Kol Lietuvoje skubama skiepyti vaikus net prieš tėvų valią, Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) nuo rekomendacijų skiepyti vaikus susilaiko. Ekspertai skatina skiepyti vyresnio amžiaus žmones, kurie yra rizikos grupėje, o ne vaikus, kurie serga daug lengvesne COVID-19 ligos forma.
Šią savaitę PSO paskelbė atnaujinusi informaciją apie kai kurių vakcinų efektyvumą. Tyrime buvo analizuotos „AstraZeneca/Oxford vaccine", „Johnson and Johnson", „Moderna", „Pfizer/BionTech", „Sinopharm", „Sinovac". Visgi, vaikams skiepyti tinkama tik viena iš minėtų - „Pfizer/BionTech" vakcina. Tačiau PSO atkreipia dėmesį, kad, kol nėra pakankamai duomenų apie vakcinų efektyvumą, skubėti masiškai skiepyti vaikus nerekomenduojama.
„Vaikai ir paaugliai, lyginant su suaugusiaisiais, serga lengvesne ligos forma dauguma atvejų, nors pasitaiko ir sunkesnių atvejų, ir net mirčių, bet daug rečiau nei suaugusiesiems. Taigi, jei jie nepriklauso didesnės rizikos grupėms dėl tam tikrų susirgimų, tai nėra taip skubu skiepyti vaikus ir paauglius, o prioritetą rekomenduoja teikti pagyvenusiems žmonėms, asmenims su lėtinėmis būklėmis ir sveikatos priežiūros specialistams (kuo didesnį procentą pasiekti šiose grupėse)", - „Vakaro žinioms" sakė PSO atstovė Lietuvoje Ingrida Zurlytė.
Ji patikino, kad kol kas reikia daugiau duomenų apie įvairių COVID-19 vakcinų panaudojimą vaikams, kad būtų galima teikti bendrines rekomendacijas dėl vaikų skiepijimo nuo COVID-19.
„PSO strateginė patariamoji ekspertų grupė padarė išvadą, kad „Pfizer/BionTech" vakcina tinkama naudoti asmenims, kuriems yra 12 metų ir daugiau. 12-15 metų vaikai, kuriems yra didelė rizika susirgti, gali būti vakcinuojami kartu su kitomis prioritetinėmis grupėmis. Tyrimai dėl vaikų vakcinavimo vis dar vyksta ir PSO atnaujins rekomendacijas, kai dėl duomenų ar epidemiologinės situacijos bus reikalingas pakeitimas", - informavo I.Zurlytė.