respublika.lt

Trijų dienų „įspėjamasis mitingas" baigėsi Pareikalauta I.Šimonytės ir V.Čmilytės-Nielsen atsistatydinimo (1802)

2021 birželio 17 08:00:00
Motiejus Sinkevičius, Vidmantas Misevičius

„Įspėjamasis mitingas" pasiekė kulminaciją. Per pirmąsias dvi dienas buvo pasitikti Seimo nariai, tarp kurių buvo ne tik mitingą palaikantys opozicijos atstovai, bet ir vienas konservatorius Matas Maldeikis, kuris buvo pasitiktas švilpimu ir keiksmais.

×
nuotr. 169 nuotr.
Trečioji mitingo diena. Stasio Žumbio nuotr.


Vakar mitingo dalyviai aplankė vyriausybę nesėkmingai ragindami išeiti ministrus pokalbiui.

Šiandien „baltoji minia" bandys nusiųsti žinutę prezidentui ir priminti jam „Didžiojo šeimos gynimo maršo" metu išreikštus prašymus, tarp kurių - atšaukti Dalios Grybauskaitės pasirašytą dekretą dėl Stambulo konvencijos, išreikšti nepasitikėjimą Sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu, Teisingumo ministre Evelina Dobrovolska ir Ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite, ir kt.

 

Mitingas tęsiasi:

11:15 
„Baltieji Lietuvos rūmai", kuriuose darbuojasi Prezidentas bąla. Protestuotojai čia įsikūrusią „JAV koloniją" bando išvyti tarsi egzorcistinio seanso metu. Atvirkščiai nei prie Seimo ir Vyriausybės, visuomenininkai, tiki, kad velnias iš prezidentūros dar gali išeiti, todėl G. Nausėdai primena dar tik prašymus, o ne reikalavimus.Specialiajam „Respublikos" korespondentui įvykius fiksuoti padeda policijos pareigūnai, kurie ką tik susirinkusiems priminė, kad čia vyksta šimtai mitingų po 15 žmonių.

11:33 Susirinkę visuomenininkai neabejoja, kad Prezidentas Alzhaimeriu neserga, bet dėl „viso pikto" primena, kad jis turi teisę vetuoti Šimonytės vyriausybės brukamus įstatymus, bei vien asmeniškai gali atšaukti dekretą dėl Stambulo konvencijos ratifikavimo.

Dėmesio, specialusis „Respublikos" korespondentas gavo slaptą informaciją: iš Prezidentūros tuojau gali kažkas išeiti, ar tai bus Prezidentas, ar lauk varomas velnias, ar dar kažkas, kol kas žinių neturime. Laukite tęsinio.

11:50 Pasirodo, iš Prezidentūros į susitikimą su „baltąja minia" atėjo G. Nausėdos patarėjas P. Mačiulis, kuris buvo pasitinkamas ovacijomis (nors iš vienų rūmų atėjo kažkas pabendrauti). Perdavęs nuotolinius G. Nausėdos linkėjimus apgailestavo, kad šalies vadovas dabar dalyvauja EVT posėdyje nuotoliniu būdu, patarėjas tarsi susitapatino su minia ir pradėjo kritikuoti vyriausybę dėl negaliojančio referendumo įstatymo. Taip pat patarėjas pasiskundė, kad Prezidentą kai kas bando išvyti iš Europos Vadovų Tarybos. Mitinguotojai į tai atsakė: „Neleisim". 

P.S. P. Mačiulis apsirengęs baltai, policija žaliai, mitinguotojai baltai. Velnio kol kas išeinančio iš „baltųjų rūmų" nematome.12:08 „Baltieji protestuotojai", „baltiesiems rūmams", galų gale pradėjo skanduoti „ačiū, ačiū, ačiū". „Respublikos" specialusis korespondentas įtaria, kad abi pusės kažkuo panašios. Gal spalva? Kad ir kaip ten bebūtų, panašu, kad vieni kitus supranta. Kitas klausimas kaip seksis darbuose, o ne žodžiuose.

Paflirtavę su Prezidentūra, „baltieji" vėl tvindo Gedimino prospektą ir juda „raudonųjų bei žydrųjų" (Seimo) link. Skanduotės iš „ačiū, ačiū, ačiū" vėl pasikeitė į „gėda, gėda, gėda", vėl mušami būgnai, skamba varpai. Protestuotojai judėdami į lemiamą paskutinės „įspėjamojo mitingo" dienos mūšį, žada ten susirinkusiems užkurti „tikrą peklą". Jei neis velnio išvaryti, gal išeis jį sudeginti?

12:30 Ir taip karšta vasariška atmosfera kaista, „baltieji protestuotojai" priartėja prie Seimo ne juokais įniršę, žinutė paprasta „Seimą lauk". Laukite tęsinio.

 

12:46 Paskutinis šansas „bailiams iš Seimo". 14:00 mitinguotojai ketina suteikti žodį visiems nors lašą drąsos turintiems „politikieriams".

P.S. Protesto akcijoje dalyvauja daug šeimų su vaikais, tame tarpe ir mažamečiais. Jaunos šeimos išsigandusius oratorius iš Seimo pasiruošę aprūpinti pampersais. Laukiame Tamstų 14:00

14:07 Skubus pranešimas: link scenos juda gedulinga ceremonija, prasidėjo valdančiųjų laidotuvės.

14:10 Pasirodo karste buvo ne Šimonytė, o Konstitucija. Mitingo organizatoriai valstybės pagrindinį įstatymą iškarto išlaisvino.

Ar bus nors vienas valdantysis paguldytas į karstą vietoj Konstitucijos, neaišku.

14:13 Organizatoriai pranešė, kad bus laidojamos visos „atliekos". Specialusis „Respublikos" korespondentas suprato, kad po šios procedūros gali reikėt organizuoti naujus rinkimus.

14:19 Pirmasis ant scenos lipa - Valdemaras Valkiūnas (rankos dreba).

14:25 Kitas ant scenos užlipęs Seimo narys Mindaugas Puidokas informavo apie dar vieną valdančiųjų pralaimėtą mūšį, Seime vos kelių balsų skirtumu patvirtinta konservatorių ir liberalų nemėgta Konstitucinio teismo pirmininkė Danutė Jočienė.

14:33 Dar vienas seimūnas drąsuolis užlipęs ant scenos pasirodo yra ir sveikuolis. Kalba Dainius Kepenis.

D. Kepenis informuoja, kad valstiečių frakcija palaikydama mitinguotojus išėjo iš Seimo salės.

14:48 Pasirodė ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai B. Petkevič ir O. Olševski. Kartais tenka pripažinti, jog Lenkai už Lietuvius kovoja stipriau, nei kai kurie lietuviai (ypač iš Vilniaus).

14:56 Minia skanduoja: „Petrai, Petrai, Petrai", ant scenos lipa Petras Gražulis. Seimūno žinutė trumpa - „Šitą Seimą reikia paleisti ir išvaikyti", protestuotojai džiūgauja.

15:10 Politikų kalbos baigėsi, ant pakylos užlipęs visuomenininkas Viktoras Jašinskas skaito finalinę mitingo rezoliuciją.

15:15 Finalinis akordas: rezoliucijoje buvo išreikštas nusivylimas konservatorių ir liberalų valdančiąja dauguma, kurie nesugebėjo įgyvendinti nei vieno „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021" mitingo reikalavimo. Su tokiu pažeminimu protestuotojai sutikti negali, reikalaujama Lietuvos Respublikos Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės ir Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen atsistatydinimo.

TIESIOGINĖ TRANSLIACIJA

Trečiadienio įvykiai

Užvakar prasidėjęs trijų dienų „įspėjamasis mitingas" įsibėgėja. Šiandien protestuotojai 11:00 persikėlė prie vyriausybės pastato, priminti politikų užmirštus „Didžiojo šeimos gynimo maršo" reikalavimus.

Protestuoja be leidimo

Nepaisant to, kad Remigijaus Šimašiaus vadovaujama Vilniaus miesto savivaldybė įspėjamajam trijų dienų mitingui leidimo nedavė, akcijos dalyviai aktyviai renkasi prie Seimo ir vyriausybės.

Respublika primena:

LR Konstitucijos 1 straipsnis teigia:
Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika.

LR Konstitucijos 2 straipsnis teigia:
Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.

LR Konstitucijos 3 straipsnis teigia:
Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.

Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.

Po parlamentaro P. Gražulio kreipimosi, Generalinė prokuratūra informavo, kad pareiškimas dėl Vilniaus mero Šimašiaus galimai padarytų nusikaltimų neišduodant leidimo „Įspėjamajam mitingui" prie Seimo ir vyriausybės perduotas nagrinėti Vilniaus vyriausiajam policijos komisariatui.

Mitingas tęsiasi:

Protestuotojai vyriausybei primena nevykdomus tautos reikalavimus tarp kurių - nesvarstyti Stambulo konvencijos ratifikavimo, pamiršti vienalytę partnerystę, atstatydinti iš ministrų Arūną Dulkį, Aušrinę Armonaitę, Eveliną Dobrovolską, atšaukti privalomą vaikų testavimą dėl COVID-19 ir kt.

11:09 Baltai apsirengusių žmonių kolona žygiuoja nuo Seimo link vyriausybės. Vinco Kudirkos aikštė puošiasi vėliavomis ir baltais balionais, skamba būgnai, garsiniai signalai.

11:25 Atmosfera kaista: minia švilpia, skanduoja „Gėda, gėda, gėda", „Lietuva", triukšmas didėja, žmonės vis dar plūsta į Vinco Kudirkos aikšte.

11:36 Protesto organizatoriai informavo, kad šiuo metu vyksta virš 200 nesankcionuotų mitingų iki 15 žmonių. Akcijos dalyviai formuoja gyvą žmonių grandinę.

11:57 Susirinkę akcijos dalyviai primena vyriausybei neįvykdytus reikalavimus (nesvarstyti Stambulo konvencijos ratifikavimo, pamiršti vienalytę partnerystę, atstatydinti iš ministrų Arūną Dulkį, Aušrinę Armonaitę, Eveliną Dobrovolską, atšaukti privalomą vaikų testavimą dėl COVID-19 ir kt.). Minia skanduoja „Reikalaujam, reikalaujam, reikalaujam".

12:05 Susirinkę protestuotojai ragina išeiti Ekonomikos ir Inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę -  „Išeik, išeik, Aušrine, išeik".

12:09 Ant pakylos užlipęs parlamentaras P. Gražulis pareiškė, kad apskundė Europos Parlamento narę Aušrą Maldeikienę Generalinei Prokuratūrai. Seimo narį papiktino A. Maldeikienės įžūlus elgesys ir retorika Šeimų maršo atžvilgiu, kada protestuojantys žmonės buvo išvadinti beraščiais, trečiarūšiais ir girtuokliais. Pareiškimą dėl kreipimosi į Gen. Prokuratūrą minia pasitiko ovacijomis ir plojimais. 

12:40 Vėl skamba priekaištai Ekonomikos ir Inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei, mitinguotojai kritikuoja  galimybių pasą, priekaištauja dėl „plaunamų" ES pinigų, visuomenei nereikalingoms programoms. Vėl skamba skanduotė „Išeik, išeik, Aušrine išeik, išeik išeik, garbane, išeik".

Akcijos dalyviai taip pat garsiai skanduoja kitų ministrų vardus, kuriems buvo pareikšti reikalavimai atsistatydinti  t.y. Teisingumo ministrei Evelinai Dobrovolskai ir Sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui.

12:54 Vienas mitingo dalyvių atstovas vardu Antanas nuvyko į vyriausybės pastatą pakviesti ministrus pabendrauti su žmonėmis. Deja, atstovą vyriausybės pastate pasitiko apsauga, kuri neleido susitikti su ministrais, tačiau patikino, kad ministrai bus informuoti ir kvietimas bus perduotas. Protestuotojai laukia išeinančių ministrų į lauką.

15:10 Vyriausybės posėdis baigėsi, tačiau kol kas nei vienas ministras nepasiryžta susitikti su mitinguotojais. Minia toliau skanduoja, ragindama išeiti politikus iš Vyriausybės rūmų.

15:12 Mitingas prie Vyriausybės baigėsi, ministrai susitikti su žmonėmis neatvyko. Nusivylusi minia skanduodama grįžta prie Seimo. 16:00 Prie Parlamento rūmų įrengtoje pakyloje galimybę pasisakyti ir susitikti su mitinguotojais turės visi politikai.

15:15 Gedimino prospektas „ūžia", nenutrūkstama baltoji minia juda Seimo link. Skamba būgnai, varpai, valdžią žeminatys šūkiai, pravažiuojantys protestuotojus sveikina garsiniais signalais.

15:20 Mitinguotojai įsisiautėjo. Netikėtai Gedimino prospektu, kita gatvės puse, praėjo Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen. Mitinguotojai garsiai pasitiko šūksniais - gėda, gėda, gėda!

16:10 Pievelė prie Seimo pabalo. Mitingas prie Parlamento rūmų prasidėjo. Pirmasis ant scenos lipo parlamentaras Mindaugas Puidokas. Ant scenos lipa antrasis parlamentaras, minios gausiai palaikomas Petras Gražulis.

16:40 Daugiau politikų užlipti ant scenos neišdrįso. Toliau su susirinkusiais protestuotojais bendrauja visuomenininkai.

17:20 Kalbos ant scenos baigėsi. Politikai pagarbos visuomenei nedemonstravo, ant scenos užlipo tik 2 Seimo nariai iš 141. Protestuotojai tokiu valdžios požiūriu nusivylę. Minia juda link automobilių savo emocijas išreikšti garsiniais signalais prie Seimo langų.

17:30 Seimo aikštelėje "griaudi". Akcijos dalyviai nepasitenkinimą išreiškia visas decibelų normas viršijančiu garsu. Pro šalį važiuojantys automobiliai taip pat prie protestuotojų prisijungia garsiniais signalais.

18:20 Trečiadienio mitingas eina į pabaigą, protestuotojai keliauja ilsėtis, laukiama ketvirtadienio (trečiosios mitingo dienos). Rytoj mitinguotojai 8:00 rinksis prie Seimo ir keliaus savo nuomonę pareikšti prie Prezidentūros.

TIESIOGINĖ TRANSLIACIJA:

 

 

Pirmoji mitingo diena:


Seimui ir vyriausybei nekreipiant dėmesio į didžiojo šeimos gynimo maršo metu pareikštus reikalavimus, visuomeninkai nusprendė surengti trijų dienų „įspėjamajį protestą" prie Seimo.

Vilniaus savivaldybė šiam mitingui leidimą duoti atsisakė.

„Ne, leidimo jie negavo ir dėl labai elementarios priežasties - reikia dalykus vadinti savo vardais. Joks čia ne protestas ir jokia čia ne Konstitucijos teisė realizuoti savo politines pažiūras",- praėjusią savaitę teigė R. Šimašius.

Tačiau visuomeninkai rankų nenuleido ir šiuo metu šimtai žmonių renkasi prie Seimo pasitikti į darbą einančius parlamentarus.

08:40 Pasak renginio organizatorių jau nuo ankstyvo ryto susirinkę daug žmonių iš visos Lietuvos ir jų turėtų dar daugėti.

08:45 Seimo narys Mindaugas Puidokas pasveikino ir padrąsino visus susirinkusius, kol kas kiti Seimo nariai mitingą aplenkia. 

Policijos pareigūnai nors ir atvyko, tačiau mitingą stebi iš toli.

08:47 Iš Seimo rūmų išėjes Petras Gražulis bendrauja su susirinkusiais žmonėmis.

09:24 Susirinkusieji dainomis kviečia išeiti valdančiosios koalicijos narius, tačiau tiek E. Dabrovolska kuri eidama pro šoną tik nusišypsojo, tiek K. Navickas kuris tiesiog pravažiavo tolyn, į mitinguotojų prašymus, panašu, kad noro atsižvelgti neturi.

09:55 Susirinke žmonės lygiai 10:00 dideliu triukšmu „pasveikins" Seimo narius pradedančius posėdį, o jau 11:00 lauks pas juos ateinančių seimūnų.

10:05 Parlamentaras Petras Gražulis Seime pasiūlė padaryti pusės valandos pertrauką, kad Seimo nariai galėtų išeiti pabendrauti su protestuotojais. Seimo pirmininkė liberalė V. Čmilytė-Nielsen šį siūlymą svarstyti atsisakė. 

10:10 Dalis Seimo narių paliko posėdžių salę ir išėjo pas mitinguotojus.

10:20 Pas mitinguotojus žodį tarti atėjo grupelė Seimo narių tarp kurių Valius Ąžuolas, Robertas Šarknickas, Algimantas Dumbrava, Dainius Kepenis ir kiti Valstiečiai , visa Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcija - Krikščioniškų šeimų sąjunga, kurią sudaro Rita Tamašunienė, Beata Petkevič ir Česlav Olševski.

10:30 Minia reikalauja T.V. Raskevičiaus. Prie seimo susirinkę protestuotojai, besirenkant juos palaikantiems Seimo nariams, pradėjo skanduoti eiles, skirtas save profesnionaliu homoseksualu pristatančiam T.V. Raskevičiui: „Ateik ateik, Tomukai, ateik, ateik ateik, Tomukai, ateik".

10:40 Pas protestuotojus išdrįso ateiti ir konservatorius Matas Maldeikis, jis buvo pasitiktas švilpimais ir staugimu. 

10:45 M. Maldeikiui pradėjus kalbėti apie Stambulo konvenciją protestuotojai pradėjo skanduoti „Melagis, melagis".

10:53 Konservatorius Matas Maldeikis mitinguotojams pasisakė prieš Seimo rinkimuose esančias vienmandatęs apygardas. Į Seimo aikštele toliau plūsta minios žmonių.

11:45 Seimo narys Petras Gražulis Seime pradėjo rinkti parašus po nepasitikėjimo LRT generaline direktore Monika Garbačiauskaite - Budriene rezoliucija.

„LRT veiklą reglamentuojantis įstatymas nustato, kad už LRT veiklą, LRT parengtas ir transliuojamas programas atsako generalinis direktorius, todėl kreipiamės į LRT Tarybą ir raginame:

atsižvelgiant į aukščiau išdėstytus LRT vykdomus nuolatinius ir esmingus įstatymų pažeidimus, nedelsiant inicijuoti nepasitikėjimą LRT generaline direktore Monika Garbačiauskaite - Budriene ir atleisti ją iš pareigų nepasibaigus jos įgaliojimų laikui.

Imtis LRT Tarybos kompetencijoje ir galioje esančių priemonių, kad būtų užtikrinamas tinkamas visų, taip pat šioje rezoliucijoje įvardintų, LRT veiklą reglamentuojančių įstatymų laikymasis." , - teigiama nepasitikėjimo tekste.

11:50 Organizatoriai planuoja eiti į Seimo vidų pakalbinti Seimo narių.

14:00 Akcijos vietoje pakalbintų druskininkiečių Dovilės ir Kęstučio vertinimu, visuomenės skaldymu, lietuviškumo ir prigimtinės šeimos instituto naikinimu užsiima ir visa dabartinė valdančiųjų koalicija, todėl šaliai būtų tik geriau, jeigu tokių žmonių Seime nebeliktų.

15:00 Pasak marijampolietės Ligitos, ne tik ji, bet ir visa Suvalkija palaiko tiek „Šeimų maršo" organizatorių, tiek prigimtinės šeimos vertybių gynėjų poziciją ir kategoriškai prieštarauja valdžios brukamai genderizmo ir kitokių -izmų ideologijai.

15:30 Pakruojiškiai Vesta ir Tautvydas patikino, kad neleis valdžiai liesti savo vaikų, o visas kaukes ir privalomus skiepus valdantiesiems buvo pasiūlyta pasilaikyti sau ar panaudoti savo artimiesiems.

15:40 Grupė dvasininkų, vedama brolio Pauliaus Vaineikio, vykdo maldos eiseną aplink Seimą.

16:00 Protestuotojai Seimą atakuoja garsu. Šimtai automobilių masiškai signalizuoja, mušami būgnai, skamba varpai, Seimui siunčiama žinutė - vykdykit reikalavimus. Specialiajam Respublikos pranešėjui beveik neįmanoma susisiekti su portalo administracija.

16:15 Seimo nariai lydimi iš darbo šūkiais - gėda, lauk, vagys, išdavikai... 

Prie sankryžos ties Seimo rūmais atėjo keli LGBT bendruomenės nariai, kurie buvo pasitikti švilpimu ir liaudiška muzika. Ilgai netrukus vaivorykštės spalvomis pasipuošę keli jaunuoliai iš mitingo vietos pasišalino.

16:50 Pasak organizatorių, iš pradžių buvo planuota prie Seimo leisti ne tik dienas, bet ir naktis, tačiau vėliau planus teko kiek koreguoti - akcijos dalyvių palapinių miestelis įsikūrs ne miesto centre, o gamtos apsuptyje ties miesto riba - šalia kelio Vilnius - Kaunas esančio Didžiulio ežero pakrantėje.

18:00 Seimo nariai, išvažiuojantys iš automobilių stovėjimo aikštelės, pasitinkami švilpimu, būgnais, varpais ir skanduotėmis - gėda, lauk iš Seimo, išdavikai..

18:20 Organizatoriai patikslino, kad žmones į numatytą nakvynės vietą nugabensiantis transportas prie Seimo pasirodys apie 21 val. Prie Didžiulio ežero esančioje stovyklavietėje planuojama būti apie 21:30.

19:10 Protestuotojams skanduojant „balnokim broliai žirgus, reiks karan joti" antradienio mitingas eina į pabaigą. Likę akcijos dalyviai eina ratą aplink Seimą ir vyks nakvoti į palapinių miestelį, įsikūrusį prie Vilniaus. Rytoj mitingas prasidės 8:00 prie Vyriausybės, antroje dienos pusėje grįš prie Seimo.

21:15 Pagrindinė masė dalyvių dar pakeliui iš Vilniaus į stovyklavietės vietą. Čia susirinko jau nemažai žmonių, įskaitant ir Seimo narį Petrą Gražulį.

Naujausios žinios

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (1802)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PADARINIAI: pietinėje Belgijos dalyje – prancūzakalbėje Valonijoje – prasidėjo šiukšlių krizė - po smarkių potvynių, kilusių liepos 14-16 dienomis, regione perpildyti visi sąvartynai, ir statybinių šiukšlių kalnai ėmė dygti nenaudojamoje automobilių magistralėje A601.

  • KOVA: antradienį Graikijos ugniagesiai kovoja su dideliu miško gaisru šiauriniame Atėnų priemiestyje, jo dūmai juntami šalies sostinėje - ugnis šėlsta Dioniso municipaliteto miško masyve, netoli Galinio kaimelio, rajone tarp Stamatos ir Rodopolio gyvenviečių.
  • STIPRUS: pirmadienį Indonezijoje, prie Sulavesio salos pakrantės, įvyko 6,2 balo žemės drebėjimas, pranešė JAV geologijos tarnyba, tačiau perspėjimų dėl cunamio grėsmės nebuvo.
  • KOSMOSE: šeštadienio vakarą virš pietinės Norvegijos naktinį dangų nušvietė didelis meteoritas, sukėlęs bangą pranešimų net iš Švedijos apie pastebėtą dangaus kūną, pranešė vietos žiniasklaida.
  • SIAUTĖJA: miškų gaisras, kilęs už maždaug 100 km į vakarus nuo Barselonos, sunaikino 1 100 hektarų miško ir dirbamos žemės, sekmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Katalonijos miškų komisija.
  • GĄSDINO: Filipinus šeštadienį supurtė stiprus žemės drebėjimas, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS), tačiau jis įvyko giliai po žeme, todėl vietos pareigūnai teigė nesitikintys daug žalos.

  • SKĘSTA: potvyniams apėmus dalį Vidurio Kinijos teritorijos, penktadienį, pasitelkiant savadarbius tiltus, buvo evakuojami kaimų gyventojai - tai daroma dėl šalies rytinės pakrantės link artėjančio taifūno, kuris gali sukelti dar didesnius potvynius.
  • TRANSPORTAS: Europoje antrą šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padvigubėjo naujų elektra varomų transporto priemonių pardavimai, penktadienį nurodė Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).
  • ATIDARYMAS: Grikapalyje penktadienį buvo atidaryta didžiausia pagal pagamintos vienoje vietoje elektros kiekį nutolusi saulės elektrinė Lietuvoje, kurios galingumas yra 3,35 MW - platforma nuo jau egzistuojančių skiriasi tuo, kad „SoliTek“ modernių technologijų dėka vartotojams užtikrinama 35-40 proc. efektyvesnė elektros generacija ir dvigubai mažesnė kaina už elektros energiją.
  • KROVINIAI: Kauno intermodaliniam terminalui (KIT) prisijungus prie europinės vėžės, Lietuvos krovinių vežėjams atsivėrė  naujos galimybes gabenti krovinius traukiniais iš Europos ir į ją, išvengiant sustojimo pasienyje su Lenkija ir krovinių perkrovimo.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikia kaliniams, priklausomiems nuo narkotikų, vietoj pagalbos dalinti švirkštus ir adatas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+15 +22 C

+14 +20 C

 

+13 +18 C

+20 +27 C

+16 +21 C

 

+18 +20 C

0-9 m/s

0-8 m/s

 

0-8 m/s

       

Nuorodos