respublika.lt

VDU mokslininkė dr. R. Pakeltienė eina svarbias pareigas tarptautinėje organizacijoje

2022 kovo 16 15:54:00
Birutė Mačienė, Elta

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pranešė, kad Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) mokslininkė dr. Rasa Pakeltienė pradeda eiti Europos šalių gyvybės mokslų universitetų asociacijos (ICA) generalinės sekretorės pareigas. Šios pareigos mokslininkei patikėtos po to, kai ji įveikė visus nelengvo konkurso etapus.

×
nuotr. 1 nuotr.
Dr. Rasa Pakeltienė. VDU nuotr.

 

„Universitetui ir jo bendruomenei labai svarbu būti ICA tinklo dalimi, nes čia atsiveria galimybės naujoms tarpdisciplininėms mokslinėms tyrimų kryptims, tarptautinėms jungtinių ir dvigubo diplomo studijų, stažuočių, doktorantūros bei podoktorantūrinėms studijoms. ICA vienija ir atstovauja VDU, taip pat kaip ir kitų narių interesamms, stiprina, plėtoja naujas bendradarbiavo formas ir partnerystes.

Asociacijos vizija – aukštos kokybės, pripažinti Europos gyvybės mokslų universitetai, kartu atliekantys esminį vaidmenį plėtojant Europos ir pasaulio tvarią bioekonomiką. Siekdama šios vizijos, ICA asociacija stiprina bei palaiko universitetus švietimo, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityse, padeda vykdyti sklaidą ir komunikaciją, plėtoti įvairias bendradarbiavimo formas.

Narių dėka ICA turi visus reikiamus išteklius, kompetencijas atstovauti bei daryti įtaką politinių sprendimų priėmimui, prisidėti juos įgyvendinant“, - apie tikslus bei veiklą organizacijos, kurios generaline sekretore tapo, pasakojo dr. R. Pakeltienė.

Jos teigimu, narystė ICA asociacijoje VDU reikšminga ir dėl aktyvios tinklaveikos. ICA inicijuoja mokslo ir studijų projektus, organizuoja kitus renginius, taip pat įgyvendina iniciatyvas, skatinančias dalytis patirtimi ir žiniomis. Dalyvavimas ICA konferencijose bei seminaruose kuria nevienasmenę naudą asociacijos nariams, vienija skirtingas akademines bendruomenes.

Kita priežastis, dėl kurios ICA veikla svarbi ir reikšminga, tai – universitetų bendruomenių interesų atstovavimas Europos Komisijos bei jai pavaldžiose institucijose, komitetuose ir europiniuose tinkluose.

Pažymėtina, kad kasmetinis Europos gyvybės mokslų universitetų rektorių ir dekanų forumas bei generalinė asamblėja šiemet vyks Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje spalio 19–21 dienomis. O kur kas anksčiau, gegužės mėnesį, Gento mieste, Belgijoje, organizuojama ICA-Edu komiteto konferencija.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Advokatas Ignas Vėgėlė ir viešoji įstaiga Sveikatos teisės institutas sako svarstantys galimybę reikalauti valstybės ir konkrečių institucijų, sprendimų priėmėjų atsakomybės dėl žalos, kurią, jų teigimu, dėl pandemijos valdymo priemonių patyrė visuomenė.
  • ELEKTRA: Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad derybos su Švedija dėl pasidalijimo perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis dar tebevyksta - Lietuva iš Švedijos importuoja daugiausia elektros.
  • VERTĖ: Medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“, kurios vertė pasiekė 6,06 mlrd. eurų, laikoma vertingiausia bendrove Baltijos šalyse, nusprendė trijų šalių ekspertai.
  • STELOS: Vilniaus Antakalnio kapinėse pradėta ruoštis stelų nukėlimo darbams - trečiadienį ketinama čia ant takų pilti smėlį, kad jais galėtų pravažiuoti transportas.
  • MOKYTOJA: Astra Genovaitė Astrauskaitė iš mokytojos pareigų Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje turėtų būti atleista šiomis dienomis, įstaigoje bus atliktas platesnis tyrimas, sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.
  • NEPRITARĖ: Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė siūlymui leisti Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojams savarankiškai stabdyti ir tikrinti transporto priemones, kai įtariamas su mokesčiais susijęs pažeidimas.
  • KRIZĖ: Trišalė taryba padarė dviejų dienų pertrauką aptariant naujos redakcijos Civilinės saugos įstatymo projektą, numatantį atlygį bei kitas sąlygas darbuotojams, pasitelkiamiems valdyti krizes bei šalinti jų padarinius.
  • RINKIMAI: Druskininkų meras Ričardas Malinauskas antradienį vakare paskelbė, kad įregistravo politinį komitetą „Už Druskininkus“, su kuriuo ir eis į artėjančios savivaldos rinkimus.
  • ŽVALGYBA: Konstitucinis Teismas trečiadienį pagal opozicijos parlamentarų kreipimąsi pradeda nagrinėti bylą dėl žvalgybos kontrolieriaus.
  • INICIATYVA: Kultūros ministras Simonas Kairys kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos kolegomis ragina riboti Europos Sąjungos šalių jurisdikcijoje esančių palydovų naudojimą Rusijos propagandai už Europos ribų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar teisingas konservatorių sprendimas išmesti M.Majauską iš partijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-8 0 C

-10 -5 C

 

-9 -2 C

-6 0 C

-7 -4 C

 

-3 -1 C

0-3 m/s

0-2 m/s

 

0-4 m/s