respublika.lt

„Ikea“ padegimu kaltinamam jaunuoliui siūloma skirti ketverių metų laisvės atėmimo bausmę

(14)
Publikuota: 2025 rugsėjo 29 14:14:00, Gytis Pankūnas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Eltos nuotr.

Prekybos centro „Ikea“ padegimu kaltinamam Ukrainos piliečiui prokuroras siūlo skirti realią ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

 

 

„Prokuratūra pasiūlė kaltinamajam subendrintą šešerių metų laisvės atėmimo bausmę. Kadangi byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarką, galutinė bausmė, pasiūlyta teismui, yra ketveri metai laisvės atėmimo“, – žurnalistams pirmadienį Vilniaus apygardos teisme sakė valstybinį kaltinimą byloje palaikantis prokuroras Tomas Uldukis.

Šioje baudžiamojoje byloje pirmadienį teisme pradėtos sakyti baigiamosios kalbos. Byla nagrinėjama uždaruose teismo posėdžiuose.

Pasak T. Uldukio, Ukrainos pilietis nusikalstamas veikas galimai padarė, būdamas nepilnamečiu, jis įvardijamas kaip nusikaltimų vykdytojas.

„Tarptautiniai dokumentai, nusikaltimo pobūdis leidžia jam skirti pakankamai griežtą, didesnę negu vidurkis laisvės atėmimo bausmę“, – dėstė prokuroras.

Kaip teigė T. Uldukis, jei teismas pripažintų jaunuolį kaltu ir skirtų jam laisvės atėmimo bausmę, jis ją nebūtinai atlikinėtų Lietuvoje. Kaip priminė prokuroras, jaunuolio atžvilgiu ikiteisminį tyrimą atlieka ir Lenkijos pareigūnai, tad neatmestina, jog ir ten jam gali tekti stoti prieš teismą.

„Jis yra Ukrainos pilietis, jo atžvilgiu atliekamas tyrimas Lenkijos Respublikoje, tai visko gali būti“, – svarstė prokuroras.

Anot T. Uldukio, kaltinamasis pilnai pripažįsta kaltę.

„Jis nuoširdžiai gailėjosi, padėjo tyrimui, į tai irgi buvo atsižvelgta“, – tikino prokuroras.

Kitame teismo posėdyje bus tęsiamos baigiamosios kalbos, kurias sakys kaltinamojo gynėjas ir pats kaltinamasis.

Teisėsauga padegimą vertina kaip teroristinį aktą

ELTA primena, kad kovą prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Ukrainos piliečiui, veikusiam Rusijos tikslais, pareikšti kaltinimai dėl pernai, gegužės 9 dieną, Vilniuje, prekybos centre „Ikea“, sukelto gaisro. Galimai įvykdyto nusikaltimo metu kaltinamasis buvo nepilnametis. 

Anot prokuratūros, nusikalstamas veikas vykdė teroristinė grupė, išpuolį galimai organizavo ir užsakė asmenys, susiję su Rusijos specialiosiomis tarnybomis. 

Teisėsaugos duomenimis, nusikaltimus galimai vykdžiusiems jaunuoliams buvo pažadėta apie 10 tūkst. eurų, o už „Ikea“ padegimą – ir BMW automobilis.

Ukrainos piliečiui byloje pareikšti kaltinimai dėl teroro akto įvykdymo, mokymosi teroristiniais tikslais, veikimo teroristiniais tikslais ir neteisėto disponavimo sprogmenimis.

Manoma, kad „Ikea“, kaip taikinys, buvo pasirinkta neatsitiktinai – Rusijai užpuolus Ukrainą, Rusijoje buvo uždaryta 17 šio tinklo parduotuvių, 3-4 gamybos vietos, tai padarė neigiamą įtaką apie 15 tūkst. dirbančiųjų Rusijoje. Be to, „Ikea“ grupė ženkliai prisidėjo prie paramos Ukrainai.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (14)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate kultūros ministrą Ignotą Adomavičių?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate Donaldo Trampo politiką?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+2 +8 C

+2 +9 C

+3 +9 C

+8 +13 C

+10 +13 C

+8 +12 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-3 m/s