Šiaulių gyventojus ir miesto svečius jau kuris laikas galvą į viršų pakelti priverčia laikraščio „Šiaulių kraštas" redakcijos sienos. Čia akį traukia ant pastato sienų išpieštas grafitis, kalbantis apie žiniasklaidos prasmę šiandieninėje visuomenėje.
Įspūdingą paveikslą ant „Respublikos leidinių" grupės laikraščio „Šiaulių kraštas" redakcijos pastato sienos sukūrė šiauliečiai menininkai Reda ir Arūnas Uogintai. Grafityje matyti deganti Paryžiaus Dievo Motinos katedra ir mėlynu dangumi skrendantys paukščiai. Kaip sako patys menininkai, kūrinys pavadinimu „Nešantys žinią" simbolizuoja, kad informacija keliauja per žiniasklaidą. O deganti katedra primena, kad kultūra yra svarbiausia Tautos savimonės dalis ir esmė. Paukščiai teikia viltį, kad dėlionės ornamento detales galima sudėti į visumą.
Šiauliuose yra ir daugiau piešinių ant pastatų sienų, tačiau ne visi jų savininkai nori priimti menininkų idėjas. „Šiaulių krašto" vyriausiasis redaktorius Vladas Vertelis sutikęs, kad redakcijos pastatas būtų papuoštas, ir pats dalyvavo kuriant piešinio idėją. „Rezultatas labai estetiškas ir džiuginantis akį. Piešinys patraukia ne tik praeivių dėmesį. Dainininkė Laura Remeikienė, sėdėdama ant vieno iš pastato langų palangės, filmavo savo vaizdo klipą, kuriame matyti pastato piešinys. Mums labai svarbu, kad piešinio fonas tokių pačių atspalvių, kaip laikraščio antraštės. O piešinyje pavaizduoti tik tie paukščiai, kurie gyvena Lietuvoje. Visi jie neša po vieną dėlionės detalę", - sako V.Vertelis.
Ir priduria, kad tarp visų paukščių būtinai norėjosi įkomponuoti antį. „Visgi, piešinys susijęs su žiniasklaida ir jos darbu. O antis gali būti vertinama kaip tam tikras „fake news" ar klaidos, propagandos, kurią šiandien matome, simbolis. Man atrodo, kad ta antis į visą piešinį įneša šiek tiek žaismingumo", - su šypsena sako redaktorius ir atkreipia dėmesį, kad į priešingą pusę nei visi paukščiai skrendanti antis neša tuščią dėlionės detalę. Tad ateityje joje dar gali kažkas atsirasti. Redaktorius neslepia, kad netolimoje ateityje norėtų, jog ir kitos pastato sienos galėtų būti papuoštos estetiškais piešiniais. Jie taip pat galėtų kalbėti apie šių dienų žiniasklaidos misiją.
Jis paaiškina ir dar vieną simbolį, esantį piešinyje - tai tarsi iš degančios katedros išlindęs mistinis viduramžių veikėjas, atliekantis mąstytojo vaidmenį: „Piešinys siunčia žinią, jog jeigu dega Europos civilizacijos šventovė, to gaisro dūmai paliečia ir Lietuvą, ir Šiaulius. Tas mąstytojas stebi ir mąsto, kas iš viso to bus. Tai skatina visus mus mąstyti ir dėlioti ateities dėlionę, galvoti, kokia ji bus."
Beje, „Šiaulių kraštas" pasipuošė kaip tik tuo metu, kai rengiasi gražiai šventei. Lapkritį laikraščiui sukanka 30 metų. Ir tai, kaip sako pats redaktorius, pati jaunystė. V.Vertelis įsitikinęs, kad spausdintinė žiniasklaida dar tik laukia savo aukso amžiaus: „Objektyvi žiniasklaida neša visuomenei ne tik informaciją, bet ir viltį. Nereikia laidoti spaudos, nes ji gyvuoja ir gyvuos dar ilgai.
Didžiuosiuose megapoliuose grįžta laikraščių mada. Žmonės, gal kiek pavargę nuo interneto, vėl nori paimti laikraštį į rankas. Neabejoju, kad tai ateis ir į Lietuvą ir sulauksime laikraščių atgimimo. Manau, laikraščiai šiandien yra objektyviausia ir profesionaliausia žiniasklaidos priemonė. Juk spauda yra patikrinta, patikima informacija. Internete - greita informacija, ji ne visuomet teisinga. Solidesniam, vyresniam skaitytojui netinka internetinis srautas, kuris reikalauja nuolatinio jo stebėjimo ir sekimo. Jam būtina spauda."