Pastaraisiais metais Lietuvoje neužklumpa didesni šalčiai, todėl 15 laipsnių žemiau nulio nukritusi temperatūra lietuviams jau yra neįprastas reiškinys. „Eurovaistinės" vaistininkė Vilmantė Uselienė primena, kaip reikėtų elgtis per šalčius ir ko tokiu oru nepamiršti.
◗ Vengti ilgų pasivaikščiojimų. Temperatūrai nukritus 15 laipsnių žemiau nulio, pasivaikščiojimus lauke rekomenduojama riboti, ypač senjorams ar mažiems vaikams. „Stipriai atšalus, kyla didesnė rizika nušalti galūnes, veidą, pakenkti kvėpavimo takams, todėl ilgų pasivaikščiojimų reikėtų privengti. Vis dėlto svarbu nepamiršti, kad net ir atšalus orams reikalinga reguliariai vėdinti patalpas, taip pat nereikėtų baimintis trumpam išeiti į lauką", - sako vaistininkė.
◗ Verta rinktis didesnius batus. Reikia atkreipti dėmesį, ar avint batus kojos nėra suspaustos, kojų pirštai turi laisvai judėti. Siekiant apsaugoti kojas nuo šalčio žalos, rekomenduojama rinktis didesnius batus, taip galėsite mūvėti šiltesnes kojines, o oras batuose laisvai cirkuliuos.
◗ Svarbu vartoti pakankamai skysčių. Atvėsus orams, dalis žmonių galvoja, kad gali vartoti mažiau skysčių, tačiau vaistininkė primena, kad net ir žiemą svarbu pasirūpinti, kad organizmui netrūktų vandens ir neriboti skysčių.
◗ Einant į lauką svarbu dėvėti kepurę. „Eurovaistinės" vaistininkė V.Uselienė sako, kad esant šalčiau nei 15 laipsnių žemiau nulio, kepurė tikrai reikalinga, nes ji apsaugo ir plaukus, ir pačią galvą. Kepurės galima nedėvėti, kai lauke nevyrauja toks žvarbus oras.
◗ Vengti alkoholio. Reikia pamiršti mitą, kad alkoholis gali sušildyti, nes tai netiesa. „Per šalčius jokiu būdu nereikėtų vartoti alkoholio, nes dingsta budrumas, žmogus kaip tik gali nejausti šalčio ir nušalti galūnes, veidą. Dėl alkoholio žmonės pamiršta rūpintis saugumu", - įspėja V.Uselienė.
◗ Stipriai sušalus rankas, jų negalima šildyti po karštu vandeniu. Farmacininkė įspėja: „Stipriai sušalus galūnes jas reikia pakišti po šaltu, bet ne lediniu, šiek tiek vėsesniu nei kūno temperatūros, vandeniu." Sušalus svarbu vengti staigaus temperatūrų pokyčio, nes kraujagyslės šaltyje susitraukia, o dėl staigaus karščio gali sutrūkinėti.
◗ Rengtis atsižvelgiant į tai, ką veiksime. Įsivyravus šalčiams, labai svarbu tinkama apranga, ypač tėvams dažnai atrodo, kad vaikus geriau aprengti daugiau, tačiau vaistininkė pataria įvertinti, ką veiksite lauke ir pagal tai planuoti aprangą. Šaltomis dienomis rekomenduojama sluoksniuoti drabužius ir verčiau apsirengti mažiau, bet pasiimti šiltesnę skarą ar pirštines, kurios prireikus galėtų sušildyti.
◗ Šaltomis dienomis labai svarbu pasirūpinti savo oda, todėl prieš einant į lauką svarbu patepti odą apsauginiu, maitinančiu kremu.