respublika.lt

Benamių kapavietes siūlo šienauti savanoriams (1)

2019 rugpjūčio 19 11:03:31
Jūratė RAUDUVIENĖ, Šiaulių kraštas

Šiau­lių mies­to val­džia, pa­sta­ruo­ju me­tu de­monst­ruo­jan­tį rū­pes­tį mies­to be­na­miais, pa­mir­šo pa­si­rū­pin­ti vals­ty­bės lė­šo­mis pa­lai­do­tų žmo­nių ka­pa­vie­tė­mis. Ry­ti­nė­je Gin­kū­nų ka­pi­nių da­ly­je sto­vin­tys me­di­niai kry­žiai skęs­ta žo­lė­se. Sa­vi­val­dy­bė šią pro­ble­mą siū­lo spręs­ti pa­čiai mies­to bend­ruo­me­nei: gal at­si­ras­tų sa­va­no­rių?

×
nuotr. 1 nuotr.
Me­di­niai kry­žiai ga­ly­nė­ja­si su aukš­ta žo­le ir bu­jo­jan­čiais krū­mais. Jūratės RAUDUVIEĖNĖS nuo­tr.

 

Trūks­ta pa­gar­bos mi­ru­siems

Nors sa­ko­ma, kad mir­tis vi­sus su­ly­gi­na, ap­si­lan­kius Gin­kū­nų ka­pi­nė­se taip neat­ro­do. Pa­gal ka­pi­nių tvo­rą pel­kė­to­je lo­mo­je vals­ty­bės lė­šo­mis lai­do­ja­mi vie­ni­ši as­me­nys, ne­tu­rin­tys ar­ti­mų­jų, aso­cia­lūs ar­ba tie, ku­rių as­me­ny­bė ne­nus­ta­ty­ta.

Me­di­niai kry­žiai, ku­rių dau­gu­ma vi­sai su­dū­lė­ję, ga­ly­nė­ja­si su aukš­ta žo­le. Kai ku­rie ka­pe­liai apau­gę krū­mais, ku­rių ša­kos gu­la ant kry­žių. Kad ten mi­ru­sie­ji lai­do­ja­mi į pel­kę ro­do dar lais­vo­je vie­to­je priau­gu­sios pae­že­rių nend­rės.

Pat­vo­ry­je nuo 2009-ųjų ri­kiuo­ja­si koks pus­šim­tis me­di­nių kry­že­lių. Se­nes­niuo­se jau nei var­do, nei pa­var­dės įskai­ty­ti ne­be­ga­li­ma. Nuo praė­ju­sių me­tų ant ka­po įsmei­gia­mi pa­tam­sin­ti me­di­niai kry­žiai. Ke­li ten pa­lai­do­ti žmo­nės, ma­tyt, vis dėl­to tu­ri ar­ti­mų­jų, nes pa­sta­ty­ti kuk­lūs pa­mink­lai, ka­pai už­deng­ti ply­te­lė­mis.

Ant ke­lių kry­žių vie­to­je var­do ir pa­var­dės pa­ra­šy­ta "Ne­ži­no­mas vy­ras", ka­da ir kur ras­tas, ko­kio am­žiaus. Vie­to­mis mė­to­si su žo­le suau­gu­sios šiukš­lės ar­ba šiukš­lė­mis vir­tu­sios bu­vu­sios dirb­ti­nės gė­lės.

Pa­gar­ba mi­ru­siems šia­me pa­tvo­ry­je ne­dvel­kia.

Nė­ra žmo­gaus – nė­ra pro­ble­mos?

Siū­lo tvar­ky­ti sa­va­no­riams

Šiau­lių mies­to sa­vi­val­dy­bės Mies­to ūkio ir ap­lin­kos sky­riaus ve­dė­ja Eg­lė Bru­žie­nė pa­tvir­ti­na, kad mies­to ka­pi­nes pri­žiū­ri UAB "Eco­ser­vi­ce pro­jek­tai". Pa­gal su­tar­tį įmo­nė kar­tą per me­tus, daž­niau­siai lie­pos mė­ne­sį, be­na­mių ka­pi­nių zo­no­se tu­ri nu­pjau­ti žo­lę. Iš vi­so tu­ri apei­ti 528 ka­pa­vie­tes. Gal dar ko­kią šiukš­lę pa­kel­ti. Ve­dė­ja sa­kė ti­kin­ti, kad mū­sų žmo­nės yra są­mo­nin­gi ir ka­pe­lių ne­šiukš­li­na. Dau­giau jo­kios prie­žiū­ros nė­ra.

"Gal yra sa­va­no­rių, ku­rie no­rė­tų nu­šie­nau­ti? La­bai lau­kiam. Gal ga­lė­tų ko­kia ne­vy­riau­sy­bi­nė or­ga­ni­za­ci­ja im­tis pri­žiū­rė­ti šiuos ka­pus?" – siū­lė E. Bru­žie­nė.

Anot ve­dė­jos, taip ne tik prie­žiū­ra bū­tų ge­res­nė, ta­čiau ir mies­to biu­dže­tas pi­ni­gų su­tau­py­tų, nes ne­rei­kė­tų įmo­nei mo­kė­ti už pa­slau­gas.

E. Bru­žie­nė ak­cen­ta­vo, kad be­na­mių ka­pų prie­žiū­ros pa­slau­ga vyk­do­ma tik nuo 2018 me­tų, anks­čiau tuo iš­vis ne­bu­vo už­sii­ma­ma, nes "jo­kie tei­sės ak­tai sa­vi­val­dy­bės neį­pa­rei­go­ja tai da­ry­ti ir fi­nan­sa­vi­mas prie­žiū­rai iš vals­ty­bės biu­dže­to nė­ra ski­ria­mas, ski­ria­ma pi­ni­gų tik lai­do­ji­mui".

Ko­dėl lai­do­ti už vals­ty­bės lė­šas pa­rink­ta bū­tent ši pel­kė­ta vie­ta?

"Kur yra vie­tos, ten ir lai­do­ja­me. Gin­kū­nuo­se ir taip pro­ble­ma su pa­lai­do­ji­mo vie­to­mis. Jau ge­res­nių vie­tų tur­būt ne­bė­ra", – sa­kė Sa­vi­val­dy­bės at­sto­vė ir pri­dū­rė, kad ati­da­rius įren­gi­nė­ja­mas nau­jas Dau­šiš­kių ka­pi­nes, pa­si­rin­ki­mas bus di­des­nis.

E. Bru­žie­nė pri­mi­nė, kad bu­vo šiek tiek skir­ta pi­ni­gų be­na­mių ka­pams už­dė­ti len­tu­tes ir iš­ly­gin­ti žo­lę.

"Tą dar­bą pa­laips­niui da­ro­me. Kad vi­zua­liai gra­žiau at­ro­dy­tų. Ne vi­sus ka­pe­lius, bet da­lį šį ru­de­nį dar tvar­ky­si­me", – ža­dė­jo ve­dė­ja.

Šiais me­tais su UAB "Pa­mink­li­tas" yra pa­si­ra­šy­ta su­tar­tis dėl 40 be­na­mių pa­mink­lų pa­sta­ty­mo ir ka­pa­vie­čių te­ri­to­ri­jų su­tvar­ky­mo šeš­ta­me Gin­kū­nų ka­pi­nių kvar­ta­le, ku­ris yra tarp se­no­sios ka­pi­nių te­ri­to­ri­jos ir 2016 me­tais at­lik­to ka­pi­nių pra­plė­ti­mo te­ri­to­ri­jos. Šių pa­slau­gų ver­tė – 6 840 eu­rų.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • ATVYKO: antradienį į Lietuvą atvyko Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, kurią oro uoste pasitiko užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
  • EKONOMIKA SUSITRAUKĖ: Kanados pandemijos paveikta ekonomika 2020 m. susitraukė 5,4 proc. – tai didžiausias kada nors užfiksuotas susitraukimas, nepaisant stipraus atsigavimo paskutiniais trimis metų mėnesiais.
  • NAUJA VAKCINA: Austrija su Izraeliu ir Danija kurs vakciną nuo COVID-19.

  • RASTI SPROGMENYS: antradienį prieš vidurdienį gauti du pranešimai apie Trakų rajone ir Vilniuje rastus sprogmenis, įvestas planas „Skydas“.
  • ATPIGO: elektra Lietuvoje atpigo 33 proc.
  • EISMO ĮVYKIAI: pirmąją kalendorinio pavasario dieną policijos pareigūnai užregistravo 51 eismo įvykį, 6-iuose iš jų nukentėjo žmonės, žuvo 1 eismo dalyvis, sužeisti 8.
  • SKIEPAI JAV: Jungtinėse Valstijose bent vienos skiepo nuo COVID-19 dozės sulaukė jau daugiau nei 50 mln. žmonių.
  • SUTRIKIMAI BANKE: „Luminor“ bankas praneša, kad naktį iš pirmadienio į antradienį, nuo 22.30 val. iki 00.30 val., bus vykdomi techniniai darbai, dėl kurių gali sutrikti interneto ir mobiliojo banko veikla.
  • NUTEISTAS: 66 metų buvęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy dėl kyšininkavimo ir neleistino įtakos darymo nuteistas trejų metų laisvės atėmimo bausme.

  • PASISKOLINO: Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 40 mln. eurų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar nuo COVID-19 reikėtų skiepyti nepilnamečius?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar esate susipažinę su informacija apie Stambulo konvenciją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
2. Lietuvos banko puota maro metu
3. Policiją V.Landsbergiui iškvietusiam kauniečiui gresia kalėjimas
4. Tautos parašus rinkęs R.Grinevičius: Valdantieji jau pralaimėjo (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
5. LGBT propagandistai jau puola kunigus
6. Visuomenininkas Valdas VIŽINIS: Valstybė privatizuota. Laimė, jie dar nenusavino Tėvynės
7. Gintaras Furmanavičius: Į JO EKSCELENCIJOS SVEIKATĄ!
8. Karantino žala didesnė už naudą
9. Misija Seime - ginti idėją
10. Kompensacijos už vakcinas bus?
11. Nusikaltimas prieš Lietuvos žmones
12. Sugriuvęs gyvenimas Druskininkuose
13. Apklausos vaikams be tėvų žinios
14. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
15. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
16. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
17. Valdžios „durnumą“ apmokės mūsų vaikai
18. Šešėlinės Vyriausybės premjeras R.Karbauskis: Prakeiksmas valdančiuosius užgrius labai greitai
19. Taikos balandėliai nusipelnė premijų
20. Advokatas Jonas Ivoška: Mūsų Seimas renkamas neteisėta
21. V.Rakutis smerkiamas už istorinę tiesą
22. Reikalavimas valdžiai - nustoti gąsdinti
23. Kodėl slepiasi Ingrida Šimonytė? (Su Vito TOMKAUS trigrašiu)
24. Sudie, svajonių Amerika
25. Vėjo jėgainės: Kur nuskęs milijonai?
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +3 C

 -2  0 C

 

 0 C

+5 +7 C

 +2 +4 C

 

   +1 +2 C  

0-5 m/s

  0-3 m/s

 

0-4 m/s

       

Nuorodos