Kaip įtariama, dvasios gydytoja prisistatydavusi klaipėdietė ir sutuoktinis iš nukentėjusiųjų išviliojo beveik 600 tūkst. eurų, kėsinosi neteisėtai įgyti milijoninės vertės nekilnojamojo turto. Žmonėms galimai buvo žadama, kad bus išgelbėtos jų gyvybės, nuimti prakeiksmai, bus apsaugoti nuo „juodųjų jėgų" ir pan.
Įtikino paranormaliais gebėjimais
Keletą metų galimai magijos paslaugas siūliusi klaipėdiečių pora atsidūrė teisėsaugos akiratyje. Kaip pranešė Klaipėdos apygardos prokuratūra, į teismą perduota baudžiamoji byla, kurioje sutuoktiniai kaltinami sukčiavimu. Moteriai pateikti kaltinimai ir dėl pasikėsinimo įgyti labai didelės vertės svetimą turtą, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.
Surinktų duomenų visuma pareigūnams leidžia įtarti, kad uostamiesčio gyventoja nukentėjusiesiems apgaulingai prisistatydavo kaip dvasios gydytoja, įtikindavo juos, jog gali pašalinti įvairius prakeiksmus, išgelbėti nuo ligų ar net mirties. Manoma, kad moteris su savo sutuoktiniu veikė išvien. Pora susipažindavo su atsitiktiniais žmonėmis ir užmezgę artimesnius santykius įtikindavo juos, kad klaipėdietė turi paranormalių gebėjimų.
Dovanai - naujas BMW
Tyrimo duomenimis, kaltinamieji, bendraudami su byloje nukentėjusiais pripažinta sutuoktinių pora, nuo 2021 m. balandžio iki 2022 m. rugsėjo galėjo iš jų išvilioti per 400 tūkst. eurų. Nukentėjusiesiems buvo žadama, kad bus išgelbėtos jų gyvybės, nuimti prakeiksmai, žadėta, jog jie bus apsaugoti nuo „juodųjų jėgų" bei bus suteiktos kitos panašaus pobūdžio paslaugos.
Pasak pareigūnų, už tai galėjo būti prašoma atsilyginti pinigais ir dovanomis. Turimais duomenimis, nukentėjusieji net buvo apgaulingai įtikinti padovanoti kaltinamiesiems naują „BMW X5" markės automobilį, kurio vertė daugiau nei 88 tūkst. eurų.
Manoma, kad galimai sukčiavusi pora galėjo manipuliuoti ir kitų asmenų patiklumu, silpnumu, ligų ir mirties baime. Teismui perduotoje byloje nukentėjusiaisiais nustatyti ir dar keturi asmenys, kurie kaltinamiesiems už jų tariamai teikiamas paranormalias paslaugas taip pat atsiskaitydavo įspūdingomis sumomis.
Skaičiuojama, kad kaltinamieji 2019-2022 m. iš šešių asmenų galėjo apgaule išvilioti bendrai beveik 600 tūkst. eurų.
Ketino atsisveikinti su pastatais
Atlikdami tyrimą pareigūnai taip pat gavo duomenų, kad sutuoktiniai galimai kėsinosi neteisėtai įgyti milijoninės vertės turto.
Įtariama, kad kaltinamoji įtikino parduoti vienam iš nukentėjusiųjų priklausančius pastatus, kurių bendra vertė 2,8 mln. eurų, o gautus pinigus perduoti jai. Vykdydamas nurodymus nukentėjusysis skelbimų portale buvo patalpinęs du iš trijų jam priklausiusių pastatų skelbimus, tačiau, suvokęs, kad tai gali būti nusikalstama veika, pardavimo procesą sustabdė.
Kada laikoma sukčiavimu?
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2017 m. yra pastebėjęs, kad asmenų, teikiančių magijos pobūdžio paslaugas paranormalūs gebėjimai nėra patvirtinti mokslo ir praktikos, kaip ir objektyvūs tokios veiklos rezultatai. Tačiau vien tik su magija susijusių paslaugų teikimo faktas savaime nesudaro pagrindo tokios veikos laikyti sukčiavimu, nes objektyviai numatyti tokių paslaugų pageidaujamo rezultato negalima.
Magijos paslaugų teikimas yra ribojamas, jei vykdomas nesąžiningai. Teisėjų kolegija konstatavo, kad tokių teikėjų veikos, pasinaudojant nukentėjusiųjų patiklumu, kai tyčia užvaldomas jų turtas nepagrįstai teigiant, kad gresia pavojus nukentėjusiųjų ar jų artimųjų gyvybei sveikatai ar turtui, pripažįstama sukčiavimu. Pažymėta, kad pavojingumas yra didesnis, kai kaltininkas manipuliuoja žmogaus sąmone, išgalvotomis grėsmėmis gyvybei, sveikatai ar turtui.