Griežtos karantino sąlygos neduoda tiek naudos, kiek norėtų gyventojai. Politikai jau paskelbė, kad gyvenimo sąlygos atlaisvės dar negreitai. Apie kitokius sprendimus valdžiai kalba ne tik opozicija, bet ir visuomenininkai bei medikai. Jau yra parengtas kreipimasis, kuriame reikalaujama valdžios atsakyti gyventojams į rūpimus klausimus dėl pandemijos ir pagaliau suprasti, kad per griežtos karantino sąlygos gali daugiau pridaryti žalos, nei duoti naudos.
Dokumentą, adresuotą Seimui, Vyriausybei ir prezidentui, parengė „Susitelkimu" prisistatanti bendruomenė. Ji kviečia jungtis ir vienytis visas neabejingas Lietuvos stiprinimui ir išsaugojimui organizacijas ir pavienius asmenis. „Susitelkimas" yra patvirtinęs savo veiklos programą, kurioje iškelti pagrindiniai tikslai yra tokie: lietuvių Tautos laisvės, valstybės išsaugojimas; teisingumo įgyvendinimas; šeimos, bendruomenės, socialinis teisingumas, smulkiojo verslo stiprinimas; kultūros, praeities, papročių išsaugojimas ir oraus piliečio formavimas; tausojama aplinka, visus pasiekiantis socialinis teisingumas.
„Susitelkimo" bendruomenės parengtame kreipimesi reikalaujama valdžios paaiškinti, kodėl per pandemijos periodą nebuvo sprendimų dėl įgimto natūralaus imuniteto formavimo natūraliomis priemonėmis, bendravimo atstatymo ir sveikos gyvensenos programų skleidimo. Taip pat kodėl per pandemijos periodą nebuvo akcentuotos psichikos sveikatos stiprinimo priemonės.
Taip pat yra pateikiamas reikalavimų sąrašas, kurį, kaip skelbiama, parengė visuomeninių organizacijų atstovai bei gydytojai. Valdžios institucijų reikalaujama: atnaujinti viso smulkiojo verslo (pirčių, kavinių, restoranų), muziejų, teatrų ir kitų visuomeninių įstaigų veiklą; grąžinti žmonėms teises savarankiškai apsispręsti dėl saugaus bendravimo viešosiose erdvėse, netaikant apribojimų.
„Reikalaujame skirti ypatingą dėmesį žmonių tarpusavio bendravimo atstatymui, nes tokie apribojimai kelia stresą ir įtampą žmonių santykiuose, bei silpnina imuninę sistemą. Bendravimas ir laisvas judėjimas padės panaikinti psichinę įtampą ir grąžins pasitikėjimą tarp žmonių", - rašoma kreipimesi. Taip pat „riboti nacionalinio transliuotojo neigiamos informacijos skleidimą, suteikiant prioritetą pozityvios informacijos viešinimui. Suteikti sąžiningas, objektyvias žinias, susijusias su visapusiška statistine informacija, skelbiant detalizuotas ligas, jų statistiką."
Pavyzdžiui, visuomeninių organizacijų atstovai ir gydytojai reikalauja valdžios institucijų pateikti lyginamuosius COVID-10, gripo ir kitų virusinių infekcijų duomenis, informuojant visuomenę objektyviai. Taip pat teikti informaciją apie ligas ir mirčių priežastis, pateikiant tiek bendrąją, tiek palyginamąją statistiką; pateikti informaciją apie žmonių sveikatą po skiepų, detalizuojant pašalines reakcijas ir komplikacijas. Kreipimesi reikalaujama valdžios atšaukti šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją.
Vienas iš „Susitelkimo" bendruomenės narių - Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas. Jis sutiko su „Vakaro žiniomis" pasidalinti savo pastebėjimais dėl pandemijos šalyje valdymo.
- Suprantu ne visas karantino sąlygas, nes kai kurios jų atrodo perteklinės. Pavyzdžiui, kodėl neleidžiama dirbti smulkiajam verslui. Jeigu į parduotuvę būtų įleidžiamas vienas ar du pirkėjai, o kiti palauktų eilėje lauke, nemanau, kad būtų didelis pavojus. Juk taip buvo ir pernai pavasarį. O verslui būtų daug lengviau išgyventi.
- Kasdien girdime, kad žmonių sveikata svarbiau.
- Man keista, kodėl visus taip stebina, kad virusas išplito. Taip ir turėjo būti. Virusas nėra bakterija, jis yra kaip fontanas. Net nelabai įsivaizduoju, kaip nuo jo galėjome apsisaugoti pavasarį. Vasarą jis kiek nurimo, o rudenį vėl sprogo, kaip ir turėjo būti.
Virusai ir iki šiol buvo aplink mus, mes su jais kovojome, nesuprantu, kodėl žmonėms tai nepaaiškinama suprantama kalba. Mūsų pažįstamas gripas taip pat mutavo daugybę kartų. Per tiek metų mes jau jį pažinome, išmokome su juo kovoti. Bet vis tiek 2018 m. nuo mums pažįstamo gripo komplikacijų mirė daugiau žmonių nei įprastai, nors dalis visuomenės buvo pasiskiepiję, kita dalis turi imunitetą.
Taip, koronavirusas - naujas virusas ir jis turi savo specifiką. Mes dar tik mokomės jį valdyti ir to nepadarysime per porą mėnesių. Bet nereikia varyti žmonėms baimių ir panikos. Šiandien dar sunku pasakyti, ar koronavirusas užims gripo vietą. Jis dar gali suklestėti, bet gali ir nusilpti.
- Manote, griežtos karantino sąlygos gali duoti daugiau žalos nei naudos?
- Manau, kad dabartinės sąlygos padaro daugiau žalos. Taip, griežtai reikalinga dėvėti kaukes, laikytis izoliacijos, kai to reikia - skiepytis. Bet uždaryti visą verslą... Pavyzdžiui, ar, prieš uždarant kirpyklas, kas nors atliko tyrimus, ar kirpyklos tikrai yra tokios pavojingos, ar jose buvo užsikrėtimų arba židinių? Turbūt tokių duomenų niekas neturi. Tai gal pakaktų pateikti griežtesnius reikalavimus šiems verslams, bet leiskite žmonėms užsidirbti.
Nemanau, kad susirgimo rezultatai labai pagerėtų net ir tuomet, jeigu visai viską šalyje uždarytume. Virusas yra ir jis niekur neišeis dėl vienokių ar kitokių karantino sąlygų šalyje. Vyriausybė turėtų suprasti šią situaciją ir plačiau išanalizuoti.
Dabar vyksta žmonių gąsdinimas. Jeigu nuo ryto iki vakaro girdime tik gąsdinimus, nenuostabu, kad imame bijoti. Taip, šiuo metu koronavirusas užima svarbią susirgimų dalį, bet tai yra normalu, nes tai - virusinis susirgimas. Taip pat kiekvienais metais būdavo ir gripo epidemijos metu. Aš suprantu, kad apie naująjį virusą dar daug ko nežinome ir tai medikams sukelia nerimo, kai reikia padėti pacientui. Bet nereikia krauti įtampos ant visuomenės pečių.
- Ar nebijote kad sulauksite kolegų kritikos dėl tokios savo pozicijos?
- Nemanau, kad kreipimasis yra labai griežtas. Manau, jis atkreipia dėmesį į klausimus, kuriuos reikėtų dar kartą išdiskutuoti ne tik Vyriausybėje, bet ir su visuomene. Neužtenka tik pasakyti kažkokį teiginį, reikia jį ir pagrįsti. Jeigu vieni kitus tik gąsdinsime, lengviau tikrai nebus. Turime galvoti apie žmonių gyvenimo gerovę. Negalime laikyti žmonių be darbo ir pajamų. Tam pritaria įvairių specialybių žmonės.
SUSITELKIMO
neformalaus piliečių, visuomeninių, nevyriausybinių organizacijų ir politinių partijų susivienijimo, FB Susitelkimas, www.susitelkimas.lt
el.p.: susitelkimas@gmail.com; gydytojai@susitelkimas.lt
Visuomenės ekstremaliųjų situacijų komisijos
FB Lietuva VESK, el.p.: lietuva.vesk@gmail.com
Lietuvos Respublikos Seimui
Gedimino pr. 53, 01109 Vilnius, Lietuva
El. p.: priim@lrs.lt
Lietuvos Respublikos Vyriausybei
Gedimino pr. 11, LT-01103 Vilnius. Lietuva
El. p.: LRVkanceliarija@lrv.lt
Lietuvos Respublikos Prezidentui
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius, Lietuva
El. p.: kanceliarija@prezidentas.lt
REIKALAVIMAS
Lietuvos Respublikos Seimui, Lietuvos Respublikos Vyriausybei,
Lietuvos Respublikos Prezidentui
2021 m. sausio 28 d., Lietuva
I. Mes, visuomeninių organizacijų atstovai, remiami klinikinių mokslininkų, gydytojų-praktikų pasidalinta, aptarta ir išdiskutuota sveikatinimo, gydymo ir pasaulinės praktikos informacija, vertindami informaciją apie Pasaulio šalių valstybių patirtį valdant Covid-19 situaciją, REIKALAUJAME viešai paaiškinti:
1. Kodėl per pandemijos periodą nebuvo sprendimų dėl įgimto natūralaus imuniteto formavimo natūraliomis priemonėmis, bendravimo atstatymo ir sveikos gyvensenos programų skleidimo. Svarbu tartis, vystyti ir vykdyti sveikos gyvensenos, imuniteto stiprinimo natūralių priemonių, programų, susijusios informacijos viešinimo.
2. Kodėl per pandemijos periodą nebuvo akcentuotos psichinės sveikatos stiprinimo priemonės. Pandemija yra rimtas iššūkis žmonių psichikai. Kodėl per šį periodą nebuvo girdima programų, neakcentuojama psichologinė pagalba žmonėms. Statistikos departamentas ir Higienos institutas privalo teikti detalią informaciją ne tik už 2019 metus, bet ir už 2020 metus.
3. Ar buvo įvertintos rizikos, susijusios su vaikais ir jaunimu:
3.1. Psichine sveikata, dėl judėjimo ir bendravimo uždarymo apribojimų;
3.2. Neigiama įtaka vaikams, dėl judėjimo apribojimų įvedus nuotolinį mokymą;
3.3. Perteklinio kompiuterių ekranų spinduliuotės poveikio vaikų regėjimui, nervų sistemai ir psichikai.
Būtina atverti mokyklas ir darželius, aukštąsias mokyklas, nes tai yra natūralios gyvenimo sąlygos natūralaus imuniteto formavimo sustiprinimui.
4. Neigiamas bendravimo apribojimų poveikis pasireiškė ligoninėse, uždraudus artimiesiems prižiūrėti sergantįjį. Sunkiai susirgus ar vyresnio amžiaus žmonėms būtina artimojo priežiūra, patekus į gydymo įstaigas. Viena iš pasitaikančių priežasčių, sukeliančių letalinę pabaigą, yra sergančiųjų nepriežiūros faktai, kai artimiesiems neleidžiama prižiūrėti sergančiųjų. Būtina atstatyti artimų asmenų lankymo priežiūrą.
II. Mes, visuomeninių organizacijų atstovai, remiami klinikinių mokslininkų, gydytojų-praktikų turinčių ilgametę darbo patirtį ir žinias, pateikiame Pasaulinius mokslinius šaltinius (žr. prieduose) ir jais vadovaujantis REIKALAUJAME:
5. Įvairiapusiško priemonių taikymo dėl įgimto natūralaus imuniteto stiprinimo. Stiprinant visuomenės imunitetą būtina:
5.1. Peržiūrėti „karantino" sąvoką ir taikymą, nes „karantinas" yra tuomet, kai sergantys yra izoliuojami nuo sveikų, kaip galimi potencialūs užkrato platintojai, o ne tada, kai sveiki izoliuojami nuo sveikų.
5.2. Nedelsiant nutraukti žalingą kaukių dėvėjimą lauke, sportuojant ir leidžiant laisvalaikį. Kaukes dėvėti tik sergantiems infekcinėmis ligomis ir kontaktuojant su sergančiaisiais.
5.3. Grąžinti vaikų ir jaunuomenės galimybę mokytis mokyklose, dalyvauti neformalaus ugdymo veiklose. Gyvas bendravimas vaikams labai svarbus užtikrinant jų psichinę sveikatą, vystymąsi, optimizmą, o tai yra stipraus natūralaus imuniteto pagrindas.
III. Mes, visuomeninių organizacijų atstovai ir gydytojai, REIKALAUJAME:
6. Atnaujinti viso smulkaus verslo (pirčių, kavinių, restoranų), muziejų, teatrų ir kitų visuomeninių įstaigų veiklą.
7. Grąžinti žmonėms teises savarankiškai apsispręsti dėl saugaus bendravimo viešose erdvėse, netaikant apribojimų.
8. Kaukes turi dėvėti tik sergantys asmenys arba asmenys kontaktuojantys su sergančiaisiais.
9. Skirti ypatingą dėmesį žmonių tarpusavio bendravimo atstatymui, nes tokie apribojimai kelia stresą ir įtampą žmonių santykiuose, bei silpnina imuninę sistemą. Bendravimas ir laisvas judėjimas padės panaikinti psichinę įtampą ir grąžins pasitikėjimą tarp žmonių.
10. Riboti nacionalinio transliuotojo neigiamos informacijos skleidimą, suteikiant prioritetą pozityvios informacijos viešinimui.
11. Stiprinti informacijos sklaidą apie natūralaus imuniteto stiprinimo priemones, sveikos gyvensenos ir psichinės sveikatos stiprinimo programas.
12. Suteikti sąžiningas, objektyvias žinias, susijusias su visapusiška statistine informacija, skelbiant detalizuotas ligas, jų statistiką.
13. Pateikti lyginamuosius duomenis tarp covid, gripo ir kitų virusinių infekcijų, informuojant visuomenę objektyviai. Vienašališkas covid ligos statistikos duomenų viešinimas kelią psichologinę įtampą ir paniką visuomenėje.
14. Teikti informaciją apie ligas ir mirčių priežastis, pateikiant tiek bendrąją, tiek ir palyginamąją statistiką.
15. Pateikti informaciją apie žmonių sveikatą po skiepų, detalizuojant pašalines reakcijas ir komplikacijas.
16. Užtikrinti Statistikos departamento pateikiamų duomenų etiškumą ir išsamų lyginimą su kitomis ligomis, laikantis profesinio sąžiningumo.
17. Įvertinti visų rūšių testų covid ligai nustatyti (1) patikimumą bei (2) metodikų objektyvumą diagnozuojant covid ligą, kadangi šių testų rezultatai turi didelę įtaką pandemijos valdymui, statistikos formavimui, valstybės ekonomikos raidai ir visuomenės gyvenimui.
Pabrėžiame, kad šiuo metu naudojami PGR testai nėra skirti ligos nustatymui ir esant jų teigiamiems rezultatams yra didžiulė klaida konstatuoti susirgimą. Tai aprašyta testų gamintojų produktų aprašymuose. Aprašyme aiškiai pažymėta, kad šis produktas yra skirtas tik tyrimams ir negali būti taikomas klinikinei ligos diagnozei.
Testų paklaidos yra pagrindas statistikos duomenų klaidingumui ir visos situacijos išdidinimui dėl covid plitimo. Reikalaujame įvertinti šį faktą ir spręsti dėl tęstų atlikimo prasmingumo. Pabrėžiame, kad statistikos paklaidoms ir skaičių išdidinimui svarbiausią ir ryškią įtaką daro covid testai. PGR tyrimas negali būti taikomas kaip pagrindinis tyrimo metodas covid ligai diagnozuoti, nes jis skirtas genetinių sekų nuskaitymui, o ne konkrečios virusinės ligos konstatavimui (tai pabrėžia ir šio tyrimo išradėjas Kary B. Mullis). Šis tyrimas pirmą kartą buvo įvestas tik šios pandemijos metu, ir PGR testo įvedimui nebuvo taikomi „gerosios laboratorinės praktikos" reikalavimai, ko pasėkoje nebuvo atlikta pilna validacija, verifikacija bei nebuvo paskaičiuota paklaida. Virusinės ligos gali būti nustatomos ir kitais tyrimo metodais, kurie jau eilę metų yra verifikuoti ir patvirtinti pagal gerosios praktikos standartus. (Pridedame mokslininkų, imunologų apie testų paklaidas ir netinkamą jų naudojimą virusinės infekcijos nustatymui šaltinius.)
Tik turint objektyvią informaciją apie realius covid klinikinius susirgimus, įmanomas teisingos statistikos formavimas, objektyvios situacijos suvokimas ir priimamų apsaugos nuo pandemijos priemonių adekvatumas.
Robert Koch institutas (Vokietija) yra neginčijamas autoritetas ES ir Lietuvos pareigūnams, siekiantiems užkirsti kelią pandemijos plitimui. Robert Koch institutas savo leidžiamame Epidemiologijos biuletenyje Nr. 39 (2020-09-24, 5-6 psl.) rašo visiškai aiškiai: „Skirtingai nuo galinčio daugintis viruso, atliekant PGR tyrimus pas daugelį pacientų SARS-CoV-2 RNR galima aptikti praėjus kelioms savaitėms po simptomų atsiradimo. Tyrimai parodė, kad šių teigiamų PGR rezultatų negalima prilyginti pasveikusių pacientų infekcijai.". Taigi - testo rezultatas yra teigiamas, o žmogus yra sveikas (jau persirgęs). Taip nurodo ir naujausi PSO duomenys - sveikatos darbuotojai vertindami galimą susirgimą turi remtis ne tik PGR tyrimų rezultatais, bet ir kada tyrimas buvo darytas, kuo tyrimas rėmėsi, kokie paciento simptomai.
Tokiu būdu galime konstatuoti, kad šiuo metu testavimo būdu gauti rezultatai yra ne tik kad netikslūs, bet ir labai klaidinantys. Remiantis klaidinga informacija priimami klaidingi sprendimai, formuojama klaidinga statistika ir keliamas didžiulis pavojus žmonių psichinei sveikatai. Lietuvos ekonomikai, valstybės gerovei.
Įvertinus tai, kad pats PGR tyrimo išradėjas Kary B. Mullis pabrėžia, jog PGR tyrimas negali būti taikomas kaip pagrindinis tyrimo metodas covid ligai diagnozuoti, nes jis skirtas genetinių sekų nuskaitymui.
Paaiškinkite ryšį tarp šio fakto kad PGR tyrimas skirtas genetinių sekų nuskaitymui ir to fakto, kad 2018.04.24 pasirašytas dokumentas ekonomikos viceministro Elijaus Čivilio, kad Lietuva įsipareigoja iki 2022 m. surinkti milijono Lietuvos gyventoju genetinių sekų, t.y. DNR pavyzdžius. Paaiškinkite, koks tai tikslas, kodėl tokį dokumentą, susijusį su Žmogaus sveikata ir genetinių sekų DNR rinkimu pasirašė ekonomikos viceministras, o ne sveikatos apsaugos ir medicinos srities atstovai.
Reikalaujame įvertinti šiuos faktus ir spręsti klausimą dėl dabar atliekamų testavimų tikslingumo.
18. Atsižvelgiant į išdėstytą informaciją ir faktus REIKALAUJAME nutraukti įvestą ekstremalią situaciją.
PASIRAŠO gydytojai-praktikai: (Prašome pasirašyti čia, paspaudus ar nusikopijavus šią nuorodą -
|
|
PASIRAŠO visuomeninių organizacijų atstovai: (Prašome pasirašyti čia, paspaudus ar nusikopijavus šią nuorodą -
|
|
Dokumentas bus aptariamas ir tvirtinamas 2021.01.28 d., ketvirtadienį, SUSITELKIMO večijoje (susitikime po ąžuolais), 19:30 val., čia - https://jitsi.tautai.lt/SUSITELKIMAS
*Renginys prasidės 20:00 val.
PRIEDAI
Reikalavimams pateikti naudoti šie šaltiniai:
1. Didžioji Baringtono Deklaracija. (American Institute for Economic, 2020-10-24), https://gbdeclaration.org/great-barrington-declaration-lithuanian/
2. Pasaulio gydytojų aljansas, www.acu2020.org
3. Prof. Sucharit Bhakdi, mokslininkas, imunologas. Straipsniai apie imuninį atsaką ir skiepus.
4. Švedijos patirtis Kolektyvinio Imuniteto formavime.
5. Seimo rezoliucija Nr.XIIIP-4726(3), Dėl Gyventojų Imuniteto stiprinimo, 2020.04.
6. Sveikatos tausojimo ir stiprinimo politikos gairės. Patvirtinta Lietuvos Respublikos Seimo 2019 m. liepos 9 d. nutarimu Nr. XIII- 2304.
7. PSO: Nucleic acid testing (NAT) technologies that use polymerase chain reaction (PCR) for detection of SARS-CoV-2, Date: 13 January 2021, WHO-identifier: 2020/5, version 2, https://www.who.int/news/item/20-01-2021-who-information-notice-for-ivd-users-2020-05
8. Raportas: https://cormandrostenreview.com/report/
9. Autorių laiskais eurosirveillence. https://cormandrostenreview.com/retraction-request-letter-to-eurosurveillance-editorial-board/
Covid nustatymas PGR tyrimo metodu - testų netikslumas ir nepatikimumas
Elijaus Čivilio, kad Lietuva isipareigoja iki 2022 m. surinkti milijono Lietuvos gyventoju genetinių sekų, t.y. DNR pavyzdzius. https://www.euapm.eu/pdf/EAPM_Declaration_Genome.pdf
Shaping Europe's digital futurehttps://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fec.europa.eu%2Fdigital-single-market%2Fen%2Fnews%2Feu-countries-will-cooperate-linking-genomic-databases-across-borders%3Ffbclid%3DIwAR0SrFRSFd4j0Z4I1azksjPEhFZZFmNRbi21rDxCenSo8xFhYdKG8MQGOs8&h=AT0wdy_ro9KZ6vrWamInsK0DGKpP1UE_0njohSGE5G_HT-ALRgFuWAyZXLixvueS9C0UF2srYa1mEHVKoBSrGS6IERuPL2ufBK_yu5xjeYMGQuj92lKSYAom2VD2trsDEZl.
1.PSO pripažino, jog PGR testai gali būti klaidingai teigiami Gruodžio 14 dieną Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) viešai pripažino, jog PGR testai nėra tokie patikimi, kaip kai kuriems atrodo, nes gali būti klaidingai teigiami. Štai ką rašo PSO (paryškinome svarbiausias dalis:[34] Nucleic acid testing (NAT) technologies that use real-time polymerase chain reaction (RT-PCR) for detection of SARS-CoV-2. World Health Organization. 2.Lisabonos apeliacinis teismas paskelbė, jog PGR testai kai kuriais atvejais nėra tinkami nustatyti virusui Bulgarų patologijos asociacija paviešino mintis, jog PGR testai yra netinkami ir moksliškai nepatikimi.[29] Taip pat svarbu paminėti ir Portugalijos apeliacinio teismo išvadas. Jose skelbiama, kad PGR testas „be pagrįstų abejonių negali nustatyti, ar teigiamas rezultatas iš tikrųjų reiškia užkrėtimą naujuoju virusu".[30][31] Tokios išvados[32] buvo prieita remiantis aukščiau mūsų paminėtu tyrimu,[27] rodančiu, jog tik 3% sveikatos priežiūros institucijų paskelbtų teigiamų PGR testų gali būti tikrai teigiami. ^ COVID19 PCR Tests are Scientifically Meaningless. Bulgarian Pathology Association.
^ Court decides that quarantine in state of alert is illegal. The Portugal News.
^ Natasha Donn. Judges in Portugal highlight "more than debatable" reliability of Covid tests. Portugal Resident.
^ Acordam em conferência na 3a secção Criminal do Tribunal da Relação de Lisboa. Tribunal da Relação de Lisboa. 3. PGR metodo išradėjas Kary B. Mullis kritikavo PGR testų naudojimą virusų aptikimui ^ Kary B. Mullis: Facts. The Nobel Prize. ^ Fact check: Inventor of method used to test for COVID-19 didn't say it can't be used in virus detection. Reuters. ^ John Lauritsen. Has Provincetown Become Protease Town?. New York Native.^ A Closer Look at COVID-19 Diagnostic Testing. U. S. Food and Drug Administration.
Šaltiniai
1. ^ It's Evolving: Coronavirus Genetic Mutation May Have Made COVID-19 More Contagious. SciTechDaily.
2. ^ Mary Van Beusekom. COVID-19 likely spreading from people to animals-and vice versa. Center for Infectious Disease Research and Policy.
3. ^ Coronavirus found on imported squid packaging in China. Reuters.
4. ^ Irena Babkauskienė. Po savaitės virusas nebaisus. Respublika.
5. ^ Kary Mullis. Wikipedia.
6. ^ Kary B. Mullis: Facts. The Nobel Prize.
7. ^ Fact check: Inventor of method used to test for COVID-19 didn't say it can't be used in virus detection. Reuters.
8. ^ John Lauritsen. Has Provincetown Become Protease Town?. New York Native.
9. ^ A Closer Look at COVID-19 Diagnostic Testing. U. S. Food and Drug Administration.
10. ^ PCR positives: what do they mean?. The Centre for Evidence-Based Medicine.
11. ^ SARS-CoV-2 Coronavirus Multiplex RT-qPCR Kit (CD019RT). Creative Diagnostics.
12. ^ Gina Colata. Faith in Quick Test Leads to Epidemic That Wasn't. The New York Times.
13. ^ COVID-Tests. Vimeo.
14. ^ Gold standard (test). Wikipedia.
15. ^ Jessica Watson. Interpreting a covid-19 test result. The BMJ.
16. ^ Fermin Koop. A startling number of coronavirus patients get reinfected. ZME Science.
17. ^ Barnaby Edward Young, Sean Wei Xiang Ong, et. al. Epidemiologic Features and Clinical Course of Patients Infected With SARS-CoV-2 in Singapore. JAMA.
18. ^ Yafang Li, Lin Yao, Jiawei Li, Lei Chen, Yiyan Song, Zhifang Cai, Chunhua Yang. Stability issues of RT‐PCR testing of SARS‐CoV‐2 for hospitalized patients clinically diagnosed with COVID‐19. Journal of Medical Virology.
19. ^ Sin Hang Lee. Extremely sensitive, no false-positive tests needed for SARS-CoV-2. Milford Molecular Diagnostics Laboratory.
20. ^ CDC 2019-Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel. Center for Disease Control and Prevention.
21. ^ Emergency Use Authorization (EUA) Summary COVID-19 RT-PCR Test (Laboratory Corporation of America). LabCorp COVID-19 RT-PCR test EUA Summary.
22. ^ Qualitative assay for use on the cobas® 6800/8800 Systems. Cobas.
23. ^ Stephen A. Bustin, Vladimir Benes, et. al. The MIQE Guidelines: Minimum Information for Publication of Quantitative Real-Time PCR Experiments. Clinical Chemistry.
24. ^ Stephen Bustin. Wikipedia.
25. ^ Michael A. Innis, David H. Gelfand, John J. Sninsky, Thomas J. White. PCR Protocols: A Guide to Methods and Applications. Academic Press.
26. ^ The Infectious Myth - Stephen Bustin on Challenges with RT-PCR. The Infectious Myth.
27. ^ Rita Jaafar, Sarah Aherfi, Nathalie Wurtz, et. al. Correlation Between 3790 Quantitative Polymerase Chain Reaction-Positives Samples and Positive Cell Cultures, Including 1941 Severe Acute Respiratory Syndrome Coronavirus 2 Isolates. Clinical Infectious Diseases.
28. ^ WHO Director-General's opening remarks at the media briefing on COVID-19 - 11 March 2020. World Health Organization.
29. ^ COVID19 PCR Tests are Scientifically Meaningless. Bulgarian Pathology Association.
30. ^ Court decides that quarantine in state of alert is illegal. The Portugal News.
31. ^ Natasha Donn. Judges in Portugal highlight "more than debatable" reliability of Covid tests. Portugal Resident.
32. ^ Acordam em conferência na 3a secção Criminal do Tribunal da Relação de Lisboa. Tribunal da Relação de Lisboa.
33. ^ Nutyli esmines detales apie svarbų Portugalijos teismo sprendimą: byla sulaukė ekspertų kritikos. Delfi.
34. ^ Nucleic acid testing (NAT) technologies that use real-time polymerase chain reaction (RT-PCR) for detection of SARS-CoV-2. World Health Organization.
35. ^ Lov om ændring af lov om foranstaltninger mod smitsomme og andre overførbare sygdomme. Folketinget.
36. ^ Lov om epidemier m.v. (epidemiloven). Sunheds-aeldreministeriet.
37. ^ Hastelovens beføjelser er uden fortilfælde i Danmark. Jyllands Posten.
38. ^ Kate Andrews. Denmark is creating a roadmap for mandatory vaccination. The Spectator.
39. ^ Denmark rushes through emergency coronavirus law. The Local.
40. ^ Robin Monotti Graziadei. DENMARK: 9 days of protests over a new law that "would be able to define groups of people who must be vaccinated. Twitter.
41. ^ Jillian Kramer. COVID-19 vaccines could become mandatory. Here's how it might work. National Geographic.
Apie kaukių neveiksmingumą mokslo šaltiniai 1.Faktai apie kaukių dėvėjimo nereikalingumą i. : ^ Lidia Morawska, Donald K Milton. It Is Time to Address Airborne Transmission of Coronavirus Disease 2019 (COVID-19). Clinical Infectious Diseases.
^ WHO Mask Study Seriously Flawed. Swiss Policy Research.
^ Deborah Cohen. We had been told by various sources WHO committee reviewing the evidence had not backed masks but they recommended them due to political lobbying
2.2020 m. gegužės mėnesį buvo publikuota gripo pandemijos meta-analizė.[2] JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras (angl. CDC) nustatė, kad veido kaukės neturi jokio poveikio nei kaip asmeninės apsaugos priemonės, nei kaip šaltinio kontroliavimo būdas. Jingyi Xiao, Eunice Y. C. Shiu, Huizhi Gao, et. al. Nonpharmaceutical Measures for Pandemic Influenza in Nonhealthcare Settings-Personal Protective and Environmental Measures. Emerging Infectious Diseases.
3.Danijos atsitiktinių imčių kontroliuojamas tyrimas,[3] kuriame dalyvavo 6000 žmonių, buvo publikuotas „Annals of Internal Medicine" žurnale 2020 m. lapkričio mėn. Pasak tyrėjų, bendruomenės aplinkoje nebuvo nustatytas statistiškai reikšmingas aukštos kokybės medicininių veido kaukių poveikis prieš SARS-CoV-Henning Bundgaard, Johan Skov Bundgaard, et. al. Effectiveness of Adding a Mask Recommendation to Other Public Health Measures to Prevent SARS-CoV-2 Infection in Danish Mask Wearers. Annals of Internal Medicine 4.Oksfordo įrodymais pagrįstos medicinos centro (angl. Oxford Centre for Evidence-Based Medicine) 2020 m. liepos mėnesio apžvalgoje[4] paskelbta, kad nėra jokių įrodymų dėl medžiaginių ^ Tom Jefferson, Carl Heneghan. Masking lack of evidence with politics. The Centre for Evidence-Based Medicine.
4.Galima žala, susijusi su veido kaukių dėvėjimu ^ Advice on the use of masks in the context of COVID-19. World Health Organization.
Šaltiniai apie Kaukių dėvėjimą:
^ Schutzmasken verringern Belastbarkeit. Science ORF.
^ Der Maskenzwang ist verantwortlich für schwere psychische Schäden und die Schwächung des Immunsystems. Corona Transition.
^ Maskentragen noch ungesünder als gedacht. Corona Transition.
^ 13-jährige Maskenträgerin stirbt aus unerklärlichen Gründen. Corona Transition.
^ Zweites Kind möglicherweise durch Maskentragen gestorben. Corona Transition.
^ Anne Marie Helmenstine. Carbon Dioxide Poisoning. Thought Co.
^ Student Deaths Lead Chinese Schools to Change Mask Rules. That's.
^ Craig McCarthy. New Jersey driver crashes car after passing out from wearing N95 mask. New York Post.
§
Jeremy R. Hammond yra nepriklausomas žurnalistas, politikos analitikas, užsienio politikos žurnalo leidėjas ir redaktorius, kelių knygų autorius. PSO teigia, jog nėra jokių aukštos kokybės mokslinių tyrimų, kurie įrodytų kaukių dėvėjimo naudą
1. ^ Jeremy R. Hammond. Study Fraudulently Claims SARS-CoV-2 Is Mainly Airborne. Jeremy R. Hammond.
2. ^ Renyi Zhang, Yixin Li, Annie L. Zhang, Yuan Wang, Mario J. Molina. Identifying airborne transmission as the dominant route for the spread of COVID-19. Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America.
3. ^ Advice on the use of masks in the context of COVID-19. World Health Organization.
4. ^ Dyani Lewis. Is the coronavirus airborne? Experts can't agree. Nature.
5. ^ Neeltje van Doremalen et. al. Aerosol and Surface Stability of SARS-CoV-2 as Compared with SARS-CoV-1. The New England Journal of Medicine.
Apie Kaukių poveikį ir neveiksmingumą vaikams ir keliamą žalą
Šaltiniai
1. ^ Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos konferencija. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.
2. ^ V-2544 Dėl pradinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų. E-seimas.lt.
3. ^ Modesta Gaučaitė-Znutienė. Veryga pranešė - visiems vaikams mokyklose privaloma dėvėti kaukes. LRT.lt.
4. ^ Nuo pirmadienio pradinukams nustatytas reikalavimas dėvėti kaukes ir pamokų metu. Lietuvos tėvų forumas.
5. ^ Nuo lapkričio 9 d. iki lapkričio 29 d. Palangos ugdymo įstaigos dirbs kitaip. Palangos miesto savivaldybė.
6. ^ Agnė Černiauskaitė. A. Veryga persigalvojo: kaukių darželinukams dėvėti nebereikės. Lrytas.lt.
7. ^ Dėl mokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.
8. ^ Aigustė Tavoraitė. Veryga tikslina reikalavimą dėl kaukių darželinukams. Tv3.lt.
9. ^ Atviras 70 Belgijos medikų kreipimasis dėl privalomųjų kaukių vaikams mokyklose. The Brussels Times.
10. ^ Nuo pirmadienio vaikai mokyklose turi dėvėti kaukes: supykę tėvai skleidžia melą - tai neva vaikų žudymas. Delfi.lt.
11. ^ Evaldas Labanauskas. Belgijos medikai išdėstė priežastis, kodėl vaikams kaukės mokykloje labai kenkia. Delfi.lt.
12. ^ Ištirta: vaikai mokyklose kvėpuoja oru, prisotintu anglies dioksido. LRT.lt.
13. ^ Augustas Stankevičius. Nepavydėtina oro tarša Vilniaus mokyklose - patalpose pelėsis, anglies dvideginis viršija normas. LRT.lt.
14. ^ Y. Li, H. Tokura, et al.. Effects of wearing N95 and surgical facemasks on heart rate, thermal stress and subjective sensations. Nature Public Health Emergency Collection.
15. ^ Baskaran Chandrasekaran, Shifra Fernandes. "Exercise with facemask; Are we handling a devil's sword?" - A physiological hypothesis. Medical Hypotheses.
16. ^ E Person, C Lemercier, A Royer, G Reychler. Effect of a surgical mask on six minute walking distance. Respiratory Disease Review.
17. ^ Tze-Wah Kao, Kuo-Chiang Huang, Yu-Ling Huang, et al.. The physiological impact of wearing an N95 mask during hemodialysis as a precaution against SARS in patients with end-stage renal disease. Journal of the Formosan Medical Association.
18. ^ Augustas Stankevičius. Veryga: kaukės skirtos ne tam, kad apsaugotų nuo baudų. Delfi.lt.
19. ^ Pearl Shuang Ye Tong, Anita Sugam Kale, et. al. Respiratory consequences of N95-type Mask usage in pregnant healthcare workers-a controlled clinical study. Antimicrobial Resistance & Infection Control.
20. ^ Abrar Ahmad Chughtai, Sacha Stelzer-Braid, William Rawlinson, et. al. Contamination by respiratory viruses on outer surface of medical masks used by hospital healthcare workers. BMC Infectious Diseases.
21. ^ C Raina MacIntyre, Holly Seale, et. al. A cluster randomised trial of cloth masks compared with medical masks in healthcare workers. BMJ Open.
22. ^ Coronavirus disease (COVID-19): Children and masks. World Health Organization.
23. ^ Gailė Jaruševičiūtė. Planuojama tikslinti nutarimą: darželinukams dėvėti kaukių nebereiks. Respublika.lt.
24. ^ Margarita Vorobjovaitė. Nepaisant naujų susirgimų rekordų pradinukai traukia į mokyklas, vyresnių klasių moksleiviai lieka namuose. Alfa.lt.