respublika.lt

VDU mokslininkė dr. R. Pakeltienė eina svarbias pareigas tarptautinėje organizacijoje

2022 kovo 16 15:54:00
Birutė Mačienė, Elta

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pranešė, kad Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) mokslininkė dr. Rasa Pakeltienė pradeda eiti Europos šalių gyvybės mokslų universitetų asociacijos (ICA) generalinės sekretorės pareigas. Šios pareigos mokslininkei patikėtos po to, kai ji įveikė visus nelengvo konkurso etapus.

×
nuotr. 1 nuotr.
Dr. Rasa Pakeltienė. VDU nuotr.

 

„Universitetui ir jo bendruomenei labai svarbu būti ICA tinklo dalimi, nes čia atsiveria galimybės naujoms tarpdisciplininėms mokslinėms tyrimų kryptims, tarptautinėms jungtinių ir dvigubo diplomo studijų, stažuočių, doktorantūros bei podoktorantūrinėms studijoms. ICA vienija ir atstovauja VDU, taip pat kaip ir kitų narių interesamms, stiprina, plėtoja naujas bendradarbiavo formas ir partnerystes.

Asociacijos vizija – aukštos kokybės, pripažinti Europos gyvybės mokslų universitetai, kartu atliekantys esminį vaidmenį plėtojant Europos ir pasaulio tvarią bioekonomiką. Siekdama šios vizijos, ICA asociacija stiprina bei palaiko universitetus švietimo, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityse, padeda vykdyti sklaidą ir komunikaciją, plėtoti įvairias bendradarbiavimo formas.

Narių dėka ICA turi visus reikiamus išteklius, kompetencijas atstovauti bei daryti įtaką politinių sprendimų priėmimui, prisidėti juos įgyvendinant“, - apie tikslus bei veiklą organizacijos, kurios generaline sekretore tapo, pasakojo dr. R. Pakeltienė.

Jos teigimu, narystė ICA asociacijoje VDU reikšminga ir dėl aktyvios tinklaveikos. ICA inicijuoja mokslo ir studijų projektus, organizuoja kitus renginius, taip pat įgyvendina iniciatyvas, skatinančias dalytis patirtimi ir žiniomis. Dalyvavimas ICA konferencijose bei seminaruose kuria nevienasmenę naudą asociacijos nariams, vienija skirtingas akademines bendruomenes.

Kita priežastis, dėl kurios ICA veikla svarbi ir reikšminga, tai – universitetų bendruomenių interesų atstovavimas Europos Komisijos bei jai pavaldžiose institucijose, komitetuose ir europiniuose tinkluose.

Pažymėtina, kad kasmetinis Europos gyvybės mokslų universitetų rektorių ir dekanų forumas bei generalinė asamblėja šiemet vyks Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje spalio 19–21 dienomis. O kur kas anksčiau, gegužės mėnesį, Gento mieste, Belgijoje, organizuojama ICA-Edu komiteto konferencija.

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s