respublika.lt

Po skiepo senelio netekusi anūkė: Netikiu COVID-19 statistika

(0)
Publikuota: 2021 balandžio 22 18:20:30, Daiva ALZYTĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Senelio netekusi anūkė piktinasi, kodėl senjorai skiepijami netikrinant jų sveikatos. Eltos nuotr.

Iš nedidelio Lietuvos miestelio kilusi Kristina, (tikras vardas redakcijai žinomas - aut. past.) prieš porą savaičių netekusi senelio, iki šiol negali susitaikyti su tuo. Moteris įsitikinusi, kad jeigu ne vakcina nuo COVID-19, iki tol savimi galintis pasirūpinti, žvalus ir savarankiškas senelis dar gyventų ilgus metus.

 


Su „Vakaro žiniomis" pabendrauti sutikusi Kristina neslepia, kad kalbėti apie tai viešai - labai baisu. Ji vienintelė iš gedinčių artimųjų sutiko pasidalyti mintimis, kurios kankina visus giminaičius. „Viskas nutiko neseniai ir dar sunku apie tai kalbėti. Be to, gyvename nedideliame mieste, visi vieni kitus pažįsta. Nesinori užsitraukti piktų žvilgsnių ar kalbų. Matome, kad viešojoje erdvėje vyrauja pozicija, jog kritikuojantys skiepus arba jais abejojantys tuojau pat pasmerkiami, sumaišomi su pamazgomis. Kartą socialiniame tinkle esu parašiusi kritišką komentarą, kuris sulaukė kitų internautų puolimo. Ir dabar, kalbėdama su jumis, bijau", - prisipažįsta Kristina.

Ji pasakoja, kad skiepytis pensinio amžiaus senelis buvo pakviestas pagal eilę. Iki tol sveikata per daug nesiskundžiantis senolis po vakcinacijos pateko į ligoninę: „Jau kitą dieną po skiepo sukilo temperatūra, prasidėjo viduriavimas, ėmė nestipriai dusti. Pablogėjus kreipėmės į medikus ir po pusantros paros sužinojome, kad jis ligoninėje mirė.

Nesakau, kad senelis neturėjo gretutinių ligų. Bet akivaizdu, kad sveikata staiga pablogėjo po skiepo. Jis tarsi sužadino virusą ir smogė į plaučius ir kepenis. Kad tai yra reakcija į vakciną, mums patvirtino ir gydytojas. Ligoninėje jį gydė nuo koronaviruso, seneliui buvo lašinami vaistai, kurie galiausiai „suėdė" kepenis."

Paaiškėjo, kad virusu Kristinos senelis jau buvo užsikrėtęs prieš ateinant skiepytis. „Kartu jis turėjo gretutinių ligų. Bet tikrai nebuvo labai silpnas ar ligotas. Man nesuprantama, kodėl taip rizikuojama žmonių gyvybėmis. Kodėl jie netikrinami prieš skiepą, kad būtų aišku, ar jis gali būti skiepijamas. Bent testą būtų galima padaryti. Bet ne, skubama kuo greičiau visus suskiepyti, negalvojant apie pasekmes. Galiu tik įsivaizduoti, kiek tokių atvejų, kaip mūsų senelio, Lietuvoje iš viso yra ar dar bus", - nuoskaudos neslepia Kristina.

Tiesa, senelio atvejis nebuvo paviešintas, nebuvo skelbiama, kad po skiepo mirė žmogus. „Mirties liudijime parašyta, kad jis mirė nuo COVID-19, nors akivaizdu, kad jeigu jis nebūtų paskiepytas, nebūtų miręs. Kaip galima teigti, kad tai yra nesusiję dalykai? Ši situacija mums visiems parodė, kad negalime pasitikėti statistika, kuri skelbiama. Panašu, kad ji koreguojama taip, kaip kažkam patogiau. Visi esame pasimetę ir jau nebežinome, kuo galime tikėti", - pasakoja Kristina.

Jauna moteris stebisi, kodėl dėl po vakcinacijos pasireiškusių šalutinių poveikių niekas neprisiima atsakomybės: „Tokia tvarka nesąžininga. Iki šiol nesuprantu, kodėl taip elgiamasi su žmonėmis. Žmonės, nenorintys skiepytis, yra žeminami, dabar kalbama, kad nepasiskiepiję neteks dalies savo teisių. Man tai panašu į šantažą. Jeigu viskas patikima ir sąžininga, kodėl žmones reikia versti?"

VŽ informacija

„Vakaro žinios" jau rašė, kad atsakomybės už skiepus valstybė prisiimti neketina, už skiepų poveikį neatsako net jų gamintojai. Be to, Seimas šią savaitę pritarė, kad, skiepijant nuo COVID-19, nebūtų reikalaujama rašytinio paciento sutikimo. Pakeitus įstatymą, paciento rašytinio sutikimo nebus reikalaujama, sutikimas bus pareikštas pačiu atvykimo faktu. Dar daugiau - Seimas ketina įteisinti Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo pakeitimus, kuriuose numatytų „skiepadienį". Jei Seimas pritartų, būtų įteisintas vienas laisvadienis skiepo dieną ar per tris paras po jo, jeigu skiepijamasi karantino metu arba pandeminėmis sąlygomis.

VŽ statistika

Kaip „Vakaro žinias" informavo valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, nuo vakcinacijos pradžios, pernai metų gruodžio 27 d. iki šių metų kovo 16 d., iš viso gauta 2220 pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas dėl vakcinų „Comirnaty", „COVID-19 vaccine Moderna" ir „Vaxzevria" (anksčiau - „AstraZeneca"): dėl „Comirnaty" vakcinos - 929 pranešimai; dėl „COVID-19 vaccine Moderna" vakcinos - 154 pranešimai; dėl „Vaxzevria" vakcinos - 1121 pranešimas. Taip pat gauta 16 pranešimų, kuriuose vakcinos pavadinimas nenurodytas. 2123 reakcijos laikomos nesunkiomis, 97 - sunkios. Reakcijos, apie kurias pranešama dažniausiai: skausmas, patini- mas, paraudimas dūrio vietoje, rankos skausmas, šaltkrėtis, galvos skausmas, bėrimas, karščiavimas. „Yra gauta 13 pranešimų apie mirtis, įvykusias po vakcinacijos, tačiau nė viena mirtis nesiejama su vakcina ar vakcinacijos procesu", - informuoja tarnyba.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +22 C

+15 +22 C

+14 +21 C

+18 +27 C

+20 +25 C

+20 +24 C

0-6 m/s

0-5 m/s

0-3 m/s