respublika.lt

Vilniaus arkivyskupija: kunigui A. Volskiui mesti įtarimai pedofilija nepasitvirtino

2022 rugsėjo 22 11:28:42
Justina GAFUROVA

Ketvirtadienį Vilniaus arkivyskupija pranešė apie baigtą pedofilijos tyrimą dėl galimai netinkamo kunigo Aloyzo Volskio elgesio su nepilnamečiais. Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas praneša, jog kunigui Jungtinėse Amerikos Valstijose mesti įtarimai nepasitvirtino.

×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

 

Lietuvoje apie šiuos kaltinimus kunigui buvo paskelbta pernai metų pradžioje, kai užsienio žiniasklaida plačiai aprašė dvasininkui mestus kaltinimus. Kunigas buvo apkaltintas nepilnamečio išnaudojimu Detroito arkivyskupijoje.

Nors žiniasklaida skelbė, kad Telšių vyskupija, kuriai priklauso kunigas A.Volskis, apie tyrimą žinias iš JAV gavo dar prieš kelis metus, G.Grušas apie tai paskelbė pernai kovo mėnesį, kai buvo priimtas sprendimas dvasininką nušalinti nuo kunigystės. „Šiomis dienomis Vilniaus arkivyskupą Gintarą Grušą pasiekė žinia, kad JAV pateiktas kaltinimas prieš Detroito arkivyskupiją, arkivyskupą, vieną parapiją ir mokyklą, kuriame teigiama, kad daugiau nei prieš dešimtį metų Mičigano valstijos Lapyro mieste Vysk. Kelley katalikiškoje mokykloje kunigas Aloyzas Volskis lytiškai išnaudojo nepilnametį.

Telšių vyskupijos kunigas Aloyzas Volskis pastaruosius keletą metų talkino Vilniaus arkivyskupijos sielovadoje, pastaruoju metu tarnavo Dievo Gailestingumo šventovėje. Spaudos konferencijoje arkivyskupas Gintaras Grušas pranešė, kad, kol vyks tyrimas, kunigas Aloyzas Volskis nušalinamas nuo aktyvios kunigiškos tarnystės. Iki šiol Vilniaus arkivyskupijoje nebuvo gauta skundų apie šį kunigą dėl išnaudojimo ar netinkamo elgesio su nepilnamečiais", - skelbė Vilniaus arkivyskupija.

Pritrūko įrodymų

O ketvirtadienį pranešta, kad tyrimas baigtas, nes pritrūko įrodymų. „Vilniaus arkivyskupiją pasiekė pranešimas, kad Tikėjimo mokymo kongregacija, gavusi Detroito arkivyskupijos atlikto išankstinio tyrimo dėl kun. A.Volskio medžiagą, patvirtino išvadą, jog įtarimai kunigui nepasitvirtino.

Po Mičigano valstijos prokuroro atlikto vertinimo buvo atsisakyta pradėti baudžiamąjį persekiojimą dėl įrodymų trūkumo. Nei Vilniaus arkivyskupija, nei Telšių vyskupija panašaus pobūdžio skundų dėl šio kunigo nebuvo gavusi", - pranešė Vilniaus arkivyskupija. Kartu informuojama, kad kunigas A.Volskis grįžta į aktyvią kunigišką tarnystę. Kol kas kunigas paskyrimo į konkrečią parapiją neturi.

Ne pirmas tyrimas

„Vakaro žinios" primena, kad tai ne pirmas pastaraisiais metais vykęs pedofilijos tyrimas dėl Telšių vyskupijos dvasininkų elgesio. 2019 m. „Vakaro žinios" paskelbė straipsnį „Bažnyčia atvertė šokiruojantį liudijimą", kuriame buvo pasakojama apie galimai netinkamą Telšių vyskupijos kunigo Jono Kuso elgesį su nepilnamečiais. Tuomet žurnalistams savo istoriją papasakojo prieš du dešimtmečius kunigui patarnavęs jaunas vyras, kuris tuo metu buvo paauglys.

Nors 2019 m. ruošiant straipsnį Telšių vyskupija teigė, kad bažnytinis tyrimas dėl kunigo galimai netinkamo elgesio jau atliekamas, iš tiesų kunigas buvo suspenduotas tik pasirodžius straipsniui. „Vakaro žinių" šaltinių duomenimis, tyrimas baigtas ir išvados buvo parengtos kone prieš dvejus metus. Tačiau jos viešai buvo paskelbtos tik „Vakaro žinioms" šių metų rugpjūčio pradžioje parengus straipsnį „Pedofilijos tyrimai Bažnyčioje tempiami metų metus". Po kelių dienų Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius paskelbė viešai, kad įtarimai pasitvirtinimo ir priimtas griežčiausias sprendimas - kunigas Jonas Kusas šalinamas iš dvasininkų luomo. Tai vienintelė tokia byla Lietuvoje, kai įtarimai pedofilija pareiškiami ir sprendimas priimtas kunigui dar esant gyvam.

 

Taip pat skaitykite:

Pedofilijos tyrimai Bažnyčioje tempiami metų metus

Po „Vakaro žinių" publikacijos baigta istorinė pedofilijos byla Bažnyčioje: kaltas kunigas šalinamas iš dvasininkų luomo

 

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F
  • PASLAUGA: Kėdainių rajono taryba pritarė siūlymui nuo kitų metų sausio 1 dienos pensijos sulaukusius asmenis ir neįgalius keleivius vežioti nemokamai.
  • MOKYKLA: Patvirtintos atnaujintos bendrosios programos, kurios mokyklose bus pradėtos diegti nuo 2023 mokslo metų, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
  • APSKUNDĖ: Už piktnaudžiavimą nuteistas Seimo narys Petras Gražulis ir jo advokatas Rolandas Tilindis Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė nuosprendį.
  • DUOMENIS: Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo - centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.
  • PAJAMOS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Europos Sąjungos energetikos ministrų tarybos posėdis Lietuvai buvo sėkmingas, kadangi jame buvo pritarta išlygai, pagal kurią pigiai elektrą gaminančios šalys turės pasidalinti viršplaninėmis pajamomis su ją perkančiomis valstybėmis.
  • BAUDA: Kauno apygardos teismas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną nuteisė Latvijos pilietį ir skyrė jam 7 tūkst. eurų baudą, pranešė prokuratūra.
  • PILIETYBĖ: Seime svarstomas siūlymas, kad siekiant įteisinti dvigubą pilietybę iš Konstitucijos būtų išbraukti jos ribojimai ir perkelti į atskirą konstitucinį įstatymą.
  • ELEKTRA: Seimas atmetė parlamentaro Petro Gražulio pateiktas Elektros energetikos įstatymo pataisas, siūlančias numatyti kompensacijas įmonėms dėl padidėjusių elektros kainų.
  • LAISVĖ: Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus piliečius iki 2022m. spalio 31d. teikti prašymus su siūlomais pretendentais 2022 metų Laisvės premijai gauti.
  • PIENAS: Lietuvoje energijos kainoms pasiekus vienas didžiausių Europoje, pieno pramonei konkuruoti eksporto rinkose tampa labai sudėtinga, teigia sektoriaus atstovai: šių metų pirmąjį pusmetį lietuviškų pieno produktų į ne Europos Sąjungos šalis eksportuota jau 27,7 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu – 34 tūkst. tonų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuvai reikalinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+7 +13 C

 

+5 +12 C

+8 +14 C

+4 +12 C

 

+8 +13 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s