: Egipto archeologai teigia atkasę didžiausią iki šiol Egipte atrastą 3000 metų senovės miestą, gyvavusį valdant faraonui Amenhotepui III, sakė egiptologas Sahi Hawassas.

  • IDĖJA: Lietuvos kultūros politikos institutas pritaria idėjai pastatyti paminklą Justinui Marcinkevičiui ir siūlo, kad geriausia vieta statybai būtų Odminių skveras Vilniuje.

  • PAVOJINGA: Karibų jūros rytinėje dalyje esančioje Sent Vinsento saloje paskelbtas nurodymas evakuotis kai kuriems gyventojams, nes greitu metu gali išsiveržti Sufriero ugnikalnis, kuris stūkso už 20 km nuo salos sostinės Kingstauno.
  • AUKŠTAI: penktadienį į Tarptautinę kosmoso stotį iš Kazachstane esančio Baikonūro kosmodromo išskris trys astronautai - nešančioji raketa „Sojuz 2.1a“ turėtų pakilti 7 val. 42 min. Grinvičo (9 val. 42 min. Lietuvos) laiku.
  • KELIUOSE: Anykščių ir Ignalinos rajonuose valstybinės reikšmės keliai vietomis slidūs dėl ant kelių dangų susiformavusio plikledžio, slidžius kelių ruožus barsto AB „Kelių priežiūra“, o likusioje šalies dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, vietomis drėgnos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar sutinkate, kad Lietuvoje turėtų nedelsiant atsirasti imuniteto pasai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už ką balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Ruoškitės: valdžia perka informaciją apie COVID-19. Gąsdinimų bus daug
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Olava STRIKULIENĖ: Konservatoriai rezga pokyčius rinkimuose
8. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
9. Teisininkas Dominykas Vanhara: trys pandemijos valdymo klaidos
10. Olava STRIKULIENĖ: Mes buvome teisūs, o „delfiukai“ ir „15minučiai“ vėl apsikvailino!
11. Manifestas prieš politinį korektiškumą
12. Dvejopi standartai jau įgriso
13. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
14. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
15. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
16. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
17. Gintaras FURMANAVIČIUS: nuo komunistų „Tiesos" iki sorososų „Melagienos"
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. „Tokius reikėtų šaudyti“ Kaip skambų posakį atskirti nuo grasinimo?
20. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. Tapinas VS Pukelis (1)
24. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
25. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +5 C

-4 +5 C

 

+7 +11 C

+5 +11 C

+11 +16 C

 

+10 +14 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos