respublika.lt

V.Katunskytės dainą nutraukė mirtis

2023 sausio 20 06:59:25
„Vakaro žinių“ inf.

Sausio 18 dieną muzikos pasaulis neteko dainingosios Vitalijos Katunskytės. Praėjusių metų pavasarį šlagerių karalienė dar kvietė į koncertus, tačiau vienas kitas, tarp jų ir žadėtas kalėdinis koncertas su scenos partneriu Aidu Maniku, jau buvo atšaukiami.

×
nuotr. 5 nuotr.
Redakcijos archyvo nuotr.

 

 

„Dėkojame jums už meilę", - skelbė afišos su dainininkės nuotraukomis. Na, o trečiadienį išgirdę skaudžią žinią apie netektį, padėkos estafetę perėmė prisiekę dainininkės klausytojai įvairiuose Lietuvos kampeliuose, ėmę dėkoti jai už dovanotą džiaugsmą.

„Gyvensiu kol dainuosiu", - yra sakiusi publikos numylėtinė. Tiesa, pastaraisiais metais dainininkės sveikata ėmė šlyti, scenoje dainuodavo sėdomis, ramindamasi tuo, kad žmonės ateina ne pasižiūrėti į ją, bet pasiklausyti jos dainų. Jos balse, visuomet skleidusiame gerą nuotaiką, radosi liūdnesnių pustonių. Vienoje televizijos laidoje Vitalija apmaudavo ne tik dėl maudžiančio stuburo ir tirpstančių kojų, bet ir dėl kylančių kainų, mąžtančios publikos ir prastėjančios finansinės padėties. Pandemija padarė savo. Tačiau net neturėdama priežasčių optimizmui, vis dėlto rado kuo pasidžiaugti: rudenio vaizdu, kuris vėrėsi pro langą... Ragino ir kitus nepasiduoti liūdesiui.

Jos kolega muzikantas Romas Dambrauskas kalbėjo: „Liūdna žinia, kad nebėra tarp mūsų Vitalijos. Iš tikrųjų gana daug ir mano kartos žmonių išeina Amžinybėn, ypač tie, kurie sulaukę brandesnio amžiaus susiduria su sveikatos problemomis. Vitalija sveikatos problemų turėjo daug, pastaruoju metu dainuoti galėjo tik sėdėdama, o dainuoti ji norėjo visą gyvenimą.

Ji buvo tikras scenos žmogus, mėgo būti su draugais ir mylėjo juos didele meile. Kai pamatydavo mane ateinantį, iškart imdavo šypsotis ir aš jausdavau jos siunčiamą šviesą į mane.

Mes, atlikėjai, esame kiek palepinti dėmesiu ir, jeigu kas, tuoj imame skųstis įvairiais negalavimais, o Vitalija buvo ne tokia. Nuo 1993 metų, kai mes pirmą kartą susitikome muzikinėje programoje viename Šiaulių restorane, niekada nemačiau jos susiraukusios ar besiskundžiančios, kaip jai gyventi yra blogai.

Pastaruoju metu tarp kolegų yra nemažai pavydo, nepasitikėjimo... Tarp kolegų nedaug yra žmonių, kaip Vitalija, kurie spinduliuotų tokį linksmumą, tokį nuoširdumą, tokią šviesą. Ji buvo gyvas sidabras. Labai liūdna, kad Vitalijos nebėra".

Daugiau nei 40 metų su estrada draugavusios moters repertuaro pagrindą sudarė publikos numylėti šlageriai. „Kodėl taip greitai rieda laiko ratai,/Kodėl negalim sustabdyt žirgų,/ Kodėl taip greitai bėga mūsų metai..." - dainavo ir dainavo V.Katunskytė Sigito Adeikio dainą „Pražydo sodai". Šios ir kitų pamėgtų dainų („Aš moteris", „Tau meluoti negaliu", „Balta lelija") tekstai buvo nesudėtingi, kaip ir didumos populiarios muzikos atlikėjų, tačiau Vitalijos dainavimo maniera skyrėsi nuo šių dienų žvaigždučių nutaisytų katyčių murkimo. V.Katunskytė dainavo pilna krūtine, ir, regis, pati linksminosi, linksmindama kitus. 2020 metais jos šmaikšti daina „Robinzonas" net buvo susilaukusi lygių teisių aktyvistų nemalonės, įžvelgus joje rasistinių akcentų, tačiau peticija didesnio internautų palaikymo nesulaukė. Dainuojamų tekstų lengvumą kompensuodavo dainininkės charizma, jos balsas, vitališkumas, šiltas bendravimas su publika ir, neabejotinai, humoro jausmas, kurį ji greičiausiai bus paveldėjusi iš savo tėvelio, patarusio mokytis ne taip trokštamos aktorystės, kuri negarantuoja pragyvenimo, o dainavimo, nes blogiausiu atveju ji galėsianti pelnyti duonos kąsnį dainuodama prie bažnyčių...

Šiandien atrodo, kad išėjus Vitalijai, Palanga, kurios kavinėse ji dainuodavo kas vasarą, neteks magiško akcento. Juk kai kurie jos talento gerbėjai net atostogas prisiderindavo prie dainininkės darbotvarkės, stengdamiesi atsidurti pajūryje būtent tuo metu, kai jos balsas skambėdavo J.Basanavičiaus gatvėje. „Bučiniai Jums ir šilčiausi mano didelio glėbio linkėjimai!"- sakydavo jiems Vitalija.

2005 m. estrados primadona V.Katunskytė buvo vainikuota šlagerių karalienės titulu, tačiau ji visuomet teigė esanti žmogus be karūnos. V.Katunskytė gimė 1955 m. spalio 6 dieną Šiauliuose. Tuometėje Šiaulių konservatorijoje baigė chorinį dirigavimą. Muzikinę karjerą pradėjo dainuodama restoranuose ir svajodama kada nors pakliūti į didžiąją sceną, kurioje buvo įsitvirtinę Stasys Povilaitis, Simonas Donskovas, Janina Miščiukaitė. Ji buvo įsitikinusi, kad didžiausia kliūtis buvo jos antsvoris; su šita problema estrados solistė kovojo visą gyvenimą, net buvo pasiryžusi skrandžio mažinimo operacijai. Kartą viešai pasakojo, esą jei surinktų visus pinigus, kuriuos dėl antsvorio ji išleidusi ekstrasensams, daktarams, masažistams ir preparatams, išeitų solidi suma, už kurią galėtum įpirkti naują automobilį.

Per savo gyvenimą dainininkė buvo dusyk ištekėjusi ir dusyk išsiskyrusi. Pirmoje santuokoje susilaukė sūnaus, antroje - dukters Monikos, su kuria kartais pasirodydavo ir scenoje. Jau ne vieni metai, kai dukra išvykusi iš Lietuvos ir gyvena Londone. V.Katunskytės svetimi kraštai neviliojo, tiek metų gyvenusi Lietuvoje, čia ir norėjo užbaigti savo gyvenimą.

Kažkur teko skaityti apie šlagerių karalienės nuogąstavimą žiūrėti į ateitį, nes ką ji pagalvojanti, taip dažniausiai ir nutinka. Galimas daiktas, jos frazė „gyvensiu, kol dainuosiu" irgi buvo pranašiškai nukreipta į ateitį. Nutrūko daina, baigėsi ir dainininkės gyvenimas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
60
F
  • PARAŠAI: Vyriausioji rinkimų komisija apsisprendė neregistruoti Lietuvos regionų partijos rinkiminių sąrašų Kauno ir Klaipėdos savivaldos rinkimuose, nes partijai šiuose miestuose nepavyko surinkti reikiamo parašų skaičiaus.
  • KONKURSAS: Šiemet Knygos meno konkurse varžosi 113 leidinių, išleistų 2022 metais, juos pateikė šešiasdešimt leidėjų.
  • VIEŠINIMAS: Praėjusiais metais 95 Seimo nariai iš parlamentinei veiklai jiems skiriamų lėšų įsigijo viešosios informacijos rengėjų paslaugų ir tam išleido 105 tūkst. eurų.
  • MOKESČIAI: Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sako, kad Seime svarstant kai kurių mokesčių peržiūrą dėl jos turėtų būti iš anksto sutarta tiek valdančiųjų viduje, tiek su Prezidentūra.
  • PROKURORĖ: Generalinė prokurorė Nida Grunskienė atsisako susitikti su opozicinės Darbo partijos frakcija, kuri žada aiškintis, ar buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui galėjo būti nutekinta informacija apie prokuratūros tyrimą jo atžvilgiu bei ruoštą kreipimąsi į Seimą dėl jo imuniteto panaikinimo.
  • MALIARIJA: Nacionalinis visuomenės sveikatos centro preliminariais duomenimis, šiemet maliarija nustatyta jau dviem Lietuvos gyventojams, keliavusiems po Afrikos šalis.
  • VERDIKTAS: Marijampolės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo Marijampolės ligoninės vidaus ligų gydytojas G.K. nuteistas dėl neatsargaus gyvybės atėmimo - jam paskirta 5 tūkst. eurų bauda ir dveji metai laisvės atėmimo.
  • LEIDIMAS: Aplinkos ministerija informuoja, kad nuo šiol visiems gyventojams, norintiems įsirengti vietines nuotekų valyklas, nereikės gauti statybą leidžiančio dokumento ir vykdyti statybų užbaigimo procedūrų išskyrus atvejus, kai jos statomos miestų, saugomose ar kultūros paveldo objektų teritorijose.
  • VADOVAI: Vyriausybė palaikė grupės Seimo narių siūlymą netaikyti ribojimų valstybės bendrovių vadovų kadencijoms ir pateikė Ministrų kabineto išvadą parlamentui.
  • ELEKTRA: Nepriklausomiems elektros tiekėjams sausį pasiūlius vartotojams mažesnius fiksuotus tarifus, jų atstovai sako, kad tai padaryti leido sumažintos ateities sandorių kainos, atpigusios dujos, palankesnės ilgalaikės kainų prognozės bei savi gamybos pajėgumai, bet drastiško kainų kritimo artimiausiu metu neturėtų būti.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar gerai, kad ukrainiečiams bus nemokamai išduodami receptiniai vaistai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 +3 C

-3 +1 C

 

-6 0 C

-1 +2 C

-4 +1 C

 

-5 -3 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s